10 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
 • Відеоінформація
 • ЗМІ про нас
 • Виступи керівництва
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Управління юстиції
 • Районний центр зайнятості
 • Оголошення
 • Земельні питання
 • Вивчення громадської думки
 • Адміністративні послуги
 • Публічна інформація
 • Децентралізація влади
 • Містобудування та архітектура
  Економічний розвиток
 • Маневиччина туристична
 • Бюро правової допомоги
 • Допомога армії
 • Вибори ОТГ
 • Вакансії державної служби
 • Відділ ДРАЦС
 • Очищення влади
 • Громадське обговорення
 • Безвіз
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Енергоефективність
 • Електронне звернення
 • Рік англійської мови
 • Програма "Власний дім"
 • Фонд соціального страхування
 • АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
  Головна>Максимально сприяти регіональному розвитку, – Володимир Гунчик на Маневиччині
  Вівторок, 13 лютого 2018 14:37

  Максимально сприяти регіональному розвитку, – Володимир Гунчик на Маневиччині

  Голова облдержадміністрації здійснив робочий візит до Колківської ОТГ, що на теренах Маневицького р-ну.

  За три роки роботи на посаді голови облдержадміністрації Володимир Гунчик у рамках робочих поїздок по кілька разів побував в усіх куточках області. Оглядав довгобуди, інспектував хід будівельних робіт, вивчав тамтешні проблеми, проводив прийоми громадян, спілкувався із місцевим людом. Наприкінці ж 2017-го пообіцяв: сконцентрує увагу на ОТГ. Відтак, учора, 12 лютого 2018 року, відвідав Колківську ОТГ. Передусім, аби провести черговий виїзний прийом громадян, а також аби за результатами візиту виконавча вертикаль змогла надати практичну допомогу ОТГ.

  Медреформа: жодних різких дій…

  Одначе спершу керівник найвищої виконавчої гілки влади краю завітав до Маневицької ЦРЛ, де нещодавно облаштували відділення гемодіалізу. Щойно переступив поріг медустанови – зустрів колектив закладу із запитаннями про медичну реформу. Мовляв, чого чекати?

  – Пам’ятаєте, як ворожі голоси розносили інформацію про закриття лікарень у зв’язку з утворенням госпітальних округів, – одразу ж відповів Володимир Гунчик. – То де вони тепер? Де закриті лікарні? Отож!

  Про нюанси медичної реформи того дня говорили ще не раз: цю тему піднімали і депутати Колківської ОТГ, переймаючись, аби медична послуга не стала для селян розкішшю, та безпосередньо сімейні лікарі, які вже взялися вивчати пропонований державою механізм роботи. В кожному з випадків голова облдержадміністрації радив не впадати у паніку, а розібратися у ситуації.

  – Казав Ващенюк (начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації, – авт.), організовують наради-навчання, то їдучи, беріть із собою не тільки чиновників та посадовців, а безпосередньо лікарів, – наголосив Володимир Гунчик, звертаючись до  голови Маневицької райдержадміністрації Андрія Линдюка.

  У лікарні ж – інші поради. Головна – зберегти статус закладу інтенсивного лікування, адже саме такі матимуть більше фінансування. На додаткові кошти маневицькі лікарі особливо розраховують, адже заклад потребує не лише ремонту, але й оновлення обладнання. До кінця року планують облаштувати приймально-діагностичне відділення. А також підсилити потужність відділення гемодіалізу, встановивши додаткову спеціалізовану техніку.

  – Потрібно використовувати всі можливості, зокрема й ті кошти, які виділяють на так звану зону спостереження, – наголосив голова облдержадміністрації. – Кажіть конкретно, що потрібно робити й включатимусь, лобіюючи відповідні питання на рівні міністерств. Але вважаю, що позиція вкладати все в обласну лікарню, як є зараз, неправильна. Є ще ж обласні заклади, які потребують негайного втручання. І районні заклади. Кілька років тому Луцька районна лікарня теж була в неприглядному стані, але чітко визначилися з потребами, написали цілу програму й зробили. Тому моя вам порада, пишіть проекти грантові, зробіть проект загальних потреб і будемо говорити предметно. Бо зробити ремонт, коли протікає дах – не вихід.

  На підтвердження чіткості намірів та реальності оснащення лікарні голова нагадав: у бюджеті заклади 7,7 млн грн на придбання для Ратнівської ЦРЛ апарату МРТ.

  – Ідея відкрити відділення гемодіалізу виникла ще у 2015 році, – розповів головний лікар Маневицької ЦРЛ, депутат обласної ради, Олег Бегаль. – Бо багато людей із хронічною нирковою недостатністю, фактично з непрацюючою ниркою, змушені були лікуватися у Луцьку. А діаліз потрібно проходити раз на два дні. Частину коштів отримали через Державний бюджет, саме з «зони спостереження», а також налагодили співпрацю з приватними структурами через Луцьку міську лікарню, зокрема з «Біолайф». Орієнтовна сума – понад чотири мільйони гривень. Встановили чотири апарати для діалізу. Лікується 16 осіб: 10 із Маневицького р-ну, ще 6 із Любешівського.

