20 вересня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
 • Відеоінформація
 • ЗМІ про нас
 • Виступи керівництва
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Управління юстиції
 • Районна філія ВОЦЗ
 • Оголошення
 • Земельні питання
 • Вивчення громадської думки
 • Адміністративні послуги
 • Публічна інформація
 • Децентралізація влади
 • Містобудування та архітектура
  Економічний розвиток
 • Маневиччина туристична
 • Бюро правової допомоги
 • Допомога армії
 • Вибори ОТГ
 • Вакансії державної служби
 • Відділ ДРАЦС
 • Очищення влади
 • Громадське обговорення
 • Безвіз
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Енергоефективність
 • Електронне звернення
 • Рік англійської мови
 • Програма "Власний дім"
 • Фонд соціального страхування
 • Протидія домашньому насильству
 • Проєктна діяльність
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30        
  Понеділок, 09 листопада 2015 15:59

  Міжнародне співробітництво

  Маневицький район здійснює зовнішні зносини та розвиває міжрегіональне співробітництво з Купішкським районом (Литва), повітом Бжезіне, містом Згеж, гмінами Біляни, Сулув (Республіка Польща),  Іванівським та Камянецьким районами (Республіка Білорусь)  у рамках укладених договорів про співпрацю та торговельно-економічне співробітництво з іншими країнами.

  Протягом 2019-2016 років районною державною адміністрацією здійснено організаційне забезпечення прийому в районі  42  іноземної делегації  від Республіки Польщі, Литви, Білорусії та 31 візит офіційних делегацій Маневицького району до партнерів Республіки Польща, Литви. Білорусії. Міжнародне співробітництво в основному полягало у розробці спільних проектів, напрацюванні та поглибленні взаємозв’язків у галузі безпеки, культури, освіти.

  Іноземні інвестиції

  На території району діють 4 підприємства із залученням іноземних інвестицій: ТзОВ «Екома», ТзОВ «Волиньфрукт», ТзОВ «Крайімпекс»,  ТзОВ «Еміта». Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за весь період інвестування, на 31 грудня 2018 р. становив 342,0 тис. дол.США. З країн ЄС надійшло 100% загального обсягу акціонерного капіталу.

  Зовнішньоекономічна діяльність

  Експорт товарів у 2018 році становив 11,5 млн.дол. США, імпорт – 582,0 тис.дол. США. В товарній структурі експорту переважали деревина і вироби з деревини, вироби з каменю, гіпсу, цементу, їстівні плоди та горіхи, овочі, імпорту – засоби наземного транспорту, крім залізничного, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, живі тварини. Основними партнерами району були країни Європейського Союзу.

  Промоція району

           З метою  просування     інвестиційних      можливостей     району     серед інвесторів за допомогою ресурсів мережі Інтернет розроблено рубрику «Економічний розвиток», яка  висвітлюється  на офіційному сайті РДА. В рубриці розміщено інвестиційний паспорт району, 36 інвестиційних пропозицій та перелік об’єктів інвестування. 

  У 2019-2016 роках виготовлено сувенірну продукції із використанням символіки Маневиччини для поширення інформації про район.

  У 2018 році виготовлено презентаційний фільм про інвестиційну привабливість Маневицького району.

  Розвиток співробітництва в галузі науки та освіти

  В 2016 році в районі проведено 2 міжнародні наукові конференції: «Перша світова війна на Волині», «Маневицький човен: перспективи дослідження, збереження, музеєфікації».

  20 серпня 2016 року у Костюхнівці відбулися заходи з нагоди 100-річчя битви Польських легіонів у Першій світовій війні.

  27 серпня 2016 року у навчальному закладі села Кукли відбулась партнерська зустріч педагогічного колективу школи з делегацією освітян та підприємців м. Іннолудзя Лодзького воєводства Республіки Польща.

  27 вересня 2016 року підписаний договір про співпрацю між Колківським вищим професійним училищем та Клайпедським державним університетом прикладних наук (Литва).

  З нагоди    участі      у      велосипедній      естафеті  «Вогонь Незалежності» 

  05 листопада 2016 року в районі перебували офіційні іноземні делегації від міста Згежа та міста Озоркува Лодзького воєводства Республіки Польща.

