Версія для друку
Четвер, 22 жовтня 2020 10:19

Про соціальний захист ветеранів війни

На території Маневицького району проживає 1301 ветеран війни.Турбота про кожного з них – одне з пріоритетних завдань у сфері соціального захисту населення.

Традиційно до 5- го травня держава виплачує ветеранам війни одноразову грошову допомогу. В цьому році  сума виплат разової грошової допомоги  до 5-го травня ветеранам району з державного бюджету  складає 1 407,2 тис. грн.

            Для вшанування ветеранів війни відповідно до Програми соціального захисту населення на 2020 рік з районного бюджету виділено 21,0 тис. грн. До Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні особам з  інвалідністю внаслідок війни та  членам сімей загиблих учасників бойових дій вручено продуктові набори та надано одноразову матеріальну допомогу.

            Щороку ветеранам війни виплачується грошова компенсація на придбання твердого палива та скрапленого газу. У 2020 році компенсацію на придбання твердого палива та скраплений газ отримали 685 ветеранів на суму 1 314,5 тис. грн. Всі вони скористалися пільгами по оплаті за використану електроенергію, теплопостачання, квартплату, водопостачання та водовідведення.

Відповідно до Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною і учасників бойових дій, затверджного постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року №1445, в районі  проводиться виплата допомоги на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни . Протягом 2020 року допомогу отримали сім»ї померлих 9 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни на суму 18,6 тис. грн.

Санаторно-курортне лікування у 2020 році за кошти державного бюджету пройшли 5  ветеранів війни.

            Компенсацію за невикористану путівку на санаторно-курортне лікування у 2020 році отримали 16 осіб з інвалідністю внаслідок війни на суму 8,9 тис. грн. Розмір допомоги складає: особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 груп – 573 грн., 3 групи – 430 грн.

            Право на безкоштовне санаторно-курортне лікування мають також учасники антитерористичної операції. Відповідно до кошторисних призначень, управлінню соціального захисту населення у 2020 році виділено 881,1 тис.  грн для придбання 63 путівок на санаторно-курортне лікування та 103,8 тис. грн для придбання 9 путівок на проходження психологічної реабілітації. У 2020 році вже оздоровлено  56 учасників бойових дій з числа учасників АТО,  8 учасників АТО пройшли курс психологічної реабілітації. У 2019 році, відповідно до розподілу, було придбано 32 путівки. На обліку на забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 90 учасників бойових дій.

            У вирішенні питань соціального захисту ветеранів війни управління співпрацює з громадськими організаціями, діяльність яких має соціальне спрямування. Районною Програмою соціального захисту населення на цей рік передбачена фінансова підтримка таких організацій. Зокрема, районній організації ветеранів війни і праці для підтримки статутної діяльності у 2020 році  передбачено 20,0 тис. грн., громадській організації ветеранів АТО на сході України - 55,0 грн.

            Управління соціального захисту Маневицької районної державної адміністрації постійно працює над удосконаленням роботи по соціальному захисту ветеранів війни.

Переглядів 364