19 листопада 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
  • Розпорядчі документи
  • Регуляторна політика
    Публічна інформація
    Інформація з установ району
    Оголошення
    Програми та стратегії району
    Виконання програм та стратегій
  • Децентралізація влади
  • Самоорганізація населення
  • Вивчення громадської думки
  • Очищення влади
  • Електронне звернення
  • Вакансії державної служби
  • Інвестиційний довідник
  • Запобігання проявам корупції
  • Внутрішній аудит
  • АРХІВ НОВИН

    « Листопад 2024 »
    Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2 3
    4 5 6 7 8 9 10
    11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30  
    Вівторок, 08 вересня 2015 15:42

    Енергоефективність

    Забороняється припиняти електропостачання громадянам на період дії карантину

    Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину.

    Такі норми прописано у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, у підпунктах 4 та 5 пункту 3 розділу ІI (прикінцеві положення) закону зазначено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

    В умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку 25 березня було запроваджено на всій території країни, чимало громадян не зможуть вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі, тому Держенергонагляд закликав ліцензіатів з розподілу електроенергії та електропостачальників з розумінням та відповідальністю поставитись до ситуації, що склалась. Послуги з постачання електричної енергії мають надаватись споживачам безперервно. Перерви у постачанні можуть виникати у випадку ремонтних та профілактичних робіт, а також робіт з ліквідації аварій.

    Довідково:

    Відповідно до абзацу 5 підпункту 2 пункту 4 статті 9 Закону України «Про ринок електричної енергії» Держенергонагляд здійснює державний енергетичний нагляд за дотриманням учасниками ринку (крім споживачів) встановленого нормативними документами з питань електроенергетики порядку застосування оператором системи передачі, оператором системи розподілу та електропостачальником заходів з обмеження та/або припинення постачання електричної енергії споживачам.

    Держенергонагляд

     

    Майже 120 млн грн компенсацій за «теплими кредитами» виплачено населенню та ОСББ у грудні

    27 грудня ц.р. із державного бюджету здійснено чергове відшкодування за програмою «теплих кредитів». Зокрема, цього разу населенню та ОСББ компенсовано майже 120 млн грн, а саме:

    - 114 млн грн – ОСББ, які залучили «теплі кредити» на комплексну термомодернізацію багатоповерхівок;

    - майже 5 млн грн – сім’ям, які впровадили енергоефективні заходи у своїх приватних будинках;

    - 400 тис. грн – родинам, які замінили газові котли на твердопаливні.

    «Чудова координація між членами Уряду Олексія Гончарука! Спільно із Мінекоенерго, Мінрегіоном, Мінфіном, Держенергоефективності, ДКСУ зроблено все, щоб населення та ОСББ отримали гроші за реалізовані заходи, що зменшили платіжку у людей та зробили їх оселі більш комфортними», - прокоментував Олексій Рябчин, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України.

    «Це вкрай важливо, щоб члени ОСББ знали, що держава виконує свої зобов'язання перед людьми, які повірили, взяли кредити, самоорганізувалися та разом дбають про свої оселі!», - додав О. Рябчин.

    Кошти спрямовано позичальникам "теплих кредитів" у таких банках: Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк, Укрексімбанк.

    Як показує досвід учасників програми, впровадження енергоефективних заходів за «теплими кредитами» дозволяє зменшити комунальні платежі від 20% до 70%. Найбільшу економію можна отримати завдяки не окремим, а цілій низці заходів. Так, ОСББ підтверджують, що комплексна термомодернізація багатоповерхівок дає змогу заощадити 50%  і більше витрат на комунальні послуги.

    Загалом, у 2019 р. із держбюджету відшкодовано понад 545 млн грн учасникам програми «теплих кредитів».

    Довідково:

    Нагадуємо, що за умовами програми «теплих кредитів» передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

    • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
    • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків;
    • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК для енергоефективних загальнобудинкових заходів.

    У 2019 році до програми долучилося понад 211 тис. родин, залучивши «теплі кредити» на суму понад 1,3 млрд. гривень.

    Загалом, за 2014-2019 рр. 750 тис. українських родин скористалися «теплими кредитами», інвестували в енергоефективність власного житла близько 8,3 млрд грн та отримали близько 3 млрд грн безповоротної фінансової допомоги від держави в рамках програми.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

     

    АНОНС

    X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики

    28 листопада 2019 р., м. Київ, КВЦ «Парковий»

    28 листопада 2019 р. у м. Києві в КВЦ «Парковий» Держенергоефективності організовує широкомасштабний ювілейний X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики.

    «Чиста» енергетика – серед пріоритетів для розвитку енергонезалежної та економічно міцної України. За останні 5 років впроваджено численні «зелені» проекти, в які інвестовано близько 4 млрд євро.

    Таким чином, відновлювана енергетика займає одне із провідних місць у рейтингу залучених інвестицій в економіку країни, є екологічно безпечною для навколишнього середовища та зменшує залежність українських громад від вугілля та газу.

    Подальша стратегія розвитку «зеленої» енергетики на конкурентних засадах стане ключовою темою обговорення для понад 700 учасників Форуму із різних регіонів України, а також із-за кордону.

    Теми Форуму:

    • відновлювані джерела енергії: глобальні виклики та перспективи для України;
    • стратегічне партнерство України та ЄС;
    • основні напрями розвитку відновлюваних джерел енергії;
    • успішні приклади реалізації проектів;
    • запровадження аукціонної системи;
    • шляхи залучення інвестицій у «зелені» проекти.

    До участі у форумі запрошено перших осіб держави, а також заплановано виступи представників центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, ключових вітчизняних та закордонних гравців ринку відновлюваної енергетики.

    Запрошуємо долучитися до заходу представників центральних та місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, мерів міст, голів ОТГ, представників посольств, банків, фінансових установ, міжнародних організацій, бізнесу, інвесторів, девелоперів, експертів, представників громадських організацій, науковців, ЗМІ.

    Організатор –Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго.

    Реєстрація: 08:30.