          В 2018 році  підписаний договір про співпрацю між загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів  №1 імені Героя України Андрія Снітка  смт Маневичі із школою №7 імені Львівських Орлів м.Лодзь Республіки Польща.

            Активно включаються в міжнародне співробітництво вчителі іноземних мов Кузьмич І.М.- вчитель німецької мови навчально-виховного комплексу «Маневицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-гімназія» у складі делегації Волинської області з 01 по 16  вересня 2018 року  перебував в  місті БадЗальцуфлен (Німеччина), Малюга І.М. - вчитель англійської мови з 11 по 21 травня 2018 року перебувала на навчанні та стажуванні у англомовному і культурному курсі Західно-Фінського коледжу м.Гуйтінен (Фінляндія).

  З метою налагодження співпраці та обміну досвідом в освітній галузі з  12 квітня 2018 року Маневицький район відвідала офіційна іноземна делегація Бартошицького повіту Республіки Польща.

  08 липня  2018 року    офіційна     делегація  Маневицького району перебувала в с. Сагринь Грубешівського повіту Республіки Польща з метою участі у пам’ятних заходах із вшанування жертв українсько-польського протистояння 1943-1944 років.

  01 вересня 2018 року відбулася поїздка офіційної делегації Маневицького району до Республіки  Білорусь з метою участі у  святкуванні XXV Дня білоруського письментсва у місті Іваново.

  У 2018 та 2019 роках організовувався  спільний відпочинок учнів партнерських шкіл Маневицького району (заклади загальної середньої освіти сіл  Гораймівка, Троянівка, Кукли, Костюхнівка, НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- гімназія») та Лодзького воєводства  Польщі  на базі польсько-українського  «Центру Діалогу Костюхнівка». У липні 2019 року  20 учнів закладів освіти  сіл Кукли, Костюхнівка та смт Маневичі відпочивали на базі відпочинку с. Залонче Лодзького воєводства Республіки Польща.  Щорічним  стало таборування харцерів Польщі та учнів закладу освіти с. Костюхнівка  в урочищі «Польський лісок».

  ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Гораймівка в  травні 2019 року  приймала  делегацію вчителів та учнів партнерської школи навчального закладу  «Комплекс самоуправлінських шкіл   № 3 м. Опочно»  Республіки Польща,  з якою співпрацює з  2012 року.

  У 2019 році  вчитель англійської мови (Підопригора Л.Г.) брала участь у  національній програмі «GoCamp». В результаті – волонтер із Великобританії Пітер Демчук протягом двох тижнів працював у шкільному мовному таборі.

  Розвиток співробітництва в сфері культури

  Закладами культури району напрацьовані дружні культурні зв'язки із партнерами із зарубіжних країн. Зокрема, з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва 09 листопада 2016 року в районному будинку культури відбувся святковий концерт за участю творчих колективів Іванівського району Республіки Білорусь.

  На День Незалежності України 24 серпня 2017 року творчі колективи з Купішкського району (Литва), Іванівського та Камянецького районів (Республіка Білорусь) провели концерт, на якому ознайомили маневичан із історичними, культурними, національними традиціями своїх країн.

  Народний аматорський ансамбль районного будинку культури «Джерела» 13-14 січня 2017 року взяв участь у Міжнародному фестивалі «Фольклор без кордонів» у м. Іваново Республіки Білорусь.

  Народний аматорський чоловічий ансамбль «Маневицька сотня» районного будинку культури 12-13 серпня 2017 року взяв участь у VIII Міжнародному фестивалі фольклору «Мотольські ласощі» в агромістечку Мотоль Іванівського району Республіки Білорусь.

  14-15 липня 2018 року в районному будинку культури проведено районний Фестиваль-конкурс дитячо-юнацького вокального мистецтва «Волинський зорепад- 2018». У Фестивалі-конкурсі в якості почесних гостей взяли участь делегації та учасники із міста Бжезіне РеспублікиПольща та міста Купішкіс Республіки Литва.

  У 2018 році, 2019 році відбулася поїздка офіційної делегації Маневицького району до Республіки Литва з метою участі у  фестивалі «Стихіос 2018» та «Стихіос 2019».

