Версія для друку
Четвер, 20 лютого 2020 10:03

До уваги батьків, які виховують дітей з інвалідністю

        Для забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами урядом розроблено  Порядки надання полуг із реабілітації дітям з інвалідністю, які регулюються ПКМ від 31.01.2007 року №80 та ПКМ від 27.03.2019 року №309.

          Відповідно до  ПКМ від 31.01.2007 року №80 діти з інвалідністю та особи з інвалідністю можуть направлятися на реабілітацію до держвних реабілітаційних установ на безоплатній основі. У 2019 році на такий вид реабілітації направлено 3 дорослих особи з інвалідністю та 16 дітей з інвалідністю.

Відповідно до  ПКМ від 27.03.2019 року №309 у 2019 році на реабілітацію направлялися діти з інвалідністю внаслідок ДЦП. У районі проживає 20 дітей з таким діагнозом, з них 11 пройшли курс реабілітації в Міжнародній клініці відновного лікування в м. Трускавець (клініка Казявкіна) на суму 250,0 тис. грн. 

          Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю різних нозологій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року № 309 (зі змінами та доповненнями) у 2020 році бюджетні кошти на реабілітацію дітей з інвалідністю розподіляються між місцевими органами пропорційно чисельності дітей, які потребують реабілітаційних заходів, за місцем їх проживання (перебування) відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

         Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I  та II ступенів – 16 тис.гривень, III ступеня – 25 тис.гривень.

        Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населенням на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, у тому числі ії відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики шляхом укладання трохсторонніх договорів. Перелік реабілітаційних установ розміщується на сайті Мінсоцполітики у розділі «Інвалідність». 

          Для уточнення інформації щодо направлення дітей з інвалідністю до реабілітаційних установ необхідно звертатись в управління соціального захисту каб №1 або за тел. 22 148.

Переглядів 184