     Час проведення Форуму: 09:15- 16:00.

     Програма – на сайті Держенергоефективності:

    http://saee.gov.ua/uk/X_renewable_energy_forum.

     Місце проведення: м. Київ, Паркова дорога 16а, КВЦ «Парковий», 3-ій поверх, конференц-зал.

    Учасники Форуму зможуть:

    • отримати актуальну інформацію про державну політику розвитку відновлюваної енергетики;
    • обмінятися досвідом;
    • дізнатися секрети успіху щодо реалізації рентабельних проектів;
    • зав’язати нові ділові контакти для співпраці;
    • поспілкуватися із представниками як влади, так і бізнесу;
    • згенерувати нові ідеї для проектів.

    Детальна інформація про Форум:

    http://saee.gov.ua/uk/X_renewable_energy_forum.

    Участь у Форумі безкоштовна.

    Важливо! Для участі у Форумі необхідно обов’язково зареєструватись до
    18 листопада 2019 р. за формою: https://forms.gle/5ou5A7LebvSBFT8L7.

    Кількість місць обмежена.

    З питань участі у Форумі звертайтеся до Анни Жукової (Департамент відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності) за контактами:

    тел: +38 044 590-54-09,   e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Акредитація ЗМІ проводиться до 18:00 27 листопада 2019 р. за контактами:

    Із собою мати посвідчення журналіста або паспорт.

     

    Комплексна термомодернізація ОСББ за «теплими кредитами» дозволяє зменшити на 50% і більше комунальні платежі

    На прес-конференції 3 жовтня в ІА «УНІАН» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, директор Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні Марсель Рьотіг із експертами та головами ОСББ презентували:

    - результати оцінки «теплих кредитів», проведеної Держенергоефективності, Фондом ім. Ф. Еберта та Українським центром соціальних реформ;

    - успішні історії ОСББ, які після комплексної термомодернізації заощаджують 40-50% і більше на комунальних рахунках.

    «Так, ми вже втретє аналізуємо ефективність використання бюджетних коштів програми із точки зору досягнення економії енергоресурсів. Спочатку ще у 2016 р. таку експертизу провели із USAID, потім – із GIZ, тепер - із Фондом ім. Ф. Еберта (Німеччина)», - повідомив Сергій Савчук.

    Під час дослідження здійснено не лише репрезентативні вибіркові обстеження учасників програми, а зібрано та проаналізовано дані про їхнє енергоспоживання від 82 підприємств теплокомуненерго, обленерго, облгазів.

    За результатами оцінки програми:

    - середня річна економія споживання газу для приватного домогосподарства складає більше 25%;

    - середня річна економія споживання тепла для ОСББ становить 20%,  газу – 10%, а електроенергії – 9%.

    Крім цього, отримано важливі висновки щодо мультиплікаційного ефекту програми на економіку, а саме:

    - щорічна економія газу у рамках програми – близько 330 млн м3;

    - одна вкладена гривня в рамках програми дає додатково 3 грн залучених приватних коштів в економіку;

    - житлові субсидії знижують стимул до енергоефективності;

    - при цьому після утеплення кількість отримувачів субсидій знижується в ОСББ.

    «Якщо ж брати до уваги конкретні історії учасників програми, то ми маємо численні ОСББ, які задоволені підвищенням комфорту та зменшенням платіжок на 40-50% і більше після термомодернізації», - наголосив Сергій Савчук.

    Практичним досвідом утеплення поділилися голови ОСББ із м. Чернігова та м. Запоріжжя. Наприклад,  ОСББ «Доценка, 23» (м. Чернігів) взяло участь у програмі у 2017 р., щоб встановити ІТП та замінити вікна, а вже вдруге у 2018 р. – утеплило фасад та підвал. Загальний обсяг «теплого кредиту» склав 1,4 млн гривень.

    ОСББ отримало потрійну компенсацію. Держава вже повернула 700 тис. грн, місто – 500 тис. грн, а область відшкодовує 10% річних, починаючи із 2018 року.

    Після усіх компенсацій витрати за проектом в середньому на 1 квартиру становлять лише близько 170 грн у місяць.

    При цьому, завдяки комплексу енергоефективних заходів витрати на опалення  зменшилися майже на понад 50%: із 37 грн/м2 до 9-18 грн/м2 за місяць, а вартість житла піднялася на 30 відсотків.

    «Тож, закликаю усі ОСББ ще цієї осені користуватися державним та місцевим співфінансуванням «теплих кредитів», щоб в опалювальний сезон жити у комфорті та із меншими комунальними платіжками», - підсумував Голова Агентства.

    Також очікується продовження програми Урядом на наступний рік.

    Довідково:

    Презентації із прес-конференції можна завантажити на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/news/3157.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Україна зацікавлена поглиблювати співпрацю із Італією у «чистій» енергетиці та енергоефективності

    Можливості для реалізації спільних проектів, у т.ч. у відновлюваній енергетиці та енергоефективності, обговорили мер італійського міста Таранто Ріналдо Мелуччі та представник Держенергоефективності Костянтин Гура.

    Зустріч відбулася у рамках візиту української делегації до Італії, організованому за ініціативи Посольства України в Італії та Торгово-промислової палати Україна-Італія.

    Зокрема, на двосторонньому круглому столі у м. Барі та міждержавному семінарі у м. Таранто розглядалися питання поглиблення інвестиційної співпраці країн, а також сталого розвитку громад, впровадження інновацій, налагодження партнерства між українськими та італійськими містами.

    Також в рамках семінару Україна-Італія було проведено зустріч із Президентом провінції Таранто Жованні Гугліотті.

    «Італія є одним із найбільших економічних партнерів України. Крім цього, Італія має розвинуту «чисту» енергетику: країна вже досягла своєї національної мети до 2020 р. і у 2017 р. частка «зеленої» енергетики перевищувала 18%. Тому ми зацікавлені в італійських інвестиціях, технологіях та досвіді», - повідомив К. Гура.