  Розвиток співробітництва в сфері фізичної культури, спорту

  Протягом 23-25 червня 2017 року проходив 1-й Міжнародний турнір із футболу присвячений Дню Конституції України в селищі Маневичі, а у 2016 році наша команда брала участь у футбольному турнірі в Купішкському районі (Литва).

  Розвиток співробітництва в сфері безпеки

  Протягом 17-18 травня 2017 року в районі перебувала офіційна іноземна делегація  з гміни Біляни Мазовецького воєводства Республіки Польща, яка взяла участь у спільному навчанні Маневицького районного відділу управління ДСНС України у Волинській області, Маневицького відділу ГУНП у Волинській області, ДП «Маневицький лісгосп» із залученням новітньої пожежно-рятувальної техніки, квадрокоптера управління ДСНС України у Волинській області по ліквідації умовної пожежі лісового масиву Карасинського лісництва поблизу озера Тросне. Загалом у навчанні брали участь  20 рятувальників та 8 працівників поліції,  7 одиниць техніки і квадрокоптер. В складі делегації були представники пожежних служб Республіки Польща, які обмінялися досвідом з своїми українськими колегами. Делегація ознайомилася з роботою ДП «Маневицький лісгосп» щодо відеоспостереження за лісовими масивами в режимі онлайн з метою забезпечення оперативного виявлення джерел займання та їх локалізації.

  Протягом 30-31 липня 2017 року відбулася поїздка офіційної делегації району до гміни Біляни Республіки Польща.  В рамках обміну досвідом між українськими та польськими працівниками пожежних частин делегація взяла участь у заході «Пікнік військово-сімейний», ознайомилася з роботою пожежної частини в місті Соколув-Підляський.

  Розвиток співробітництва в медичній галузі

  9 квітня 2017 року з робочим візитом Маневичі відвідала делегація Німецького Червоного Хреста з міста Бад Нойєнар-Арвайлер. Гості побували у НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-гімназія ім.А.П.Бринського», відвідали Маневицьку центральну районну лікарню. Також мали зустріч з головою районної державної адміністрації Андрієм Линдюком. Обговорили питання співпраці між товариством Червоного Хреста в Україні та Німеччині, поділились досвідом щодо волонтерської роботи як в Німеччині, так і в інших країнах Європи. 

  Розвиток співробітництва в галузі сільського господарства

  Делегація району 27 серпня 2016 року взяла участь у святкуванні районного фестивалю-ярмарки «Дожинки – 2016» в агромістечку Критишин Іванівського району Республіки Білорусь.

  Делегація району 16 вересня 2017 року взяла участь в Каменецькому районному фестивалі «Дожинки – 2017» (Республіка Білорусь), де мала можливість ознайомитися з аграрним потенціалом Каменеччини, витворами мистецтв народних умільців.

  27 лютого 2018 року Маневицький район відвідала іноземна делегація фермерів з Купішкського району (Литва) на чолі з керівником Союзу фермерів з метою обміном досвідом у галузі сільського господарства.

  08 вересня 2018 року відбулася поїздка офіційної делегації  нашого району до Камянецького району Республіки Білорусь з метою участі у святкуванні обласного фестивалю-ярмарки «Дожинки 2018» у місті Високе.

  10 серпня 2019 року відбулася поїздка офіційної делегації району до Камянецького району Республіки Білорусь для участі у святкуванні X міжнародного кулінарного фестивалю "Мотильські присмаки" у агромістечку Мотоль.

  Проектна діяльність

  На території району реалізовувалися проекти, що визнані переможцями різних конкурсів проектів. Вартість проектів складає понад 88 млн. грн.

  Упродовж 2012-2017 років в рамках проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  реалізовано 10 проектів.  

  У 2017 році реалізувався проект РДА, що став переможцем у обласному відборі центрів надання адміністративних послуг в рамках проекту технічної допомоги ЄС «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». Загальна сума проекту 2 млн. грн. В рамках проекту відкрито оновлений ЦНАП – зроблено сучасний ремонт, придбано меблі та комп’ютерну техніку.

  Упродовж 2014-2017 років впроваджувався проект «Розбудова сільськогосподарської діяльності Маневицького району Волинської області та Володимирецького району Рівненської області за рахунок підтримки регіональних програм покращення грунтів і просвітницької діяльності серед населення (пілотний проект)» (373910 євро) Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку України».

