24 вересня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
 • Відеоінформація
 • ЗМІ про нас
 • Виступи керівництва
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Управління юстиції
 • Районна філія ВОЦЗ
 • Оголошення
 • Земельні питання
 • Вивчення громадської думки
 • Адміністративні послуги
 • Публічна інформація
 • Децентралізація влади
 • Містобудування та архітектура
  Економічний розвиток
 • Маневиччина туристична
 • Бюро правової допомоги
 • Допомога армії
 • Вибори ОТГ
 • Вакансії державної служби
 • Відділ ДРАЦС
 • Очищення влади
 • Громадське обговорення
 • Безвіз
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Енергоефективність
 • Електронне звернення
 • Рік англійської мови
 • Програма "Власний дім"
 • Фонд соціального страхування
 • Протидія домашньому насильству
 • Проєктна діяльність
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30        
  Середа, 04 травня 2016 11:09

  Формування комунікативної компетенції на укроках іноземної мови (з досвіду роботи вчителя Шаук Н.Я.)

  “Students have the energy,

  imagination,and intelligence

  The need only to be asked

  to show what they can do.”

  Franking D. Roosevelt

  Головна мета навчання іноземної мета полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, тобто здатності спілкуватися іноземною мовою на  міжкультурному рівні. Ми повинні підготувати учнів до спілкування в реальних  життєвих ситуаціях.

  Комунікативний підхід по-іншому висвітлює помилки. Помилка за своєю природою має логіку і право існування. Учні можуть мати неповні знання та бути успішними у спілкуванні. Я намагаюсь створити у класі природну атмосферу тепла, довіри, взаємоповаги, тобто сприятливий мікроклімат уроку. На мою думку великий вплив на атмосферу уроку та комфорт учнів на уроках англійської мови мають обрані вчителем форми, прийоми та засоби організації навчально-виховного процесу, які відіграють головну роль у формуванні мікроклімату.
  Як говорив В.О.Сухомлинський: “Поурочний план учителя, який працює творчо,- це максимальне передбачення того, що має бути й того, що може виникнути”.

  У своїй практиці я використовую стандартні й нестандартні уроки. Це і уроки – прес-конференції, уроки-ділові ігри, уроки-запитання, уроки типу КВК, уроки типу консультації, уроки типу заліки, театралізовані уроки, уроки-екскурсії, уроки-творчості. Я також намагаюся створити такі умови на уроці, які навчають учнів взаємодіяти один з одним, відчувати свою успішність, інтелектуальну спрямованість. На уроці я стараюся задіяти всіх учнів класу. Так формується доброзичливе ставлення до опонента. Кожен учень має можливості пропонувати свою думку. Основними формами інтерактивної роботи є навчальна взаємодія учнів у парах і мікрогрупах. Оптимальний склад групи 4-6 осіб. Так, у 5-му класі, при вивченні теми “Сім’я”, застосовую таку форму навчання, як інтерв’ю, де діти розпитують один одного про членів своїх сімей, говорять, що вони - українці, які люблять свою родину і свою Батьківщину. А шестикласники, при опрацюванні теми “Подорожі”, зацікавлено проводять умовні екскурсії вулицями свого містечка і визначними місцями столиці України, а інтерактивну технологію “Коло ідей” застосовую в 11-ому класі при вивченні теми “Професії”. Цей метод залучає учнів до дискусії і добре спрацьовує, коли ставлять запитання, або виступають доповідачі від груп. Ключовим є запитання, які професії найбільш необхідні для розбудови і розквіту нашої країни.

  Інтерактивне навчання передбачає використання дидактичних і розмовних ігор, моделювання життєвих ситуацій, створення проблемних ситуацій. Суть цих технологій полягає в ненав’язливості й відсутності авторитарності з боку вчителя, надання учневі можливості пізнати себе в отриманні знань. Вчитель при цьому - це організатор, тобто людина, яка організовує та сприяє процесу навчання учнів, допомагає учневі вчитися та виховує незалежного користувача мовою.

  Різнорівневі завдання, складені з урахуванням можливостей учнів, створюють у класі сприятливий психологічний клімат. Ось тому, невстигаючим учням пропоную посильні для них завдання. Встигаючим - додаткові завдання творного характеру. Так, при виченні граматичного матеріалу, учні із задоволенням розучують вірші. Сильніші ж з них роблять літературний переклад.

                                    

  The Birthday Child

  (by Rosy Fyleman)

  Everything`s been different

  All day long.

  Lovely things have happened

  Nothing has gone wrong.

  Nobody has scolled me

  Everyone has smiled.

  Isn`t in delicious

  To be a birthday child?

  Мій День Народження

  В цей день усе таке різноманітне

  Казкове, загадкове, дивне.

  Всі неприємності втікають

  Ніхто мене не ображає.

  Навколо посмішок багато-

  Хіба це не чудове свято.

  А ось ще один чудовий переклад вірша учениці 8-Б класу Ірини Градищук,

  The Star

  Twinkle, twinkle, little star,

  How I wonder what you are,

  Up above the world so high,

  Like a diamond in the sky/

  When the blazing sun is set,

  And grass with dew is wet,

  Then you show little light,

  Twinkle, twinkle, all the night.

  Світи, світи маленька зірка,

  І я дивуюсь, що ти є.

  Встаєш так високо над світом

  Мов діамант, що віблиск ллє.

  Коли яскраве сонце сяде,

  Трава зануриться в росу.

