26 лютого 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
 • Відеоінформація
 • ЗМІ про нас
 • Виступи керівництва
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Управління юстиції
 • Районна філія ВОЦЗ
 • Оголошення
 • Земельні питання
 • Вивчення громадської думки
 • Адміністративні послуги
 • Публічна інформація
 • Децентралізація влади
 • Містобудування та архітектура
  Економічний розвиток
 • Маневиччина туристична
 • Бюро правової допомоги
 • Допомога армії
 • Вибори ОТГ
 • Вакансії державної служби
 • Відділ ДРАЦС
 • Очищення влади
 • Громадське обговорення
 • Безвіз
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Енергоефективність
 • Електронне звернення
 • Рік англійської мови
 • Програма "Власний дім"
 • Фонд соціального страхування
 • Протидія домашньому насильству
 • Проєктна діяльність
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  Понеділок, 09 листопада 2015 15:59

  Міжнародне співробітництво

  Про реалізацію на території району єдиної державної зовнішньоекономічної політики і державної політики у сфері зовнішніх зносин

  Маневицький район здійснює зовнішні зносини та розвиває міжрегіональне співробітництво з Купішкським районом (Литва), повітом Бжезіне, містом Згеж, гмінами Біляни, Сулув (Республіка Польща),  Іванівським та Камянецьким районами (Республіка Білорусь). 

  Упродовж 2016-2020 років райдержадміністрацією здійснено організаційне забезпечення прийому в районі 45 іноземних делегацій  від Республіки Польщі, Литви, Білорусії та 34 візитів офіційних делегацій Маневицького району до партнерів Республіки Польща, Литви. Білорусії. Міжнародне співробітництво в основному полягало у реалізації проєктів, напрацюванні та поглибленні взаємозв’язків у галузі культури, освіти, туризму.

  Іноземні інвестиції, зовнішньоекономічна діяльність

  На території району діють 4 підприємства із залученням іноземних інвестицій: ТзОВ «Екома», ТзОВ «Волиньфрукт», ТзОВ «Крайімпекс»,  ТзОВ «Еміта». Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за весь період інвестування, на 01 січня 2019 р. становив 342,0 тис. дол.США. З країн ЄС надійшло 100% загального обсягу акціонерного капіталу.

  Експорт товарів у 2019 році становив 10,7 млн.дол. США, імпорт – 1,2 млн.дол.США. В експорті переважали деревина і вироби з деревини, продукти рослинного походження, в імпорті – засоби наземного транспорту, крім залізничного, механічні пристрої, живі тварини, вироби з чорних металів. Основними партнерами району були країни Європейського Союзу, на які припало 73,5% експорту та 82,7% імпорту товарів.

  Промоція району

           Розроблено рубрику «Економічний розвиток» на офіційному сайті РДА, де розміщено інвестиційний паспорт району, інвестиційні пропозиції та перелік об’єктів інвестування.  У 2020-2016 роках виготовлено сувенірну продукцію та презентаційний фільм про інвестиційну привабливість Маневицького району.

  Відзначення 20-річної співраці між Маневицьким районом і м.Згеж

  З метою організації ювілею 20-річної співпраці район відвідала офіційна делегація з м. Згеж Лодзького воєводства (Польща) 15-17 березня 2019 року.

  01-03 червня 2019 року відбулася поїздка до м. Згеж офіційної делегації Маневицького району, яка брала участь у робочій зустрічі з Президентом міста Згеж Пшемиславом Станішевским та головою Ради міста Згеж  Гжегожом  Лєсьнєвічем, в рамках якої підписано Угоду про підтвердження бажання продовжувати подальшу співпрацю. Перші особи Маневицького району подарували польським партнерам «Почесну книгу нового етапу співпраці між Маневицьким районом і м. Згеж.

  Протягом 13-14 серпня 2019 року район відвідала офіційна іноземна делегація від повіту Бжезіни Лодзького воєводства (Польща), яку представляли посол сейму Республіки Польща Роман Сасін та його дружина Ядвіга Сасін.