    За даними REN21, у 2018 р. Італія входила у ТОП-10 країн світу за нововведеними потужностями сонячної та вітрової енергетики (https://www.ren21.net/wp-content/uploads/2019/05/gsr_2019_full_report_en.pdf).

    Україна, у свою чергу, готова запропонувати іноземним інвесторам сприятливі законодавчі умови та значний ресурсний потенціал для ведення «зеленого» бізнесу.

    «Вітчизняний ринок «зелених» проектів активно розвивається. Лише за I півріччя ц.р. встановлено понад 1600 МВт нових потужностей «зеленої» електроенергетики. Це майже у 2 рази більше, ніж за весь 2018 рік», - наголосив К. Гура та презентував Інвестиційну карту UAMAP (https://uamap.org.ua).

    Також актуальними є спільні проекти із вирощування біомаси та виробництва енергії «не з газу».

    «Переконаний, що розвиток співпраці має призвести до збільшення інвестицій в Україну та підвищення обсягів товарообігу між країнами», - підсумував К. Гура.

    Загалом, сторони домовилися опрацювати шляхи подальшого партнерства у «чистій» енергетиці, а також у сфері енергоефективності та енергетичній утилізації сміття.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    Ще 180 ОСББ залучили майже 60 млн грн «теплих кредитів» на енергоощадні заходи за останні 2 тижні

    Попит ОСББ на державну програму з енергоефективності триває. За останні 2 тижні ще 180 ОСББ залучили майже 60 млн грн «теплих кредитів» на енергоефективні заходи у багатоповерхівках.

    ОСББ мають ще чимало можливостей скористатися програмою у ц. р. та підготуватися до опалювального сезону.

    Крім цього, у проекті Держбюджету-2020 вже передбачено 400 млн грн на фінансування програми «теплих кредитів» у наступному році. Відповідний законопроект від 15.09.2019 № 2000 зареєстровано у Парламенті (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66853).

    За попередніми розрахунками, у 2020 р. програмою зможуть скористатися до 200 тис. родин та залучити до 1,2 млрд грн «теплих кредитів» на комплексне утеплення будівель. 

    «Дякую усім, хто підтримує прозорий, дієвий та економічно вигідний механізм співфінансування «теплих кредитів», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Саме завдяки цій програмі «теплих кредитів»:

    - родини заощаджують до 70% витрат на комунальні послуги;

    - утеплені квартири зростають у ціні в середньому на 30%;

    - активізується бізнес, у т.ч. в суміжних галузях економіки;

    - розвивається економіка: 1 грн державного співфінансування залучає до 3 грн інвестицій;

    - державний та місцеві бюджети отримують повернення вкладених у програму коштів у вигляді податків;

    - у суспільстві формується нова культура ефективного енергоспоживання.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

     

    Майже 90 млн грн відшкодовано населенню та ОСББ у рамках програми «теплих кредитів» у вересні цього року

    Майже 90 млн грн відшкодовано населенню та ОСББ у рамках програми «теплих кредитів» у вересні цього року, зокрема:

    - понад 50 млн грн – на утеплення індивідуального житла;

    - більше 37 млн грн – для ОСББ;

    - майже 2 млн грн – на твердопаливні котли.

    Всього у ц.р. учасники програми отримали вже близько 290 млн грн компенсацій із держбюджету.

    За весь час дії програми із жовтня 2014 р. і по сьогодні Уряд надав понад 2,6 млрд грн співфінансування за «теплими кредитами».

    Нагадуємо, що у ц.р. ОСББ ще мають можливості скористатися програмою через Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк та провести комплексну термомодернізацію.

    «Тож, давайте разом долучатися до утеплення наших осель для зменшення рахунків за комунальні послуги», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Управління комунікації та звязків з громадськістю

     

     

    ОСББ – учасники програми «теплих кредитів» заощаджують від 30% до 70% на комунальних послугах

    Під час інтерв’ю телеканалу «ICTV» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив переваги комплексної термомодернізації будинків у рамках програми «теплих кредитів».

    «Так, в залежності від складності утеплення економія енергоспоживання для мешканців багатоповерхівок сягає від 30% до 70%», - наголосив С.Савчук.

    Як тільки ОСББ переконалися у дієвості та швидкості механізму відшкодування, ще й з кількох джерел (державного та місцевих бюджетів), то почали залучати «теплі кредити» на 2-3 і більше млн грн і проводити повне утеплення багатоповерхівок.

    Саме за ініціативи Держенергоефективності налагоджено співпрацю із органами місцевого самоврядування та запроваджено понад 170 місцевих програм співфінансування «теплих кредитів».

    Загалом із 2015 р. і по сьогодні понад 4500 ОСББ залучили більше 1,2 млрд грн «теплих кредитів».

    Детальніше дивіться у сюжеті програми «Факти тижня» на телеканалі «ICTV»: http://saee.gov.ua/uk/news/3132.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

     

    Ще 100 ОСББ залучили більше 30 млн грн «теплих кредитів» на енергоефективні заходи за тиждень

    Ще 100 ОСББ залучили більше 30 млн грн «теплих кредитів» за тиждень на енергоефективні заходи у багатоповерхівках.Це майже у 1,5 рази більше, ніж за позаминулий тиждень, коли ОСББ оформили 19 млн грн кредитів.

    Як бачимо, ОСББ швидко підхопили другу в ц.р. хвилю державної підтримки.

    Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. така активність вчергове доводить затребуваність програми «теплих кредитів», що дозволяє:

    - впроваджувати комплексну термомодернізацію будинку;

    - отримувати до 70% відшкодування із держбюджету;

    - одержувати додаткову компенсацію річних або частину суми кредиту із місцевих бюджетів;

    - заощаджувати 50% і більше на комунальних рахунках;

    - підвищити вартість утеплених квартир в середньому на 30%.

    При цьому, брати участь у програмі - легко і швидко: мінімізовано бюрократію, відсутні контакти із чиновниками.

    Загалом, за даними Держенергоефективності, у 2019 р.більше 1600 ОСББ по всій країні залучили майже 600 млн грн на енергоефективні заходи. Це вже перевищує показники всього 2018 року (1600 ОСББ оформили 460 млн грн кредитів).