  З 2017 року реалізується спільний зі Світовим Банком проект МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», зокрема реконструкція приміщень першого поверху адміністративної будівлі під Рудниківську АЗПСМ, реконструкція колишньої будівлі загальної школи I-III ступенів під Красновільську АЗПСМ та реконструкція приміщення будівлі кухні та складського приміщення колишнього дитячого садка №2 під Маневицьку міську АЗПСМ.

  Подані заявки від ОСББ та ініціативних груп Маневицького району для участі у проекті ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)». Організовано семінар-тренінги в рамках проекту  в смт Маневичі 12 квітня, 06 червня, 26 червня 2019 року.

  Проект Маневицької районної державної адміністрації та гміни Біляни Республіки Польща «Дороги, що з’єднують польські та українські кордони» став переможцем Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 за тематичною ціллю «Доступність» (покращення доступності регіонів). 

  За результатами конкурсного відбору  проект отримав третє рейтингове місце серед 18 відібраних проектів. Із самого початку було подано 248 концепцій проектів. Основною метою проекту є поліпшення транспортної доступності прикордонних регіонів шляхом модернізації місцевих доріг.

  Загальний бюджет проекту - 2,5 млн. євро, з них 1,3 млн. євро передбачено для проведення капітального ремонту 15,9 км  автомобільної дороги  О 031169 Собіщиці-Колодії-Вовчицьк-/М-07/-Комарове-Розничі-/Р-14/ (на ділянці км 8+700 до км 9+200; км 9+700 до км 26+000) Маневицького району Волинської області та вуличного освітлення по відремонтованій дорозі в прилеглих населених пунктах сіл Гута Лісівська, Лісове, Костюхнівка, Вовчицьк та 1,02 млн. євро для проведення ремонту ряд доріг на території гміни Біляни Республіки Польща. Решта коштів передбачено на інші заходи.

  Проект  передбачає співфінансування за кошти ЄС у розмірі 90% від загальної вартості проекту та частки співфінансування з місцевих бюджетів у розмірі 10%.

  Основними результатами проекту будуть модернізовані дороги загальною довжиною 23,53 км (в Україні – 15,9 км, у Польщі – 7,63 км). Завдяки капітальному ремонту дороги час поїздки по відремонтованій дорозі в Маневицькому районі зменшиться від 35 хвилин до 17 хвилин.

  Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30.03.2018 №215 «Про передачу функції замовника з ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення» на період реалізації проекту передано функцію замовника, при проведенні ремонтних робіт і облаштуванні придорожньої інфраструктури, до Маневицької районної державної адміністрації.

  Затверджено рішенням районної ради №34/7 від 25.09.2018 Районну цільову програму «Дороги, що з’єднують польські та українські кордони» на 2018-2020 роки. Відкрито валютний рахунок в  АТ «Ощадбанк» ТВБВ №10002/044 філії-Волинське обласне управління. Зареєстровано проект в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (реєстраційна картка від 12.12.2018 №4010).

  Відбулося 4 робочих зустрічей команд проекту Маневицької РДА з  гміною Біляни та дві конференції  як на території України, так і на території Республіки Польща.

  На сьогоднішній день виготовлено проектно-кошторисну документацію, отримано експертний звіт, проведено тендер в системі Prozorro  на капітальний ремонт дороги, підписано договір з виконавцем, який приступив до виконання робіт по проведенню капітального ремонту дороги на суму 54,7 млн.грн. Договір підряду  на виконання робіт по капітальному ремонту дороги укладений  між Маневицькою РДА та ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс» від 18 липня 2019 року. Підрядником виконані роботи на 80%.

  На проведення ремонту дороги в Маневицькому районі проектом передбачено 1,317 млн. євро. (станом на листопад відповідно до курсу Inforeuro  36,66 млн.грн.). Від цієї суми 90% виділяє ЄС, а 10 % виділяє Маневицький район. Окрім того, додатково ще буде залучено на ремонт дороги коштів з місцевого бюджету  в сумі 18,04 млн. грн.

  Начальник відділу  інвестицій та міжнародного

  співробітництва  районної державної адміністрації                    Н.САВЧУК                                                           

  Переглядів 3194
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Маневицька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
  Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
  © 2014 manadmin.gov.ua