Версія для друку
Понеділок, 01 жовтня 2018 16:05

До відома страхувальників! У Фонді соціального страхування України нова форма заяви-розрахунку!

Ківерцівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинської області повідомляє, що постановою правління Фонду соціального страхування України від 19 липня 2018 року №12 затверджений новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі - Порядок фінансування страхувальників).

Відповідно до нього підставою для фінансування страхувальників робочими органами виконавчої дирекції Фонду або їх відділеннями є оформлена за встановленим зразком заява – розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення та окремих виплат потерпілим на виробництві за їх видами. Форма заяви – розрахунку, наведена у додатку № 1 до  Порядку фінансування страхувальників, є єдиною для всіх страхових випадків. Нова форма заяви – розрахунку набуває чинності 1 жовтня 2018 року.

Протягом місяця з дня проведення виплат за рахунок Фонду соціального страхування України страхувальник надсилає повідомлення про проведення виплат за формою згідно з додатком 2 до Порядку фінансування страхувальників. Повідомлення може бути передано за вибором страхувальника:

  • надіслане в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису;
  • надіслане листом з повідомленням;
  • надане безпосередньо до відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області.

Якщо протягом трьох місяців з дня здійснення відділенням управління виконавчої дирекції Фонду фінансування роботодавець не подає відповідне повідомлення, це буде підставою для проведення перевірки Фондом щодо використання страхувальником коштів Фонду (п. 11 Порядку фінансування страхувальників).

            Для окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду необхідно відкрити окремий поточний рахунок у банку або окремий рахунок у відповідному органі Державного казначейства України, відповідно до п. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

27 липня 2018 року набуло чинності нове Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

Відповідно до Положення комісія здійснює контроль за своєчасним направленням до органу Фонду заяв-розрахунків про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення.

Дані нормативні документи розміщені на сайті Фонду соціального страхування України  www.fssu.gov.ua.

Довідки за тел. 2-27-60

Переглядів 859