  Та ти даєш нам трохи світла

  І видно всім твою красу.

  Світи, світи маленька зірка,

  Ти в небі тихо мерехти,

  І всім дорослим, і всім дітям

  В віконце ніжно зазирни.

  Ігровий момент - важливий фактор у навчанні дітей іноземної мови. Ігри класифікуються: за кількісним складом учасників( фронтальні, групові, парні); за характером і формою поведінки учасників (маніпуляції з іграми, рухливі ігри); за метою та завданням навчання (мовні, фонетичні, лексичні, граматичні); мовленнєві (на розвиток аудіювання, говоріння, формування навичок спілкування). Такі ігри як: “Актор”,”Зіпсований телефон”, “Подзвони мамі”, “Схованки“, “Знайки і забудьки”, “Сніговик”, я часто використовую у 1,4,5,6 класах. Вони забезпечують об’єднанання у згуртований колектив, формують кращі морально-психологічні якості, підвищують емоційний тонус, а значить і працездатність дітей.

  Дуже ефективним методом при вивчені іноземної мови є використання мультимедійних презентацій. Переглядаючи презентацію, дитина швидше і краще запам’ятовує інформацію. Учень вчиться об’єднувати картинку і звук в одне ціле. Діти вивчають звуки, повторююючи слова за диктором.

  У школярів розвивається система образного мислення. При виченні таких тем, як: “Animals”, “House”, “Travelling”, “My Working Day”, “Inventors and Inventions” я готувала презентаціїї до уроків.

  Фізична релаксація є необхідною для мікроклімату. Вправа "Комплімент” (діти по черзі кажуть один одному добрі слова, намагаючись акцентувати позитивні якості свого однокласника); вправа “Вaм повідомлення” (по колу передається повідомленя: I’m glad to see you,-”nice dress”; вправа “Подарунок” (пропонується подарувати своєму однокласнику щось не матеріальне)- ‘I give you sun, happiness” -вправа I see, I hear, I fееl (Учень повинен скласти три речення про те, що він бачить, чує і відчуває. Ось ще кілька римівок, які я використовую, як фізичні розминки.

  Hello to the sun (рухи вгору)

  Hello to the sky (руки розвести)

  Hello, hello everyone. (притуляють долоні)

                  ***

  Here`s my left hand,

  here`s my right,

  I can clap them

  With all my might

            ***

  Two little eyes to look around.

  Two little ears to hear each sound.

  One little nose to smell with it

  One little mouth that likes to eat

                     ***

  I can skip and I can run,

  I can play games in the sun.

  I can hear and i can see.

  Lucky me! Oh, lucky me!

                     ***

  Quickly, quickly! (Діти швидко роблять рухи руками)

  Hop, hop, hop!  (Діти підскакують)

  Up he goes to the top (Діти піднімають руки)

  Round and round (Діти швидко обертаються навкруги)

  Down he jumps to the ground (Діти сідають)

                     ***

  Teddy bear, teddy bear - turn around

  Teddy bear, teddy bear - touch the ground.

  Teddy bear, teddy bear - polish your shoes.

  Teddy bear, teddy bear - off to school!

  Засоби навчання виконують вирішальну роль в організації будь-якого уроку, допомагають збуджувати та підтримувати пізнавальні інтереси учнів, покращують надійність навчального процесу, роблять його більш допустимим, забезпечують більш точну інформацію про явище, що вивчаються. У кабінеті англійської мови ми маємо широкий вибір тематичних карток, граматичних таблиць, роздаткового тематичного матеріалу, іграшок. Ці допоміжні засоби урізноманітнюють урок англійської мови, роблять його більш змістовним і цікавим.

  Навчаючи дітей у початкових класах, я часто застосовую “метод асоціативних символів”(МАС). Це постійна дитяча гра, непомітно для малюнків спрямована в навчальне русло.

  У той час, наш обсяг навчального матеріалу все збільшується і не завжди є можливість використати наочність, допоможе МАС. Це можна зробити, коли працювати з уявними предметами, тобто з образами, показ яких супроводжується мімікою, жестами, чи руками. Наприклад, при вивченні слів до теми “Тварини”, “Сім’я”, “Іграшки” у першому класі я використовую МАС для демонстрації цієї лексики, але при цьому я дотримуюся певної послідовності. Я домовляюся з дітьми, як ми будемо зображати той чи інший рух, предмет, повторюю та перевіряю чи запам’ятали ці образи діти; озвучую та демонструю образи. Цей метод також включає велику кількість ігрових моментів, елементів рухливих ігор, ігор на перевтілення, інсценівок, пісень та віршів, оповідань пантонім, казок, тощо. Як коротко тривалі фізичні вправи, вони призначені для профілактики втоми, викликаною інтенсивним інтелектуальним навантаженням. Застосування МАС на уроці англійської мови несе комунікативний зміст.

  Використання на уроці асоціативних символів сприяє створенню умов, максимально наближених до життєвих ситуацій, робить можливим мимовільне запом’ятовування мовного матеріалу, наближає процес вивчення іноземної мови до невимушеного сприйняття.

  З власного досвіду хочу сказати, що такі прийоми і форми особистісно-орієнтованого навчання, творча атмосфера на уроці допомагає мені не лише в тому, щоб сформувати та виховати, а й знайти, підтримати та розвинути в кожній дитині людину.

  Переглядів 1774
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Маневицька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
  Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
  © 2014 manadmin.gov.ua