    Це свідчить ще й про збільшення обсягів фінансування утеплення одного багатоквартирного будинку.

    «Тож, шановні голови ОСББ, звертайтеся до Ощадбанку, ПриватБанку та Укргазбанку із проектами з утеплення та готуйтеся до опалювального сезону!», - повідомив С.Савчук.

    «Нагадую, що саме комплексна термомодернізація ОСББ  - встановлення ІТП, заміна вікон, утеплення та інші необхідні заходи – дозволяє зменшити платіжки на 50%  і більше», - зауважив Голова.

    При цьому наявність місцевих програм здешевлення «теплих кредитів» дає можливість провести максимально глибоку термомодернізацію при збільшенні компенсації за рахунок місцевих бюджетів.

    Довідково:

    Усі охочі – населення та ОСББ – можуть отримати консультації щодо участі у державній програмі «теплих кредитів» у спеціалістів Call-центру при Держенергоефективності за контактами:

     - тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57

     - e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Додаткові компенсації за «теплими кредитами» можна одержати від місцевої влади. Про наявність такої можливості дізнавайтеся на Інтерактивній карті місцевих програми співфінансування «теплих кредитів» на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    2 copy copy

    3 copy

     

     

     

     

     

     

     

     

    Близько 2 млрд євро  інвестовано в енергоефективність та «чисту» енергетику України за останні 4 роки

    У Будинку Уряду під час публічного звіту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив журналістам впроваджені ініціативи, які позитивно вплинули на економію енергоресурсів громадян, розвиток «зеленої» енергетики та активізацію інвестицій.

    «Так, за останні 4 роки біля 2 млрд євро інвестовано в українські проекти з енергоефективності та «чистої» енергетики. З них майже половина, а саме - 800 млн євро - залучено саме у 2018 році. Це результат ефективних впроваджених за участю Держенергоефективності законодавчих змін у відновлюваній енергетиці, розвитку енергосервісу, запуску «теплих кредитів» тощо», - наголосив С.Савчук.

    Найбільше інвестицій у вітчизняну економіку та розвиток місцевого бізнесу додала відновлювана енергетика:

    • біля 500 млн євро - у встановлення більше 2100 МВт нових потужностей, що генерують тепло «не з газу»;
    • понад 1,2 млрд євро - у 1300 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики.

    Крім цього, останні 4 роки, у т.ч. продуктивний 2018 рік, відзначилися суттєвими здобутками:

    • 6 млрд м3 газу у рік зменшено у 2018 р. у порівнянні з 2014 р. такими категоріями, як населення, бюджетна сфера та теплокомуненерго. Це означає, що близько 1,2 млрд євро у рік заощаджено на закупівлі імпортного газу;
    • більше півмільйона українських сімей (а це фактично вся Черкаська область) утеплилися та заощаджують до 70% на комунальних послугах завдяки співфінансуванню «теплих кредитів» із державного та місцевих бюджетів. У 2018 р. програмою скористалися ще 150 тис. родин;
    • тільки за 2018 р. понад 1600 ОСББ модернізували багатоповерхівки за «теплими кредитами» на суму близько 470 млн грн., що більше, ніж за усі попередні роки разом узяті. Це свідчить про підвищення свідомості ОСББ щодо необхідності комплексно утеплювати будинки;
    • у 5 разів збільшено обсяг фінансування місцевих програм здешевлення «теплих кредитів»: із 34 млн грн. у 2015 р. до 170 млн грн у 2018 році;
    • запроваджено монетизацію субсидій – ще один стимул та джерело для заощадження енергоресурсів;
    • у 10 разів збільшено кількість укладених енергосервісних (ЕСКО) контрактів у 2018 р. порівняно із 2016 р. (у 2018 р. підписано 210 ЕСКО-договорів на суму контрактів понад 200 млн гривень);
    • у 3 рази збільшено кількість місцевих органів влади, де впроваджено енергомоніторинг у бюджетній сфері: із 60 таких органів влади у квітні 2017 р. до 180 на кінець 2018 року.
    • фактично за півроку тісної співпраці із закладами вищої освіти видано 440 атестатів для енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем;
    • близько 7,5 тис. українських родин інвестували 151 млн євро у сонячні електростанції загальною потужністю майже 160 МВт. Більше половини усіх СЕС, а саме – майже 4500 - інстальовано саме у 2018 році;
    • у 3 рази зросли біогазові потужності: із 10 установок (15 МВт) на кінець 2014 р. до 33 установок (46 МВт) на кінець 2018 року.

    С.Савчук підсумував, що у 2019 р. буде продовжено роботу у зазначених напрямах і сфокусовано особливу увагу на такі питання:

    • удосконалення механізму стимулювання промислових підприємств до енергоефективності;
    • формування ринку послуг атестованих енергоаудиторів для проведення сертифікації енергетичної ефективності будівель;
    • запровадження системи «зелених» аукціонів;
    • рРозвиток прозорого та конкурентного ринку твердого та рідких біопалив;
    • стимулювання енергетичної утилізації сміття.

    Детальніше про досягнення, нові законопроекти та пріоритетні напрями роботи у 2019 дізнавайтеся у презентації на сайті: http://saee.gov.ua/uk/news/2773, (http://saee.gov.ua/sites/default/files/2018_19_report_07_02_2019.pdf).

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    тел/факс +38 (044) 590-59-65, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">saeepressa@gmail.com

    www.saee.gov.ua

     

    Перші в Україні 4 ЕСКО-договори для об’єктів державних установ укладено між Держводагентством та інвесторами

     

    Результатом співпраці Держводагентства та Держенергоефективності за підтримки Мінприроди та Мінфіну стало підписання перших в Україні ЕСКО-договорів для впровадження енергоефективних заходів саме на об’єктах державних установ.