  Окрім того, головний лікар ЦРЛ закцентував: дороги біля лікарні, зокрема й подвір’я, у поганому стані, відтак просив допомогти із ремонтом. На що Володимир Гунчик наголосив: доручить департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації вивчити питання й знайти спосіб відремонтувати дороги.

  Від 7 мільйонів до 70-ти…

  Дорожні питання також цікавили і депутатів Кольківської ОТГ. З активом голова облдержадміністрації зустрівся у приміщенні селищної ради.  Спільно – а працювали з головою також Андрій Линдюк, голова Маневицької райдержадміністрації та голова Колківської ОТГ Олександр Палінкевич – шукали можливостей збільшити кілометраж доріг, які ремонтуватимуть цього року.

  Але й власні можливості громади досить непогані. І саме на роботі в цьому напрямку особливо акцентував голова облдержадміністрації. Його позиція зостається незмінною: виконавча вертикаль максимально сприятиме ОТГ, але останні повинні бути активними.

  – 60 відсотків ПДФО залишається в громаді! 60 відсотків! – наголосив Володимир Гунчик. – Тому тепер ви, на місці, повинні бути найбільше зацікавленими, аби люди працювати офіційно оформленими, аби були відрахування до бюджету. Скільки був бюджет усіх сільських рад, які увійшли в громаду? 7 мільйонів. А тепер? Понад 70 мільйонів!

  Після фінансових розрахунків – питання особливо болючі. Зокрема, про бурштин, покладами якого багата Маневиччина. І тема єдина: що буде з лісом, якщо налагодиться масове промислове видобування?

  – Рано чи пізно, але видобувати стануть, – відповів керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. – Але законно! Те, що сьогодні розказують – фікція. Бо як видобути, коли всюди ліс? Так, треба ліс вирізати. Далі видобути і рекультивувати. Є тут лісівники? Є. Скільки треба часу, аби ліс виріс? Отож – 80 років! Що робитимуть люди Маневицького району без лісу? Це не Горохівщина, де й чорноземи і ввіткни палку – вродить! Судилася з нами польська компанія. І що? Так у договорі зазначено: кошти від видобутку – у Польщу. Але людям цього ніхто не розказує. Натомість подають тему комунального підприємства. Думати треба про людей, про природні багатства і про Волинь перш ніж робити серйозні кроки!

  Із проблемами громади…

  Нетиповим видався прийом громадян, позаяк цього разу до голови облдержадміністрації йшли не з особистими проблемами, а з тим, що болить усій громаді. Відтак, як зауважив згодом Володимир Петрович, влада на місцях працює. Прикметно, що й вихід із кожної ситуації шукали спільно.

  До прикладу, коли заговорили за біди з транспортом – рейсовий автобус на ближні села курсує за незручним графіком, то власні міркування озвучив Олександр Палінкевич. Мовляв, громада готова придбати транспорт і владнати питання самотужки, але за умови ретельних розрахунків, аби така справа не була збитковою. Одначе, поки на місці рахуватимуть, вивчатимуть ситуацію й на рівні області.

  Загалом же, для кількох сіл – Годомичі та Четвертня – питання транспортного сполучення – особливо болюче, бо через погану дорогу перевізник відмовився надавати таку потрібну послугу. Попрацювати в цьому напрямку має департамент інфраструктури.

  Окрім того, у тамтешніх селах у кожній зі шкіл – сотня учнів. Зрозуміло, що будувати всюди нову школу, як того просять місцеві, ніхто не буде. Натомість районна влада за вказівкою Володимира Гунчика повинна розробити стратегію розвитку освіти й визначитися із перспективами. А також проінспектувати кожен із трьох закладів та чітко окреслити потреби кожного: де буде школа І – ІІІ ступенів, де потрібен шкільний автобус, а де варто здійснювати добудову корпусів.

  Із не менш болючим до Колок прибула делегація із с. Бузаки Камінь-Каширського р-ну. На завершення облаштування дитячого садочка там очікували ще минулоріч, але не склалося. Тепер же просять голову облдержадміністрації лобіювати питання через ДФРР.

  – Ми то сподівалися на народного депутата Ірину Костанкевич, яка запевнила, що виділить гроші зі свого соцеконому, – розповів тамтешній сільський голова Микола Панасюк. – Нам і район дав гарантійного листа, що знайдуть співфінансування. Аж тут від депутата – 200 тисяч гривень. Та на такі гроші не те що садок не завершиш, підрядники не хочуть іти! Це ж садочок! Скажіть, навіщо розпорошувати гроші? Щоб задобрити електорат у кожному селі? А садок стоїть… Діток шкода!

  Як з’ясувалося, кошторисна вартість об’єкта – 10 млн 700 тис. грн. Будівництво розпочали ще у 2013 році.

  – Що можу сказати: на 2018-й об’єкт у переліку ДФРР є, – підкреслив Володимир Гунчик. – Спробую вам допомогти, аби було й фінансування.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

  Переглядів 203
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Маневицька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
  Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
  © 2014 manadmin.gov.ua