  Маневицький район 16-17 серпня 2019 року відвідала офіційна іноземна делегація від Республіки Польща в складі маршалка Сенату Республіки Польща Станіслава Карчевського, посла сейму Республіки Польща Романа Сасіна, сенаторів Сенату Республіки Польща Анджея Паяка, Ришарда Боніславського, Гражини Штарк, генерального консула Республіки Польща в м.Луцьку Вєслава Мазура. Під час візиту відбулася робоча зустріч делегатів з Республіки Польща з  головою РДА Андрієм Линдюком та першим заступником голови РДА Андрієм Бураком. Делегація взяла участь в урочистостях, що відбувалися біля Центру Діалогу Костюхнівка в рамках Харцерської літньої акції і Харцерської служби пам’яті у відзначенні річниці битви під Костюхнівкою, освячення відтвореної дерев’яної каплички з 1915 року. В рамках ювілею 20-річної співпраці між Маневицьким районом та м. Згеж відбулася зустріч лісників Лодзького воєводства з лісниками Маневицького району.

  Розвиток співробітництва в галузі науки та освіти

  В 2016 році в районі проведено 2 міжнародні наукові конференції: «Перша світова війна на Волині», «Маневицький човен: перспективи дослідження, збереження, музеєфікації».

  20 серпня 2016 року у с.Костюхнівці проведено заходи з нагоди 100-річчя битви Польських легіонів у Першій світовій війні.

  27 серпня 2016 року у навчальному закладі с. Кукли відбулась партнерська зустріч педагогічного колективу школи з делегацією освітян та підприємців м. Іннолудзя Лодзького воєводства Республіки Польща.

  27 вересня 2016 року підписаний договір про співпрацю між Колківським вищим професійним училищем та Клайпедським державним університетом прикладних наук (Литва).

  З нагоди    участі       у      велосипедній   естафеті    «Вогонь Незалежності» 

  05 листопада 2016 року в районі перебували офіційні іноземні делегації від м.Згежа та м.Озоркува Лодзького воєводства Республіки Польща.

          В 2018 році  підписаний договір про співпрацю між загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів  №1 імені Героя України Андрія Снітка  смт Маневичі із школою №7 імені Львівських Орлів м.Лодзь Республіки Польща.

            Активно включаються в міжнародне співробітництво вчителі іноземних мов Кузьмич І.М. – вчитель німецької мови навчально-виховного комплексу «Маневицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-гімназія» у складі делегації Волинської області з 01 по 16  вересня 2018 року  перебував в  місті Бад Зальцуфлен (Німеччина), Малюга І.М.  – вчитель англійської мови з 11 по 21 травня 2018 року перебувала на навчанні та стажуванні у англомовному і культурному курсі Західно-Фінського коледжу м.Гуйтінен (Фінляндія).

  З метою   налагодження    співпраці    та   обміну  досвідом в освітній галузі

  12 квітня 2018 року Маневицький район відвідала офіційна іноземна делегація Бартошицького повіту Республіки Польща.

  08 липня  2018 року  делегація району взяла участь у пам’ятних заходах із вшанування жертв українсько-польського протистояння 1943-1944 років в с.Сагринь Грубешівського повіту Республіки Польща.

  01 вересня 2018 року відбулася поїздка офіційної делегації Маневицького району до Республіки  Білорусь з метою участі у  святкуванні XXV Дня білоруського письментсва у м. Іваново.

  У 2018 та 2019 роках організовувався  спільний відпочинок учнів партнерських шкіл Маневицького району (заклади загальної середньої освіти сіл  Гораймівка, Троянівка, Кукли, Костюхнівка, НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- гімназія») та Лодзького воєводства  Польщі  на базі польсько-українського  «Центру Діалогу Костюхнівка». У липні 2019 року  20 учнів закладів освіти  сіл Кукли, Костюхнівка та смт Маневичі відпочивали на базі відпочинку с. Залонче Лодзького воєводства Республіки Польща.  Щорічним  стало таборування харцерів Польщі та учнів закладу освіти с. Костюхнівка  в урочищі «Польський лісок».

  ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Гораймівка в  травні 2019 року  приймала  делегацію вчителів та учнів партнерської школи навчального закладу  «Комплекс самоуправлінських шкіл   № 3 м. Опочно»  Республіки Польща,  з якою співпрацює з  2012 року.

  У 2019 році  вчитель англійської мови (Підопригора Л.Г.) брала участь у  національній програмі «GoCamp». В результаті – волонтер із Великобританії Пітер Демчук протягом двох тижнів працював у шкільному мовному таборі.

  З метою налагодження співпраці та обміну досвідом Маневицький район відвідала офіційна іноземна делегація з Іванівського району Брестської області  (Республіка Білорусь) 08-09 березня 2019 року.

  23-24 листопада 2019 року на базі Маневицького районного Центру творчості дітей та юнацтва проходив ІІ Міжнародний Конкурс класичної гітари Guit Art Manevychi, який зібрав гітаристів з Волині, Львівщини, Рівненщини, Чернігівщини, Одещини, Криворіжжя, Сумщини, Харківщини, столиці України Києва та закордонних гостей з Угорщини і Литви.