    Так, 4 насосні станції у м. Берислав та смт. Новотроїцьке, які належать Держводагентству, буде модернізовано за кошти приватних ЕСКО-інвесторів. Суми договорів складають від 7,5 до 10 млн гривень.

    За попередніми оцінками експертів, реалізація цих ЕСКО-проектів на 4-х об’єктах Держводагентства дозволить зменшити споживання електроенергії на 20 відс.  або 1,5 млн кВт*год у рік.

    Економія бюджетних коштів складе до 310 тис. грн у рік під час дії договорів, а після їх завершення – більше 3 млн грн щороку.

       До уваги інвесторів на сайті Держенергоефективності опубліковано понад 3500 об’єктів державних установ, перспективних для енергосервісних робіт: http://saee.gov.ua/sites/default/files/documents/ESCO_objects_04_06_2018.xlsx.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    Держенергоефективності та ДСНС розпочали співпрацю щодо впровадження енергосервісу

     

    Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та Голова ДСНС Микола Чечоткін підписали Меморандум про партнерство у залученні ЕСКО-інвесторів до реалізації енергоефективних проектів на численних об’єктах ДСНС (www.dsns.gov.ua).

    ДСНС – один із перших органів влади, який проявив ініціативу щодо впровадження енергосервісу за рахунок приватних інвестицій.

    «Спільними зусиллями ми вже зібрали та оприлюднили на сайті Держенергоефективності дані щодо 153 об’єктів ДСНС, з якими інвестори можуть завчасно ознайомитися та прорахувати їхню економічну привабливість (http://saee.gov.ua/sites/default/files/documents/ESCO_objects_04_06_2018.xlsx)», - зауважив під час виступу С.Савчук.

    У результаті впроваджених ЕСКО-проектів ДСНС зможе заощадити значні суми коштів на витратах за комунальні платежі. Крім цього, очікується підвищення комфорту перебування у приміщеннях та подовження життєвого циклу будівель.

    Про усі тонкощі укладання ЕСКО-контрактів представникам ДСНС також розповів Олексій Корчміт, голова Української асоціації енергосервісних компаній.

    Крім того, особливості практичної реалізації ЕСКО-проектів презентували кілька компаній, які вже працюють на цьому ринку.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

     

    Ще понад 1000 домогосподарств встановили сонячні панелі у II кварталі 2018 року

    Використання сонячних панелей стрімко набирає популярності серед населення. У II кварталі ц.р. ще 1107 родин перейшли на електроенергію з енергії сонця, що вдвічі більше, ніж у I кварталі цього року.

    Загалом, вже 4660 приватних домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю майже 90 МВт станом на кінець I півріччя 2018 року.

    Інвестиції склали близько 88 млн євро.

    «Така активність населення приємно вражає і доводить, що у червні 2015 р. ми запровадили ефективний стимул – прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф для приватних СЕС потужністю до 30 кВт», - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Лідерами за кількістю встановлених приватних СЕС є такі області, як Київська, Дніпропетровська та Тернопільська.

    Окрім очевидних переваг СЕС для населення, сонячні станції приватних домогосподарств є чудовим прикладом розподіленої генерації, що позитивно впливає на збалансовану роботу енергосистеми.

    Також, високий попит домогосподарств на сонячні панелі стимулює бізнес до встановлення вітчизняних виробничих потужностей у цій сфері.

    Так, у березні ц. р. у м. Енергодар (Запорізька область) запрацював український завод, що успішно виробляє сонячні панелі для населення та бізнесу. Саме завдяки таким потужностям створюються додаткові робочі місця, активізується бізнес у суміжних галузях, збільшуються надходження до місцевих бюджетів.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    У II кварталі 2018 р. введено додатково 110 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики

     

    За I півріччя 2018 р. в Україні встановлено майже 270 МВт потужностей, які генерують електроенергію з відновлюваних джерел енергії за «зеленим» тарифом. Це у понад 2 рази більше, ніж у I півріччі 2017 р. (127 МВт), та перевищує обсяг потужностей, встановлених за весь 2017 рік (257 МВт).

    Більша частина нових об’єктів – це сонячні електростанції загальною потужністю 206 МВт.

    Друге місце за обсягом об’єктів, встановлених у I півріччі ц.р., займають вітроелектростанції загальною потужністю 50 МВт.

    Крім цього, за півроку встановлено 7 МВт потужностей, що виробляють електроенергію з біогазу,  5 МВт – електрогенерації з біомаси, а також ще 1 МВт малих ГЕС.

    Загалом, з початку 2015 р.  по кінець ІІ кварталу 2018 р. введено в експлуатацію 677 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики, у встановлення яких інвестовано понад 650 млн євро. Зокрема, за «зеленим» тарифом введено:

    • у 2015 р. – 30 МВт;
    • у 2016 р. – 121 МВт;
    • у 2017 р. – 257 МВт;
    • у І півріччі 2018 р. – 269 МВт.

    Конкурс для бізнесу! GIZ запрошує компанії до участі у пілотних проектах з енергоефективності!

    GIZ спільно з Мінекономрозвитку та Держенергоефективності запрошує підприємства взяти участь у процесі відбору для отримання технічної підтримки з визначення та реалізації енергоефективних пілотних проектів. Загалом, для співпраці буде обрано близько 60 компаній.

    Проект двосторонього технічного співробітництва «Консультування підприємств щодо енергоефективності» пропонує компаніям хлібопекарської та молочної промисловості, а також машинобудування та виробництва неметалевих будівельних матеріалів подати свої заявки про участь у пілотних проектах для забезпечення енергоефективності, зниження енергозатрат та підвищення конкурентоспроможності. Особливо вітаються заявки малих та середніх підприємств.

    Пілотні проекти складатимуться з трьох етапів:

    1. Детальний енергоаудит:обрані компанії на першому етапі отримають звіт із переліком економічно та технічно доцільних енергозберігаючих рішень для конкретних підприємств.
    1. Розробка рентабельних проектів з енергоефективності:на основі результатів першого етапу обрані компанії отримають чіткий план впровадження енергозберігаючих та економічно доцільних заходів.

