24 вересня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
 • Відеоінформація
 • ЗМІ про нас
 • Виступи керівництва
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Управління юстиції
 • Районна філія ВОЦЗ
 • Оголошення
 • Земельні питання
 • Вивчення громадської думки
 • Адміністративні послуги
 • Публічна інформація
 • Децентралізація влади
 • Містобудування та архітектура
  Економічний розвиток
 • Маневиччина туристична
 • Бюро правової допомоги
 • Допомога армії
 • Вибори ОТГ
 • Вакансії державної служби
 • Відділ ДРАЦС
 • Очищення влади
 • Громадське обговорення
 • Безвіз
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Енергоефективність
 • Електронне звернення
 • Рік англійської мови
 • Програма "Власний дім"
 • Фонд соціального страхування
 • Протидія домашньому насильству
 • Проєктна діяльність
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30        
  Головна>Санітарно-епідемічна ситуація в Маневицькому районі контрольована
  Середа, 18 грудня 2019 10:20

  Санітарно-епідемічна ситуація в Маневицькому районі контрольована

  На розширеній нараді, яка відбулася 17 грудня в залі засідань райдержадміністрації за участю керівників управлінь, служби, відділів райдержадміністрації,  районних медичних закладів, підприємств та  установ району  заслухано питання    санітарно-епідемічної ситуації  в  Маневицькому районі.

  З інформацією перед присутніми виступила завідувач Маневицького міжрайонного відділу Державної установи    «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Надія Шуляр.      Вона розповіла про ситуацію, що склалася в Україні та області.

      За словами Надії Йосипівни, в Маневицькому районі  санітарно- епідемічна ситуація  щодо інфекційних захворювань  контрольована. За 11 місяців реєструвались спорадичні випадки гострих кишкових інфекцій – всього 85, в  т.ч.11- сальмонельозу. Обставини, що сприяли захворюванням - недотримання правил особистої гігієни дітьми та порушення правил приготування їжі. В осередках вогнищ проводився комплекс профілактичних і протиепідемічних заходів з лабораторним контролем. Набагато складніша ситуація  із захворюваністю гострими кишковими інфекціями  в  області, було зареєстровано 6-ть спалахів сальмонельозу (5– в закладах громадського харчування, 1- в ДНЗ), постраждала значна кількість  людей, в т.ч. і діти. Ризик до збільшення кількості спалахів кишковими інфекціями  триває і надалі. Це пов’язано з послабленням наглядової функції  контролюючих служб до операторів  ринку та відсутністю  системи по впровадженню  НАССР на виробництвах – системи управління безпечністю харчових продуктів, при якій виявляються небезпечні фактори  і визначаються критичні точки. Оператори  ринку  мають дуже ретельно підходити до своїх обов’язків перед споживачами і забезпечення населення якісною і безпечною продукцією. 

  Доповідач зазначила, що з метою попередження водного шляху передачі інфекційних захворювань в районі проводиться лабораторний моніторинг за станом питної води. Питна вода лабораторно контролюється балансоутримувачами згідно укладених угоди та  при проведенні моніторингу.       

            Надія Йосипівна звернула увагу на те, шо викликає занепокоєння поширення захворюваності населення на інфекції, які передаються через укуси кліщів. Уже в поточному році  в  області  зареєстровано 15 випадків хвороби Лайма, з них – двоє дітей; в  районі – 8 випадків, в тому числі – двоє дітей вікової групи 1-4 роки: в смт Колки, селах Тельчі, Прилісне, Оконськ, Красноволя, Серхів.

            Насторожує ситуація щодо сказу. В районі є 3 випадки лабораторно підтвердженого сказу у домашніх тварин – смт Маневичі -2 у котів, Калинівка -1(кіт). Контактним з домашніми  тваринами було призначено курс профілактичного антирабічного лікування. Оскільки сказ  характеризується гострим перебігом, ознаками енцефаліту, а при відсутності вчасного лікування абсолютною летальністю, тому рекомендується проводити обов»язкові щеплення проти сказу всім домашнім тваринам, а при контакті з хворими тваринами звертатись до лікаря та не відмовлятись від щеплень.

             Особливо турбує захворюваність на імунокеровані інфекції. Всього з початку року в районі захворіло на кір 65 осіб, з них 40 дітей. На Волині  та в районі ситуація дещо стабілізувалась. Протягом останніх двох місяців  в області  щотижня реєструється  від 1 до 3-х випадків, в районі  захворювання не реєструється з липня.      

