Версія для друку
П'ятниця, 05 липня 2019 12:39

«Влада на Маневиччині дуже добре розуміє важливість збереження закладів позашкільної освіти» - Валентина Остапчук

На базі Маневицького районного центру творчості дітей та юнацтва відбувся обласний агробіологічний колоквіум, зініційований Волинським обласним еколого-натуралістичним центром, участь в якому взяла Народний депутат України Ірина Констанкевич,  голова райдержадміністрації Андрій Линдюк, директорка Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук та представники позашкілля районів і ОТГ Волинської області. Мета заходу – спільне обговорення, шляхи вирішення, пошуки, напрацювання теоретиків і практиків задля вирішення нагальних екологічних питань та проведення роботи з дітьми в даному напрямку. Тобто, від ідеї – до реалізованого проекту.

У своєму виступі голова райдержадміністрації Андрій Линдюк зазначив свою чітку позицію щодо розвитку і функціонування позашкільної освіти учнів: «Позашкілля є надзвичайно важливою складовою розвитку українського школяра. І я робив і робитиму все для того, щоб в Маневицькому районі успішно працювали такі районні  заклади як ЦТДЮ, дитяча музична школа і дитячо-юнацька спортивна школа. Ми маємо не лише зберегти ці важливі установи, але й, безперечно,  вкладати в їх розвиток. Загрозу для позашкілля сьогодні становлять неправильно створені ОТГ. На щастя, надзвичайними зусиллями в нашому районі вдалося запобігти створення міні-ОТГ (Маневицько-Черевахівської), яка б точно загубила вищевказані районні заклади. Не пусті слова, бо маємо таку проблему у Ківерцях. Гордий з того, що ми не просто зберегли їх, але й змогли  у цьому році в 2,5 рази збільшили їх фінансування. На жаль, проблематичною залишається оплата праці фахівців даного освітянського напрямку, тому що законодавчо не маємо права заплатити премії з освітянської субвенції ні педагогам позашкільної освіти, ні дошкільної. Тому звертаюсь до Ірини Мирославівни, як законотворця, з прханням - врегулювати цю несправедливість на законодавчому рівні.

Також хочу з вами поділитися своїми планами, які ми зреалізуємо до 1 вересня 2019 року. На прикладі Польщі, в кожній школі району будуть встановлені урни для сортування сміття. Це є ще одним невеличким кроком щодо запобігання екологічної катастрофи. Наразі у 85 селах (це всі села, крім ОТГ і Маневицької селищної ради)  району зроблені майданчики для роздільного збору сміття.

Дякую усім вам за наполегливу нелегку працю, за уміння вмотивувати кожного вашого вихованця і за високі результати вашої роботи. Одним з прикладів якого є високопрофесійний надзвичайний виступ на Маневицькій сцені дівчаток агітколективу «Екоклас» Ратнівської школи №2 імені Миколи Заріпи.»

Відділ з питань внутрішньої та

інформаційної політики апарату

райдержадміністрації

Переглядів 193 Останнє редагування П'ятниця, 05 липня 2019 14:37