Версія для друку
Понеділок, 16 вересня 2019 15:39

Прапор з Маневич попрямує в Музей морського флоту міста Одеси

  Надзвичайна подія в Азовському морі сколихнула увесь світ. Прикордонний корабель РФ протаранив біля Керченської протоки буксир ВМС України, який із двома бронекатерами прямував з Одеси до Маріуполя.

З листопада 2018 року Україна встигла поіменно вивчити склад екіпажів катерів Бердянськ, Нікополь та буксира Яни Капу. Вони вирушили у плавання, а опинилися в заручниках у Росії. За більш ніж дев’ять місяців, протягом яких їх незаконно утримували в Російській Федерації, жоден з українських моряків не визнав обвинувачень. 24 особи назвали себе - військовополоненими. У московському СІЗО багато з них втратили своє здоров’я, дехто – рідних та близьких, не вступили до вишу та відзначили свій день народження не у тому місці, не з тими людьми, якими б хотілося.

У ті дні, у Волинській області відбулися акції та ряд флешмобів на підтримку полонених моряків. Поряд із Прапором України також замайорів прапор Військово-Морських сил Збройних сил України.

Всі, без винятку, чекали одного – звільнення. І це трапилося.

7 вересня в рамках широкого обміну між Києвом і Москвою 22 моряки та два офіцери СБУ повернулися в Україну.

Ця хороша новина сколихнула всіх українців. З нагоди цієї визначної події 16 вересня у селищі Маневичі, біля стенду «Назавжди у наших серцях», відбувся захід зняття прапора Військово-Морських сил Збройних сил України, який майорів із 11 грудня 2018 року по 16 вересня 2019 року. Прапор буде переданий в Музей морського флоту міста Одеси.

Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про них писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, - виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої із російськими найманцями протиставили їм свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни.

І як зазначив перший заступник голови Маневицької райдержадміністрації Андрій Бурак:

- Велика вдячність усім визволеним за їхню мужність, героїзм, тверду позицію, як військових українського народу. Важко говорити, які чинники повпливали на визволення всіх політв’язнів, в тому числі і військовополонених моряків, але в тому є заслуга і чинного Президента України Володимира Зеленського, і попереднього – Петра Порошенка. Але у Російській Федерації ще є велика кількість тих, хто потребує також допомоги. Тому потрібно намагатися зробити все, аби наші військовополонені, всі, без винятку, повернулися додому живими та здоровими.

Волинь – єдина область в Україні, яка сьогодні проводить акцію підтримки військових моряків із зняттям прапора,  який майорів  у всіх райцентрах з 11 грудня 2018 року. Право підняти, а сьогодні -  зняти Прапор Військово-Морських сил Збройних сил України надали молодшому сержанту, учаснику АТО, колишньому військовополоненому Роману Лановому.  

Ця акція нагадує усім українцям про те, що треба гуртуватися, допомагати один одному та нашому війську і державі, не піддаватись провокаціям та чуткам, що розповсюджує пропаганда Кремля, яка сіє злобу, зневіру та брехню про Україну, бути мужніми, для того аби зберегти Україну.

Разом та до перемоги! Слава Україні!

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної

політики апарату райдержадміністрації

Переглядів 276

Галерея зображень