     

    1. Підтримка у впровадженні проектів:на цьому етапі експерти  GIZ надаватимуть компаніям інжинірінговий та консультативний супровід у  реалізації проектів, розроблених на попередньому етапі. Фінансування заходів компанії-учасники проводитимуть за власний рахунок, завдяки банківським позикам або з інших джерел.

    Зацікавлені у співробітництві компанії мають заповнити форму заявки та надіслати її Наталії Усенко на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. не пізніше 22 червня 2018 р.

    З детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://www.giz.de/en/worldwide/66474.html.

    1. Умови участі у проекті «Консультування підприємств щодо енергоефективності» (pdf, 0.26 MB): https://www.giz.de/en/downloads_els/GIZ_EEiC_Pilot_Projects_Call_for_EoI_Info_UKR1527584051142_71.pdf

    2. Заявка про участь у проекті «Консультування підприємств щодо енергоефективності» (pdf, (1.41 MB)
      : https://www.giz.de/en/downloads_els/180517_GIZ_application.pdf

     

    Контактна особа: Наталія Усенко - радник з технічних питань Проекту GIZ, телефон:+38 044 594 07 63 (64), Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Довідка:

    «Консультування підприємств щодо енергоефективності» є проектом технічного співробітництва з Мінекономрозвитку, що впроваджується GIZ, починаючи з березня 2017 р. на замовлення Федерального міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини. Проект сприяє досягненню стратегічної цілі – підвищення ефективності використання ресурсів у виробничих галузях української економіки.

    GIZ також є важливим партнером Держенергоефективності у розвитку сфери енергоефективності. 

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    Попри травневі свята населення активно залучає «теплі кредити» на енергоефективні заходи

    Лише за останній тиждень індивідуальні домогосподарства та ОСББ отримали більше 127 млн грн. «теплих кредитів», що перевищує показники за весь травень минулого року (120,2 млн грн. виданих «теплих кредитів»).

    Вражає той факт, що попит ОСББ на програму державної підтримки при утепленні не вщухає.

    Зокрема, за тиждень 107 ОСББ залучили 27 млн грн. на енергоефективні заходи у багатоповерхівках. Це удвічі більше, ніж за увесь травень 2017 року (82 ОСББ отримали 11,6 млн грн. кредитів) та у 20 разів більше, ніж у травні 2016 року (16 ОСББ одержали 1,3 млн грн. кредитів).

    Всього минулого тижня видано:

    • на утеплення індивідуального житла – 3201 кредит на суму 98,2 млн грн;
    • на термомодернізацію багатоповерхівок – 107 кредитів обсягом 27 млн. грн.;
    • на придбання твердопаливних котлів – 69 кредитів на суму майже 2 млн. гривень.

    Попит на Урядову програму пояснюється можливістю отримати чимале співфінансування на заходи з енергоефективності і у результаті заощаджувати кошти на комунальних послугах.

    «Також, звертаю увагу усіх охочих, що на сьогодні за сприяння Держенергоефективності місцевою владою розроблено та впроваджено 136 місцевих програм співфінансування «теплих кредитів» (http://saee.gov.ua/uk/programs/map). Скористайтеся нагодою отримати подвійну та навіть потрійну компенсацію: з державного та місцевих бюджетів», - закликав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сонячні панелі дозволяють українським родинам заощаджувати на витратах за електроенергію, а також заробляти

    Про переваги встановлення приватних сонячних електростанцій та стрімке зростання попиту українців на такі СЕС розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час інтерв’ю 24 каналу.

    «Якщо встановити сонячну станцію у своєму домогосподарстві потужністю до 30 кВт, то можна не лише самостійно дбати про електрозабезпечення будинку, а й продавати у загальну мережу надлишок виробленої електроенергії за «зеленим» тарифом. На сьогодні цей тариф становить 18,09 євроценти за 1 кВт*год», - пояснив Голова.

    Така можливість з’явилася у червні 2015 р., коли спільно з Держенергоефективності було розроблено та прийнято Закон України № 514-19 (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/514-19).

    У результаті за 3 роки кількість сонячних станцій, встановлених приватними домогосподарствами, зросла із 132 приватних СЕС станом на кінець III кварталу 2015 р. до 3553 СЕС станом на кінець I кварталу 2018 року.

    Наприклад, власник сонячної станції потужністю 30 кВт на Київщині продає державі «чисту» електроенергію та отримує щомісяця біля 20-30 тис. гривень.

    «Загалом в країні близько 6,5 млн приватних домогосподарств. Це величезний ринок для виробників СЕС і сьогодні ми вже можемо гордитися тим, що вітчизняний бізнес працює у цій сфері», - заявив С. Савчук.

    Зокрема, в м. Енергодар (Запорізька область) українська компанія займається випуском сонячних панелей. Одну з таких панелей потужністю 270 Вт продемонстрував у ході інтерв’ю. У рік компанія виробляє сонячних панелей потужністю 15 МВт.

    Чим більше буде такого вітчизняного «зеленого» бізнесу, тим більшою буде конкуренція, економіка міцнішою, а «чисті» технології доступнішими.

    Деталі дізнавайтеся із відеосюжету: https://www.youtube.com/watch?v=xtj_PpJAA4E

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    Сонячна енергетика в Україні жваво розвивається: це доводять бізнес та навіть приватні домогосподарства!

    Про це заявив Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, у прямому ефірі програми «Доброго ранку, Країно» на телеканалі «UA: Перший».

    «Якщо брати початок 2015 р., то в країні налічувалося лише 40 домогосподарств, які встановили сонячні панелі на дахах будинків. Сьогодні, станом на кінець I кварталу 2018 р. таких домогосподарств вже 3553», - навів статистичні дані Ю. Шафаренко та звернув увагу глядачів на те, що кількість родин, які інвестують кошти у власну енергонезалежність та автономність, щоквартально збільшується.

    Завдяки сонячним панелям домогосподарства самостійно генерують електроенергію для власних потреб, а її надлишок продають у загальну мережу за «зеленим тарифом», прив’язаним до курсу євро, і мають додатковий заробіток.