            Наразі прогнозується епідемічне ускладнення з іншого інфекційного захворювання – дифтерії. Єдиний, найдієвіший і доступний спосіб захиститися від дифтерії – це вакцинація. МОЗ України  розпочало кампанію з вакцинації  від  дифтерії та правця - «ВАКЦИНОВАНІ – ЗНАЧИТЬ ЗАХИЩЕНІ». Cпалахи дифтерії характеризуються своєю циклічністю -7-10 років. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 роки) захворіло майже 20 тисяч людей, 696 з них померло. На спорадичному рівні дифтерія реєструється майже щорічно в різних регіонах. Проте, низький рівень охоплення щепленнями проти цієї інфекції, котрий сформувався  в останні роки, може призвести до ускладнення епідемічної ситуації з дифтерії найближчим часом. Захворювання має високу смертність (до 50%) при відсутності щеплень у хворого та не введенні протидифтерійної сироватки на ранніх стадіях, через ураження токсином серця. На Волині дифтерія реєструвалась поодинокими випадками до 1990 року. В роки епідемії (з 1991 року)  захворіло на дифтерію понад 200 волинян, 14 з них померло. В районі  під час епідемії -14 випадків,6(Лишнівка-1994р), 5 випадків с.Старосілля -1992р,1-летальний,Костюхнівка-1,Ст.Чорторійськ-2.

          Минулого року в Україні було зареєстровано 10 хворих. Станом на 23.10.2019 року в місті Ужгород  Закарпатської області  діагностовано три випадки захворювання на дифтерію. Всі троє студенти - іноземці Ужгородського національного медичного університету. Менш ніж за тиждень з підозрою на дифтерію було госпіталізовано ще двоє.

          Управління охорони здоров’я облдержадміністрації разом  з ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»  11 листопада 2019 року провели  семінар - тренінг  на тему: «Дифтерія. Епідемічна ситуація, профілактика, діагностика та лікування».  В семінарі брали участь  головні лікарі ЦПМСД, завідувачі амбулаторіями ЗПСМ, заступники головних лікарів, директори з медичних питань, завідувачі інфекційними стаціонарами/відділеннями, лікарі-інфекціоністи, керівники відокремлених структурних підрозділів ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та лікарі-епідеміологи.  В районі розроблений та затверджений алгоритм дій медичних працівників при виникненні підозри та виявленні хворих на дифтерію. Проведене навчання  з медичними працівниками ЦРЛ, ЦПМСД смт Маневичі та ЦПМСД Прилісненської сільської ради і розроблено  Алгоритм організації лабораторного обстеження хворих  з  підозрою на дифтерійну інфекцію.

            Наразі  в районі є достатня кількість  якісної,  безпечної, безоплатної вакцини, як для дітей, так і для дорослих.

        Серед захворюваності крапельної групи інфекцій зареєстровано 79 випадків вітряної віспи, 5 випадків кашлюку, 28 активних форм  туберкульозу (бактеріовиділювачів - 25). Хворим туберкульозом надана  кваліфікована медична та консультативна допомога,  у вогнищах проведено  епідеміологічне розслідування  з проведенням профілактичних та протиепідемічних заходів.  Зустрічаються   випадки  педикульозу, як серед дітей, так і в дорослих (15 випадків, в тому числі 7 у дітей). Тому, рекомендовано  проводити  більш ретельні огляди дітей в навчально - виховних та лікувально-профілактичних  закладах  з метою своєчасного лікування  та недопущення поширення педикульозу. Періодично реєструються випадки паразитарних захворювань, 132 осіб інфікованих, з них 121 дітей.

            В Маневицькому районі поступово  зростає кількість хворих на гострі респіраторні інфекції. На сьогодні рівень захворюваності утримується на сезонному рівні. З початку епідсезону (з 30 вересня 2019р)  вже перехворіло 2456 осіб, з них 79.6%. - діти Щоб уберегтися від можливих ускладнень рекомендовано проводити своєчасно щеплення  проти   грипу. Наразі щеплено 168 осіб, з них 116 особи з груп  ризику.

   

  Сектор організаційної роботи апарату

  райдержадміністрації        

  Переглядів 322
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Маневицька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
  Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
  © 2014 manadmin.gov.ua