21 листопада 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
  • Відеоінформація
  • ЗМІ про нас
  • Виступи керівництва
  • Каталог послуг
    Реформи в Україні
  • Запобігання проявам корупції
  • Державний реєстр виборців
  • Відділ статистики інформує
  • Соціальний захист населення
  • Управління юстиції
  • Районний центр зайнятості
  • Оголошення
  • Земельні питання
  • Вивчення громадської думки
  • Адміністративні послуги
  • Публічна інформація
  • Децентралізація влади
  • Містобудування та архітектура
    Економічний розвиток
  • Маневиччина туристична
  • Бюро правової допомоги
  • Допомога армії
  • Вибори ОТГ
  • Вакансії державної служби
  • Відділ ДРАЦС
  • Очищення влади
  • Громадське обговорення
  • Безвіз
  • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
  • Енергоефективність
  • Електронне звернення
  • Рік англійської мови
  • Програма "Власний дім"
  • Фонд соціального страхування
  • Протидія домашньому насильству
  • АРХІВ НОВИН

    « Листопад 2019 »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2 3
    4 5 6 7 8 9 10
    11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30  
    Вівторок, 02 квітня 2019 14:43

    Школа інженера з охорони праці

    Чи може до служби охорони праці входити тільки один інженер? Чи можна її підпорядкувати першому заступнику генерального директора?

    Відповідно до пункту 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Тому чисельний склад служби охорони праці визначає керівник підприємства.

    Як створити службу охорони праці на підприємстві та які її повноваження, визначає стаття 15 Закону про охорону праці. Вона містить однозначну вимогу — служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

    На підприємстві працює менше ніж 50 осіб. Якщо не створювати службу охорони праці, хто відповідатиме за цей напрям роботи?

    Кожен суб’єкт господарювання має систему управління, яку визначає його структура. Її невід’ємною частиною є система управління охороною праці. У Положенні про систему управління охороною праці роботодавець визначає місце та порядок функціонування служби охорони праці залежно від штатної чисельності працівників.

    Функції та умови створення служби охорони праці визначає стаття 15 Закону про охорону праці. На підприємстві з чисельністю працівників 50 і більше роботодавець створює службу охорони праці. Там, де чисельність працівників менше ніж 50 осіб, функції служби охорони праці можуть виконувати за сумісництвом або на договірних засадах працівники, які мають відповідну підготовку.

    Чи може функції служби охорони праці виконувати фізична особа-підприємець?

    Так, може, якщо ця особа має відповідну підготовку. Адже стаття 15 Закону про охорону праці не містить заборони щодо цього. Практика свідчить, що саме так вчиняють керівники невеликих суб’єктів господарювання, особливо там, де складно знайти спеціаліста з відповідною підготовкою.

     

    Страховий експерт

     з охорони праці                                                              Л.Кудренко

    Ківерцівського відділення УВД ФСС

    Переглядів 457
    Розробка: Відділ інформаційних технологій
    апарату Волинської облдержадміністрації
    Інформаційне наповнення:
    Маневицька районна державна адміністрація
    Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
    Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
    © 2014 manadmin.gov.ua