    Сьогодні домогосподарства можуть встановити приватну сонячну електростанцію потужністю до 30 кВт.

    Така можливість з’явилася завдяки розробленому спільно з Держенергоефективності та прийнятому у червні 2015 р. Закону України № 514-19 (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/514-19).

    «Наразі вартість «чистої» електроенергії, яку ви продаєте у мережу, становить 18,9 євроцентів за 1 кВт*год», - наголосив Ю. Шафаренко.

    За оцінками експертів, СЕС потужністю до 30 кВт дозволяє заробити на продажі «сонячної електроенергії» близько 20-25 тис. грн. у місяць.

    Як пояснив Ю. Шафаренко, можливість продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії також стимулює домогосподарства до раціонального енергоспоживання: тобто встановлювати світлодіодне освітлення, купувати електротехніку із найвищим класом енергоефективності тощо.

    Що стосується сонячних станцій великої потужності, то цей сектор також активно розвивається.

    «Станом на кінець I кварталу 2018 р. в Україні встановлено 1534 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. З них більше 50%, а саме - 841 МВт – це сонячні електростанції», - зазначив Ю. Шафаренко.

    Нагадаємо, нещодавно на початку квітня ц. р. в Україні відбулося підписання угоди між компаніями «ДТЕК» (https://dtek.com) та «China Machinery Engineering Company» (СМЕС, http://www.cmec.com) щодо будівництва СЕС потужністю 200 МВт поблизу м. Нікополь (Дніпропетровщина). Організатором події виступила Українська Асоціація Шовкового Шляху «Silk Link».

    Станція увійде у ТОП-3 найбільших СЕС у Європі. Важливо, що цей проект принесе Україні інвестиції у 230 млн євро.

    Більше інформації у відеозаписі програми «Доброго ранку, Країно!» на телеканалі «UA: Перший»: https://www.youtube.com/watch?v=Wc-CReiUr10

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Утеплити оселю із вигодою для сімейного бюджету реально

    Співфінансування енергоефективних заходів – відомий у європейських країнах механізм підтримки населення при утепленні житла. Саме такий принцип закладено у державну програму «теплих кредитів», розроблену Держенергоефективності та запроваджену Урядом у 2014 році.

    За роки дії програми у її перевагах пересвідчилися понад 400 тис. родин, у тому числі 1454 ОСББ.

    Програмою передбачено відшкодування з держбюджету частини суми «теплого кредиту» у таких розмірах:

    • 20% - на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
    • 35% - на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;
    • 40% - для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових енергоефективних заходів.

    Сьогодні населення та ОСББ мають унікальну нагоду отримувати подвійну та навіть потрійну фінансову допомогу за «теплими кредитами»: з державного та місцевих бюджетів.

    «Державна програма «теплих кредитів» вже працює. Цікавтеся додатковими місцевими програмами здешевлення «теплих кредитів» за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Довідково:

    Уповноваженими на видачу «теплих  кредитів» є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

    Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    Лише за три дні населення та ОСББ залучили 270 «теплих кредитів» на суму 23 млн гривень!

     

    За перші три дні роботи Урядової програми «теплих кредитів» у ц. р., з 18 по 20 квітня, нею вже скористалося 50 ОСББ, залучивши у банках 15 млн грн. на енергоефективні заходи у багатоповерхівках.

    Це свідчить про значну затребуваність програми серед мешканців багатоквартирних будинків, які з нетерпінням чекали її відновлення.

    Тепер ОСББ-учасники програми мають нагоду одержати відшкодування 40% - 70% суми «теплих кредитів». Додаткові компенсації надає місцева влада. Наразі прийнято 128 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», про які можна дізнатися на сайті Агентства: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Нагадаємо, що цьогоріч на програму «теплих кредитів» виділено 400 млн. грн., майже половина яких – 190 млн грн. – на відшкодування для ОСББ.

    Голови ОСББ можуть впевненими, що співфінансування вистачить, у тому числі на проекти з комплексної термомодернізації будинків. Саме глибинні заходи з енергоефективності надають найбільший результат з точки зору економії енергоресурсів: платіжки за опалення зменшуються вдвічі і більше.

    Також, впродовж трьох днів видано:

    • 217 кредитів на утеплення приватних будинків на суму майже 8 млн грн.;
    • 3 кредити на встановлення твердопаливних котлів на суму 100 тис. гривень.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

     

    За тиждень три українські міста відкрили інвесторам можливості для запровадження 80 ЕСКО-проектів у бюджетній сфері!

     

    Лідером у цьому питанні є Київ. Влада столиці затвердила істотні умови для рекордної кількості ЕСКО-договорів – 49 контрактів.

    ЕСКО-проекти передбачається впроваджувати у дитячих садочках, школах та різних навчальних закладів Оболонського, Святошинського, Солом'янського, Деснянського та Дарницького районів столиці.

    За умовами договорів планується, зокрема, встановлення ІТП із системи автоматичного погодного регулювання або модернізація існуючого обладнання. Строк дії більшості договорів - 5-6 років. Очікувана економія енергоспоживання складе не менше 20%.

     

    Услід за Києвом активно залучають ЕСКО-інвесторів м. Миколаїв та м. Хмельницький.

    У Миколаєві затверджено істотні умови для 26 договорів, а у Хмельницькому – для 5 контрактів.

    Нагадаємо, що схвалення істотних умов – важлива складова запровадження енергосервісу, передбачена законодавством як додаткова гарантія повернення інвестицій ЕСКО-інвестору.

    «Закликаю інші міста до плідної співпраці з компаніями заради підвищення енергоефективності та комфорту у дитсадках, школах, лікарнях та інших бюджетних установах», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Переваги енергосервісу, особливості укладання контрактів та успішні історії запроваджених проектів дізнавайтеся на IV Форумі енергоефективного партнерства «ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад», який проводить Держенергоефективності 27 квітня 2018 р. у м. Києві у КВЦ «Парковий» (http://saee.gov.ua/uk/events/previews/2261).

