Версія для друку
Середа, 24 лютого 2016 12:47

Обговорено програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016 рік

Відбулося публічне обговорення Регіональної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016 рік. Адже, як відомо, під час засідання другої сесії Волинської обласної ради сьомого скликання відповідний документ відправили на доопрацювання. Неодноразово голова облдержадміністрації Володимир Гунчик звертався до представників громадського сектору та депутського корпусу, аби подавали пропозиції.

Тож, як зазначила під час обговорення директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод, потрібно ще раз проаналізувати та пропрацювати кожен момент документу й укладачі програми готові вислужати всі пропозиції.

Загалом же обговорення пропозицій викликало жваві дискусії навколо різноманітних розділів програми, особливо тих, що потребують фінансування. Та найбільший акцент, все-таки, на тих заходах, які стосуються медичного обслуговування учасників АТО. Зокрема, мова йшла про кошти, які необхідно передбачити на проведення комплексного медичного огляду із здійсненням високоспеціалізованих діагностичних обстежень та лікування. Тож дотично до цього порушувалось питання придбання додаткового обладнання для лікарень.

Говорили і про створення належних умов перебування демобілізованих учасників антитерористичної операції у медичних закладах, а зокрема в психіатричній лікарні № 1, позаяк питання психологічної реабілітації є не менш важливим. Як зазначив начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк, осередків реабілітації на Волині достатньо, одначе відсутня координація дій усіх сторін та інформування у районах. А відтак і напрям роботи – окреслений.

Ще одне питанням – забезпечення інформаційного супроводу програми, позаяк не усі бійці володіють повною інформацією щодо норм чинного законодавства у сфері соціального захисту демобілізованих учасників антитерористичної операції. Як відзначив начальник юридичного управління облдержадміністрації Віталій Потапенко, потрібно провести інформування про створення центрів безоплатної правової допомоги, куди й слід звертатись.

Також про роботу в інформаційній складовій інформувала Оксани Гобод, зауваживши, що минулоріч у рамках такої інформаційної кампанії розтиражували і розповсюдили брошури-пам’ятки щодо послуг, які надаються  демобілізованим учасникам антитерористичної операції.

Отож, підсумовуючи обговорення, вирішили включити до програми усі пропозиції.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Переглядів 1445 Останнє редагування Середа, 24 лютого 2016 12:48