Версія для друку
Вівторок, 01 березня 2016 07:58

Проект програми підтримки учасників АТО фактично допрацьований

Чимало зауважень щодо Регіональної програми підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей прозвучало на попередньому засіданні сесії обласної ради. Відтак, було вирішено провести громадські обговорення програми, аби зібрати якомога більше пропозицій та, врешті, доопрацювати документ.

Про готовність програми для передачі її на розгляд сесії обласної ради доповіла директор департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Оксана Гобод під час оперативної наради у голови облдержадміністрації.

За словами Оксани Михайлівни, у ході публічних обговорень із представниками громадських організацій, волонтерами, учасниками антитерористичної операції та депутатами обласної ради прозвучало ряд додаткових пропозицій. Зокрема, найбільше вони стосувались двох розділів програми: щодо медичного обслуговування учасників АТО та інформаційного супроводу програми.

В частині медичного обслуговування учасників АТО дискусія тривала довкола наступник питань: кошти, які необхідно передбачити на проведення комплексного медичного огляду та здійснення високовартісних діагностичних обстежень, додаткове придбання обладнання для госпіталю ветеранів війни та створення належних умов перебування учасників антитерористичної операції в психіатричній лікарні № 1. Як зазначила Оксана Гобод, усі пропозиції опрацьовані, та в проект програми буде внесено узгоджене з усіма рішення.

Що ж до інформаційного супроводу, то прозвучало кілька різносторонніх пропозицій. Тож було вирішено узгодити дані позиції з розробниками та виконавцями програми для внесення їх у проект програми.

Крім цього, були враховані всі письмові та усні пропозиції в частині земельних питань, забезпечення житлом, протезування, надання матеріальної допомоги, заходи з арт-терапії.

На думку Оксани Михайлівни, проект програми, який фактично допрацьований, можна подавати на розгляд сесії обласної ради на наступне засідання, яке відбудеться 10 березня цього року.

Своєю чергою, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик підтримав пропозицію директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, звернувшись із проханням ще раз зібратись усім розробникам програми для остаточного результату.

– Програму потрібно запускати, адже її чекають учасники антитерористичної операції, члени їх сімей, громадські організації. Тому просив би завершити цього тижня узгодження всіх пропозицій, – наголосив Володимир Петрович.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 1836

Медіа