  Розвиток співробітництва в сфері культури

  З нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва 09 листопада 2016 року в районному будинку культури відбувся святковий концерт за участю творчих колективів Іванівського району Республіки Білорусь.

  На День Незалежності України 24 серпня 2017 року творчі колективи з Купішкського району (Литва), Іванівського та Камянецького районів (Республіка Білорусь) провели концерт, на якому ознайомили маневичан із історичними, культурними, національними традиціями своїх країн.

  Народний аматорський ансамбль районного будинку культури «Джерела» 13-14 січня 2017 року взяв участь у Міжнародному фестивалі «Фольклор без кордонів» у м. Іваново Республіки Білорусь.

  Народний аматорський чоловічий ансамбль «Маневицька сотня» районного будинку культури 12-13 серпня 2017 року взяв участь у VIII Міжнародному фестивалі фольклору «Мотольські ласощі» в агромістечку Мотоль Іванівського району Республіки Білорусь.

  14-15 липня 2018 року в районному будинку культури проведено районний Фестиваль-конкурс дитячо-юнацького вокального мистецтва «Волинський зорепад-2018». В якості почесних гостей взяли участь делегації та учасники із м. Бжезіне Республіки Польща та м.Купішкіс Республіки Литва.

  У 2018 році, 2019 році відбулася поїздка делегації району до Купішкського району (Литва) з метою участі у  фестивалі «Стихіос 2018» та «Стихіос 2019».

  17-18 січня 2020 року делегація району взяла участь у святкуванні 80-річчя з дня утворення Камянецького району Брестської області Республіки Білорусь.

  Маневицький район протягом 21-23 серпня 2020 року відвідала  делегація від м.Згеж (Польща), яка взяла участь у відзначенні Дня Державного Прапора та вшанування загиблих польських легіонерів у с.Костюхнівка.

  Розвиток співробітництва в сфері фізичної культури, спорту

  23-25 червня 2017 року проходив 1-й Міжнародний турнір із футболу присвячений Дню Конституції України в селищі Маневичі, а у 2016 році наша команда брала участь у футбольному турнірі в Купішкському районі (Литва).

  Розвиток співробітництва в сфері безпеки

  Протягом 17-18 травня 2017 року в районі перебувала офіційна іноземна делегація  з гміни Біляни Мазовецького воєводства Республіки Польща, яка взяла участь у спільному навчанні Маневицького районного відділу управління ДСНС України у Волинській області, Маневицького відділу ГУНП у Волинській області, ДП «Маневицький лісгосп» із залученням новітньої пожежно-рятувальної техніки, квадрокоптера управління ДСНС України у Волинській області по ліквідації умовної пожежі лісового масиву Карасинського лісництва поблизу озера Тросне. Загалом у навчанні брали участь  20 рятувальників та 8 працівників поліції,  7 одиниць техніки і квадрокоптер. В складі делегації були представники пожежних служб Республіки Польща, які обмінялися досвідом з своїми українськими колегами. Делегація ознайомилася з роботою ДП «Маневицький лісгосп» щодо відеоспостереження за лісовими масивами в режимі онлайн з метою забезпечення оперативного виявлення джерел займання та їх локалізації.

  Протягом 30-31 липня 2017 року відбулася поїздка офіційної делегації району до гміни Біляни Республіки Польща.  В рамках обміну досвідом між українськими та польськими працівниками пожежних частин делегація взяла участь у заході «Пікнік військово-сімейний», ознайомилася з роботою пожежної частини в місті Соколув-Підляський.

  Розвиток співробітництва в медичній галузі

  9 квітня 2017 року з робочим візитом Маневичі відвідала делегація Німецького Червоного Хреста з міста Бад Нойєнар-Арвайлер щодо налагодження співпраці між товариством Червоного Хреста в Україні та Німеччині, поширення досвіду волонтерської роботи  Німеччини. 

  Розвиток співробітництва в галузі сільського господарства

  Делегація району 27 серпня 2016 року взяла участь у святкуванні районного фестивалю-ярмарки «Дожинки – 2016» в агромістечку Критишин Іванівського району Республіки Білорусь.

  Делегація району 16 вересня 2017 року взяла участь в Каменецькому районному фестивалі «Дожинки – 2017» (Республіка Білорусь), де мала можливість ознайомитися з аграрним потенціалом Каменеччини, витворами мистецтв народних умільців.

