18 лютого 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Прес-центр
 • Відеоінформація
 • ЗМІ про нас
 • Виступи керівництва
 • Каталог послуг
  Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Управління юстиції
 • Районний центр зайнятості
 • Оголошення
 • Земельні питання
 • Вивчення громадської думки
 • Адміністративні послуги
 • Публічна інформація
 • Децентралізація влади
 • Містобудування та архітектура
  Економічний розвиток
 • Маневиччина туристична
 • Бюро правової допомоги
 • Допомога армії
 • Вибори ОТГ
 • Вакансії державної служби
 • Відділ ДРАЦС
 • Очищення влади
 • Громадське обговорення
 • Безвіз
 • ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ
 • Енергоефективність
 • Електронне звернення
 • Рік англійської мови
 • Програма "Власний дім"
 • Фонд соціального страхування
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28      
  Середа, 16 березня 2016 15:49

  Обговорювались проблеми медицини

  У Маневицькій центральній районній лікарні відбулася нарада-підсумок роботи за 2015 рік, у якій взяли участь голова РДА Андрій Линдюк та голова райради Анатолій Мельник. 
  Що ж обговорювалося? Подаємо короткий виклад виступів. 
  Ігор Тьохта, головний лікар Маневицького району. 
  По Маневицькій ЦРЛ і Колківській РЛ уточненим кошторисом на 2015 рік затверджені видатки на загальну суму 26 678,5 тис. грн., використано 26 446,8 тис. (99,1%). Із них на заробітну плату - 19 748,3 тис. грн. (79,2%), медикаменти та витратні матеріали – 1 870,1 тис. грн. (7,5%); продукти харчування – 530,8 тис. грн., (2,1%). Вартість одного ліжкодня в стаціонарі по медикаментозному забезпеченню становить - 9,93 грн., по забезпеченню продуктами харчування – 7,89 грн. На амбулаторно – поліклінічну допомогу використано медикаментів та витратних матеріалів на суму – 675,9 тис. грн., з них на медикаменти згідно з рецептами пільговій категорії населення – 403,9 тис. грн. 
  Станом на 1 січня по Маневицькій ЦРЛ і Колківській РЛ затверджена штатна чисельність в кількості 498,5 одиниць. За звітний період скорочено 13,25 посад. Троє сімей лікарів отримало службове житло, в район прибуло 5 спеціалістів, вибуло сім. На даний момент залишається недоукомплектованими 10 посад лікарів. 
  Вперше за останніх п’ять років в районі відмічається негативний приріст населення - 0,7 (померло на 38 чоловік більше, ніж народилося). Смертність дітей першого року життя складає 6 випадків проти двох у 2014 році. 
  За звітний період відмічається ріст смертності осіб працездатного віку – 184, особливо чоловіків – 160 (86,9 %). У структурі смертності на перше місце вийшли травми та нещасні випадки - 45 осіб (24,1%), на другому – хвороби системи кровообігу – 44 (23,6%), на третьому - хвороби органів травлення - 38 (20,4%). 
  У пологовому відділені відбулось 580 пологів, народилось 587 немовлят. З кожним роком збільшується кількість партнерських пологів і складає 499 (86%). 
  Висока поширеність туберкульозу серед населення, що вимагає своєчасного обстеження груп медичного та соціального ризику на туберкульоз. 
  Через відсутність туберкуліну в районі впродовж останіх 3 років туберкулінодіагностика проводиться не в повному обсязі. 
  Серйозною медичною та соціальною проблемою залишається високий рівень захворюваності та смертності від онкологічних захворювань. Станом на 1 січня 2016 року на обліку онкокабінету Маневицької ЦРЛ перебуває 918 чоловік, в тому числі 4 дітей та 2 підлітки. Протягом минулого року взято на диспансерний облік 130 чоловік, при профоглядах виявлено 35 осіб (26,9 %). Негативним моментом у наданні онкологічної допомоги населенню району є те, що значна частина хворих виявляється в пізніх стадіях і лише 26% виявляється активно під час профілактичних оглядів. На жаль, навіть із підлягаючих контингентів медичними оглядами охоплені не всі. Причина в тому, що керівники підприємств не усіх працівників, які підлягають медоглядам, включають в списки. 
  Ми стоїмо на порозі серйозних реформ у нашій галузі. В першу чергу це стосується оптимізації терапії, ліжкового фонду і, звичайно, кадрів. 
  Людмила Сидорук, головний лікар Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги. 
  На даний час 9 амбулаторій та 61 ФАП обслуговують 54932 жителів району, планується відкрити три АЗПСМ: Красновільську, Рудниківську (2016 р.) і Маневицьку міську (2017 р.). Не укомплектовано штатними працівниками 2 посади фельдшера – Грузятинського та Малоосницького ФАПів. 
  У домашньому стаціонарі проліковано 3262 хворих проти 2160 за відповідний період минулого року. Збільшення відбулось за рахунок Маневицької, Колківської та Троянівської АЗПСМ. На сьогодні з перенавантаженням працює денний стаціонар Колківської АЗПСМ (у дві зміни), а можливості ввести додатково 5 ліжок немає через слабку матеріальну базу приміщення, яке було виділено під амбулаторію в 2013 році. 
  Щотижня бригади лікарів виїжджали у села для огляду. Під час виїздів оглянуто 14207 жителів. Профілактичними оглядами у 2015 році охоплено 13379 (100%). 

