Версія для друку
П'ятниця, 18 березня 2016 08:38

Україна перейматиме досвід Великої Британії щодо залучення інвестицій у розвиток сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики

Під час робочого візиту до Лондона Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів низку ділових зустрічей з англійськими урядовцями, а саме – з Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої БританіїМіністерства енергетики та зміни клімату, Державного регуляторного органу енергетичного сектору Великобританії Ofgem (Office of Gas and Electricity Markets), а також Банком зелених інвестицій (Green Investment Bank - GIB).

В ході перемовин обговорювалися питання інвестиційної привабливості української сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики. Зокрема, на зустрічі з фахівцями Державного регуляторного органу енергетичного сектору Великобританії Ofgem йшлося про застосування їхнього досвіду при здійсненні моніторингу основних показників енергетичного балансу. Удосконалення системи збору, обробки та зберігання даних  дозволило Великобританії значно скоротити  обсяги необґрунтованих втрат енергії, пов’язаних із недостовірністю даних.

Представники Міністерства енергетики та зміни клімату Великобританії  поділилися напрацюваннями щодо шляхів впровадження вимог директив ЄС з питань підвищення енергоефективності та скорочення викидів.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук поінформував британських колег про досягнення у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні. Зокрема, щодо запровадженого співфінансування термомодернізації будівель, еско-механізмів, стимулюючого «зеленого» тарифу для суб’єктів господарювання та домогосподарств, ряду інших ініціатив.

Сергій Савчук зауважив, що пріоритетом для України є заміщення та скорочення споживання імпортного газу та розвиток «зеленої» енергетики. «Відповідно до зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством, ми маємо до 2020 року досягти 11% енергії з відновлюваних джерел в енергобалансі країни. Сьогодні створюються комфортні умови для інвесторів у цій сфері. Саме тому Україна зацікавлена у використанні найкращого європейського досвіду, зокрема, Великобританії, для активізації ринку «зелених» проектів» - зазначив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Він додав, що наразі користуються популярністю заходи  щодо генерації електроенергії з «чистих» джерел, а також використання альтернативних видів палива замість газу.

У ході зустрічі з представниками Банку зелених інвестицій (Green Investment Bank - GIB), який спеціалізується на фінансуванні "зелених" проектів, сторони обговорили стан розвитку в Україні відновлюваних джерел енергії, альтернативних видів палива та можливі механізми залучення інвестицій у цю сферу в Україні.

Крім того, Голова Агентства зустрівся з представниками компанії "Bloomberg New Energy Finance" та обговорив подальші кроки співпраці.

Довідково:

Green Investment Bank PLC (Public Limited Company) спеціалізується на фінансуванні "зелених" проектів, заснований Урядом Великобританії у 2012 році. Цей банк фінансує "зелені" проекти на комерційних умовах і сприяє мобілізації капіталу приватного сектора в зелену економіку Великобританії.

Джерело

Переглядів 1469