  27 лютого 2018 року Маневицький район відвідала іноземна делегація фермерів з Купішкського району (Литва) на чолі з керівником Союзу фермерів з метою обміном досвідом у галузі сільського господарства.

  08 вересня 2018 року відбулася поїздка офіційної делегації  нашого району до Камянецького району Республіки Білорусь з метою участі у святкуванні обласного фестивалю-ярмарки «Дожинки 2018» у м.Високе.

  10 серпня 2019 року відбулася поїздка офіційної делегації району до Камянецького району Республіки Білорусь для участі у святкуванні X міжнародного фестивалю "Мотильські присмаки" у агромістечку Мотоль.

  Проєктна діяльність

  На території району реалізовувалися проєкти, що визнані переможцями різних конкурсів проектів. Вартість проєктів складає понад 88 млн. грн.

  На базі відділу інвестицій та міжнародного співробітництва Маневицької РДА створено Маневицький районний ресурсний центр громад відповідно до розпорядження голови Маневицької РДА від 29 червня 2016р. №284 та в рамках реалізації проєкту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Центр проводить тренінги, семінари та навчання для представників громад. На облаштування кабінету Центру в 2017 році ПРООН в України передав в безоплатне користування меблі на суму 25500,00 грн.

  Упродовж 2012-2017 років в рамках проєкту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізовано 10 проєктів.   

  У 2017 році реалізувався проєкт РДА, що став переможцем у обласному відборі центрів надання адміністративних послуг в рамках проекту технічної допомоги ЄС «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». Загальна сума проекту 2 млн. грн. В рамках проєкту відкрито оновлений ЦНАП – зроблено сучасний ремонт, придбано меблі та комп’ютерну техніку.

  Упродовж 2014-2017 років впроваджувався проєкт «Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення грунтів і просвітницької діяльності серед населення (пілотний проєкт)» (373910 євро) Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України».

  З 14 по 16 жовтня 2018 року делегація району брала участь у Європейському форумі Господарський Лодзь 2018 в рамках проєкту «Економічне партнерство шляхом інтернаціоналізації малих та середніх підприємств Лодзького воєводства»  у  м. Лодзь (Польща).

  В районі впроваджується інфраструктурний проєкт Маневицької РДА та гміни Біляни «Дороги, що з’єднують польські та українські кордони», який  фінансується Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. В рамках проєкту проводиться капітальний ремонт 15,983 км  автомобільної дороги  О 031169 Собіщиці-Колодії-Вовчицьк-/М-07/-Комарове-Розничі-/Р-14/ (на ділянці км 8+700 до км 9+200; км 9+700 до км 26+000) Маневицького району Волинської області». Також придбано комп’ютер з програмним забезпеченням на суму 31,8 тис. грн.

  Загальний бюджет проєкту Маневицької РДА становить 1, 394 млн. євро, з яких 1,25 млн. євро – грантові кошти ЄС та 139,4 тис. євро – власний внесок місцевого бюджету. За сприяння Волинської ОДА виділено співфінансування з державного бюджету в сумі 19,0 млн. грн. на ремонт автодороги. На цей момент з ЄС надійшло грантових коштів в сумі 943,0 тис. євро. Ще має надійти  останній транш ЄС в сумі 311,7 тис. євро. На сьогодні освоєно коштів на суму 42, 68 млн. грн., з них 27, 86 млн. грн. – кошти ЄС, 14, 06 млн. грн. – кошти державного бюджету  та 760,9 тис. грн. – кошти районного бюджету.

  Відбулося 6 робочих зустрічей команд проєкту Маневицької РДА з  гміною Біляни та 2 міжнародні конференції  на території України та Республіки Польща, проведено освітню кампанію «Дорожня безпека»   для 150 учнів, які навчалися правил безпечної поведінки на дорогах, пожежній безпеці та наданню  першої медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

  Подані заявки від ОСББ та ініціативних груп Маневицького району для участі у проекті ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)». Організовано семінар-тренінги в смт Маневичі 12 квітня, 06 червня, 26 червня 2019 року. В 2019 році створено 4 ОСББ «Маневичі-Незалежності,23», «Маневичі-Горького,14», «Надія – 2019», «Оконськ-Заводська,17».

  У 2020 році підготовлені заявки від ОСББ «Маневичі-Незалежності,23», «Єдність»37, «Маневичі-Горького,14» до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ».

  Переглядів 3640

  Галерея зображень

  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Маневицька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
  Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
  © 2014 manadmin.gov.ua