  Питання, які потребують першочергового вирішення: реконструкція приміщень під Рудниківську та Красновільську амбулаторії загальної практики сімейної медицини та Маневицьку міську амбулаторію; будівництво ФАПу в с. Серхів; поточний ремонт приміщення ФАПу в с. Мала Осниця; заміна санітарного автотранспорту Цмінівської, Боровичівської, Троянівської амбулаторій ЗПСМ; придбання санітарного автотранспорту для Маневицькиї АЗПСМ. 
  Лариса Коваль, заступник головного лікаря по медичній частині. 
  На 1 січня року в районі розгорнуто 250 ліжок, в тому числі по Маневицькій ЦРЛ – 195, Колківській РЛ – 55. За звітний період пролікувалося 8830 хворих: у ЦРЛ – 7233, у Колківській РЛ – 1597. Кожному важкому хворому надається максимально можлива медична допомога, щоб використати всі шанси на життя. 
  Показник стаціонарної летальності по району виріс з 0,6 до 0,9 по ЦРЛ – з 0,8 до 1,01, по РЛ – на рівні 0,1. У Маневицькій ЦРЛ померло 85 осіб, найбільше від ішемічної хвороби серця – 26 чоловік. 
  У хірургічному та акушерсько-гінекологічному відділеннях за рік проведено 1168 оперативних втручань. 
  Значні недопрацювання відмічаються в акушерсько-гінекологічній службі, в першу чергу на поліклінічному етапі, що призвело до 4 випадків мертвонароджених дітей, 2 дитини померли в віці від 0 до 7 діб. Кожний випадок детально аналізувався і зроблені висновки. 
  На пристойному рівні було фінансування витрат на медикаменти та вироби медичного призначення. Ми забезпечили потребу в деззасобах, флюго- і ургентній рентгенплівці обслуговування, в основному, за рахунок державного бюджету дітей – інвалідів, частково дітей до 3-х років, інвалідів та учасників бойових дій, невідкладну допомогу та ін.. Використавши гроші по державній субвенції на вироби медичного призначення та інгаляційну анестезію укріпили матеріальні базу відділення ІТАР та заклад в цілому. Виділені кошти з районного бюджету дали можливість забезпечити медикаментами та частково виробами медичного призначення жінок в пологах, учасників АТО та членів сімей учасників АТО. 
  Олександр Янчик - головний лікар Колківської районної лікарні. 
  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів за минулий рік скорочено 3 посади, з них1,5 лікарських. Згідно із затвердженим кошторисом заклад минулоріч був профінансований на 99,8%, з цих коштів 81% - заробітня плата працівників. У лікарні на сьогодні зареєстровано 80 посад, із них лікарських – 14, сестер медичних – 36. У зоні обслуговування знаходиться 21474 особи. У лікарні є 55 ліжок – 35 терапевтичного профілю, 10 – неврологічного і 10 – педіатричного. 
  Проблема в застарілому обладнані, кардіографи й інгалятори часто виходять з ладу. Слід налагодити роботу з населенням щодо своєчасного медичного обстеження з метою виявлення хвороби на ранньому етапі розвитку. 
  Анатолій Мельник, голова районної ради. 
  Всі пропозиції ми задовільнити не зможемо, але певні кошти будуть виділені. Потрібно зібратися завідуючим відділеннями і вирішити, що потрібно купити першочергово. Приємно, що Олександр Віталійович, нічого не говорив про закриття лікарні. Ніякого закриття Колківської лікарні не буде, а до оптимізації ліжкомісць ви повинні бути готові. Хотілося б теж що до цього питання почути пропозиції спеціалістів. 
  Андрій Линдюк, голова райдержадміністрації 
  Вважаю, що Маневицька районна лікарня в умовах нового адміністративного устрою цілком може стати центральною в повіті. Вже сьогодні ми маємо подбати про конкурентоспроможність, закупити той же мамо граф, хірургічний інструментарій. Коли виникає якась проблема, ми звикли відмахуватись: не будемо робити, бо це дорого. А що таке дорого? Я попросив Людмилу Йосипівну скласти список необхідного обладнання для первинної ланки. Думав, що це будуть мільйони, а вийшло 584 тисячі. Кілька років тому для нашого району, можливо, це було надто багато, але минулорічне перевиконання районного бюджету дає нам можливість уже сьогодні поступово вирішувати цю проблему. 
  Радує те, що піднімається рівень медикаментозного забезпечення. Що зробити, щоб у цьому питанні було менше проблем? Тут найперше турбує пологове відділення, у мешканців району до нього найбільше претензій. Минулоріч з районного бюджету був виділений певний фінансовий ресурс, до того ж необмежений (якби попросили півмільйона – дали б півмільйона), але за однієї умови: щоб породілля ні копійки не заплатила. Хто сьогодні може сказати, що народила і не платила? Якщо ми даємо, а паралельно ви ще збираєте – такого більше не буде. 
  Відмовтесь від дріб’язкових зборів, які йдуть у лікарні і поліклініці, приміром, на ту ж ренгенплівку. Порахуйте, скільки для цього потрібно коштів на рік і внесіть пропозиції. 
  Людина з пенсією у 1100 гривень, що потрапила у лікарню, не має бути приреченою. 
  Питання, які піднімали учасники наради, зокрема, проблема з опаленням амбулаторії с. Старий Чорторийськ (О.Шостак), ремонт поліклінічного відділення (В.Тарасюк), придбання лапороскопічного комплексу та апарата лазерної терапії «лікар-хірург» (Б.Сидорук) будуть обговорені і по можливості вирішені. 
  Медична галузь вже котрий рік чекає на реформу. А якою її бачать наші читачі? 

  Інформація газети "Нова Доба"

  Переглядів 686 Останнє редагування Середа, 16 березня 2016 15:53
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Маневицька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Маневицькій райдержадміністрації.
  Адреса: 44600, смт. Маневичі, вул. Незалежності, 30; Тел. 21471 , факс: 21787; E-mail: post@manаdm.gov.ua
  © 2014 manadmin.gov.ua