Версія для друку
Понеділок, 25 квітня 2016 07:49

Рада оборони області: списки «ухилянтів» передано правоохоронцям

Кампанія із залучення до лав війська на контрактній основі триватиме етапами до кінця 2016 року. Разом із тим, проводитимуть набір і на строкову службу. Черговий етап – із 5 травня до 30 червня. Про це говорили сьогодні, 22 квітня 2016 року, під час засідання ради оборони області.

- Мав непросту розмову з начальником Генштабу Муженком, коли він 14 квітня перебував на території області. Й просив Віктора Михайловича узгодити план дій: кампанія із залучення на контрактну службу повинна тривати впродовж всього 2016 року. До нас дослухалися й буквально наступного дня на одній із нарад озвучили, що кампанія так і триватиме етапами.

З огляду на результати проведених в Україні заходів щодо укомплектування військових частин саме контрактниками, відпала потреба у оголошенні та проведенні сьомої хвилі мобілізації.

“Ще одна можливість, яка з’являється, це – служба в армії за контрактом. І мені приємно повідомити, що десятки тисяч українських патріотів скористалися цією можливістю, що дає нам можливість суттєво відстрочити нову хвилю мобілізації, скоротити її можливу чисельність і зазначити, що якщо буде ця хвиля мобілізації, то вона буде єдиною в цьому році”, – заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на урочистостях приурочених другій річниці від дня створення батальйонів патрульної служби міліції особливого призначення в Києві 15 квітня цього року.

Загалом же понад 20 тис. українців виявили бажання стати професійними військовими й, уклавши контракт, свідомо стали на захист держави. Серед них – немало волинян. Одначе, на превеликий жаль, на 100% із поставленими завданнями впоратися не вдалося. Відтак на необхідності активізувати роботу представникам влади, місцевого самоврядування, військових комісаріатів наголошував під час засідання ради оборони голова облдержадміністрації:

-  Розумію все: іде посівна і це – важливо, працюємо над розподілом вільних залишків, думаємо, як придбати шкільні автобуси, але все це може втратити актуальність в один момент, якщо не матимемо сильної і підготовленої армії, якщо не буде кому спинити ворога. Тому, зрозуміло, що головне – військо, обороноздатність, підтримка родинам військовослужбовців, соціальні гарантії сім’ям загиблих, реабілітація для демобілізованих тощо. Як голова облдержадміністрації зміню підходи до цього питання: максимально слухатиму, але якщо зрушень не буде, діятиму інакше, навіть кардинально. Це – щодо голів райдержадміністрацій. Разом із тим, ніхто не відміняв відповідальності військових комісарів. Має бути спільна організована робота.

Тож спільно дійшли згоди, що варто відновити минулорічну практику й створити оперативні робочі групи і в області, і в кожному з районів. Уже й визначилися, де працюватимуть першочергово: у Іваничівському, Рожищенському та Камінь-Каширському р-нах.

Традиційно про виконання показників говорив обласний військовий комісар Роман Кулик. Зауважив, що позитивну тенденцію до зростання охочих служити за контрактом утрачено в Іваничівському, Любомльському, Шацькому та Камінь-Каширському р-нах. Значно ліпша ситуація у Володимир-Волинському краї, а також у Луцьку та Нововолинську.

Що ж до строкової служби, то доведена до виконання цифра – 222 призовника. Одначе цифра – попередня, позаяк постанова Кабміну про встановлену чисельність ще не ухвалена, є лише проект.

Разом із тим, статистика так званих ухилянтів від строкової служби в армії, котра є громадянським обов’язком кожного чоловіка, більше ніж вражає – 6 тис. 992 особи. Як повідомив начальник відділу комплектування і призову – заступник військового комісара обласного військового комісаріату Андрій Кузьма, днем раніше списки тих, хто ухиляється, передано правоохоронним органам.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації. 

Переглядів 1504