Версія для друку
Четвер, 17 вересня 2015 15:35

Оподаткування ІТ-галузі: діалог між урядом і бізнесом продовжується

16 вересня відбулась робоча зустріч заступника міністра фінансів України Олени Макєєвої і представників ІТ-бізнесу у складі ІТ-Комітету Європейської Бізнес Асоціації та галузевої асоціації «Інформаційні технології України».

Двосторонню зустріч між урядом та ІТ-галуззю було організовано на платформі ІТ-комітету Європейської Бізнес Асоціації. В ній взяли участь 14керівників та представників найбільших ІТ-компаній України. Основною темою зустрічі було обговорення концепції податкової реформи, презентованої 3 вересня Міністерством фінансів України та необхідностімодернізації податкового навантаження на галузь.

ІТ-спеціалісти складають одну із найбільших груп самозайнятих осіб, які працюють за контрактами як суб’єкти підприємницької діяльності (III група). Таких сьогодні біля 74 000 осіб із перспективою зростання на десятки тисяч осіб щорічно. Загалом ІТ-індустріявиступає за необхідність поступових змiн ставок та податкового навантаження з метою збереження та подальшого збiльшенняконкурентоспроможностiекспортної ІТ-галузi на глобальному ринку.

Проте ІТ-підприємці – не єдині, хто працює і сплачує податки за спрощеною системою оподаткування (III група), і позиція влади – зробити рівні і справедливі умови для всіх. “Існує необхідність врахувати умови роботи не тільки ІТ-спеціалістів, а й інших самозайнятих осіб-СПД”, - зазначила Олена Макєєва.

“Ми – за відкрите обговорення податкової реформи із бізнесом. Міністерство фінансів має на меті створити модель, яка б дозволяла підприємцям розвиватись і сплачувати посильні справедливі податки. Ми взяли до уваги світові успішні моделі оподаткування малого бізнесу, українські реалії і створили концепції, які тепер обговорюємо із індустріями. Вже були проведені дискусії із аграріями і аудиторами, ми раді, що знайшли порозуміння також із ІТ-спільнотою” – додала пані Макєєва.

Олена Макєєва презентувала порівняння діючої та нової концепції оподаткування Мінфіну, які і стали предметом дискусії. В рамках пропонованої податкової моделі чинні ІІ та ІІІ групу платників єдиного податку пропонується об’єднати в одну групу – групу В, з максимальним річним доходом для такої групи на рівні 2 млн. гривень. При цьому, оподатковувати таких платників Мінфін пропонує за двома методами, на вибір платника податку. На завершення сторони домовились, що ІТ-індустрія підготує свої пропозиції щодо запропонованої моделі оподаткування для подальшого обговорення в найближчий час.

“Ми підтримуємо ініціативу Міністерства фінансів щодо податкової реформи – це актуальний, логічний і необхідний крок. Ми цінуємо відкритість влади і бажання обговорити представлені моделі оподаткування із бізнесом і наразі готуємо наші пропозиції щодо безпосередньо оподаткування III групи приватних підприємців, в якій буде максимально враховано пропозицію уряду” – зазначив координатор ІТ комітету Європейської Бізнес Асоціації, Костянтин Васюк.

Нагадаємо, на розгляді в уряді є кілька пропозицій щодо моделей оподаткування великого та малого бізнесу, проте всі вони поки що не є фінальними. Проведення робочих зустрічей із представниками індустрій – нова концепція побудови діалогу між урядом і бізнесом задля пошуку найоптимальніших рішень, які дозволять розвивати економіку країни.

Інформаційна довідка:

ІТ-Комітет Європейської Бізнес Асоціації є індустріальним комітетом, який об'єднує компанії, які займаються виробництвом програмних продуктів та наданням програмних послуг. Місія Комітету полягає у сприянні розвитку ІТ сектору в Україні відповідно до європейської практики ведення бізнесу та захисту професійних і колективних інтересів ІТ- спільноти.

На даний момент комітет об'єднує 14 компаній-виробників програмних продуктів та надання програмних послуг.

Переглядів 1713