    Акредитація ЗМІ на Форум проходить за тел.: 044 590-59-65, 096 906 85 95, 097 596 70 88 та e-mail: saeepressa@gmail.com.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Відкрито фінансування програми «теплих кредитів»!, - Сергій Савчук

    Відсьогодні усі охочі зробити свій дім енергоефективним та заощаджувати на комунальних послугах можуть скористатися Урядовою програмою «теплих кредитів» в уповноважених банках (Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк) та отримати відшкодування у розмірі:

    • 20 % – на придбання «негазових» котлів (35 % для субсидіантів),
    • 35 % – для утеплення індивідуального житла,
    • від 40 % до 70 % – для ОСББ на утеплення багатоповерхівок.

    Приватні домогосподарства та ОСББ також можуть розраховувати на додаткові компенсації від місцевої влади.

    На сьогодні діє 128 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», зокрема, у 18 регіонах, 48 районах та 62 містах.

    «Для кожної родини є унікальна нагода отримати подвійну, а інколи й потрійну фінансову допомогу при утепленні житла. Тож, звертайтеся до мера міста чи очільника області та дізнавайтеся про додаткову підтримку. Інформація про місцеві програми також є на сайті Агентства: http://saee.gov.ua/uk/programs/map», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Участь в Урядовій програмі «теплих кредитів» - це нагода:

    • значно заощадити при впровадженні енергоефективних заходів;
    • зменшити комунальні рахунки;
    • підвищити комфорт в оселях;
    • збільшити вартість будинку.

    Нагадуємо, що у 2018 р. Уряд виділив 400 млн грн. на компенсації за «теплими кредитами», з яких 190 млн грн. – саме для ОСББ.

    З початку дії програми у жовтні 2014 р. і по сьогодні програмою скористалося понад 400 тис. сімей, які залучили більше 5 млрд грн. «теплих кредитів».

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    ПРЕС-АНОНС

    27 квітня – IV Форум енергоефективного партнерства’18

     «ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад»

    27 квітня 2018 р. у м. Києві у КВЦ «Парковий» Держенергоефективності організовує головну подію року у сфері енергоефективності –  IV Форум енергоефективного партнерства’18 «ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад».

    Україна твердо крокує шляхом до енергонезалежності! Пріоритетною сферою для реформ у сфері енергоефективності залишаються житлові та громадські будівлі. Лише в бюджетній сфері близько 100 тисяч будівель потребує термомодернізації. За оцінками експертів, на сьогодні потреба в інвестиціях у термомодернізацію будівель бюджетних установ складає від 4,2 до 8,5 млрд дол. США. Для вирішення цього питання широко впроваджуватимуться дієві європейські інструменти підвищення рівня енергоефективності – енергосервіс та енергоменеджмент.

    На сьогодні через Систему публічних електронних закупівель “PROZORRO” (https://prozorro.gov.ua) оголошено понад 300 ЕСКО-тендерів на впровадження енергоефективних заходів у бюджетних закладах.

    Актуальні питання ринку ЕСКО-послуг будуть обговорюватися на Форумі.

    Цьогоріч також планується розкрити переваги впровадження енергосервісу на державних об’єктах, а також реалізації енергоефективних заходів на промислових підприємствах.

    Ключові теми Форуму:

    • Енергосервіс: регіони, райони, міста.
    • Енергоефективність державних об’єктів: міжнародні зобов’язання.
    • Іноземний досвід. Новітні інструменти: ЕСКО та револьверні фонди у містах.
    • Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках.
    • Функціонування енергоменеджменту та стимулювання енергоефективності для промислових підприємств.

     

    До участі у Форумі запрошуються: керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, ОСББ, профільні громадські організації, міжнародні проекти, представники промислових підприємств, ЕСКО-компанії, будівельні компанії, виробники енергоефективних матеріалів та обладнання, енергоаудитори, профільні асоціації, ЗМІ та усі зацікавлені.

    Організатор – Держенергоефективності.

    Співорганізатори:

    • Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні (http://fes.kiev.ua);
    • Проект ПР ООН «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» (http://www.ua.undp.org/content/ukraine/uk/home/operations/projects/environment_and_energy/investment-in-EE-in-public-buildings-in-small-cities.html);
    • Проект GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України»;
    • Проект ЮНІДО UKR ІЕЕ «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» (http://www.ukriee.org.ua);
    • Проект GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ» (http://eeim.org.ua);
    • Проект GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»;
    • Українсько-данський енергетичний центр (http://www.udec.org.ua);
    • Проект GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» (https://www.giz.de/en/worldwide/62497.html);
    • Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (в системі ЮНІДО) (http://www.recpc.kpi.ua);
    • Проект ЄС «Угода мерів – Схід ІІ» ( http://www.uhodameriv.eu/index_uk.html).

    Відкриття Форуму: 10:00.

    Місце проведення: м. Київ, Паркова дорога, 16а, Конгресно-виставковий центр «Парковий».

    Програма Форуму: http://saee.gov.ua/sites/default/files/docs/ESCO_FORUM_27_04_2018_2.pdf

    Участь безкоштовна!

    Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://goo.gl/forms/WZRrCCwEfTT9icZw2

    Довідкова інформація щодо участі у Форумі за тел.: 044 590-59-64 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Акредитація ЗМІ проходить за тел.: 044 590-59-65, 096 906 85 95, 097 596 70 88 та
    e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    В Україні для населення та ОСББ діє 107 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», які профінансовано на загальну суму 115 млн гривень!

     

    Завдяки тісній співпраці Держенергоефективності та органів місцевого самоврядування вже четвертий рік поспіль в Україні запроваджуються місцеві програми здешевлення «теплих кредитів».

    Станом на сьогодні прийнято 107 місцевих програм додаткової підтримки населення та ОСББ при утепленні житла. Це на 23% більше, ніж у лютому минулого року, коли була лише 81 така програма.

    Місцева влада також активізувалася у напрямі збільшення фінансування цих програм.

    На реалізацію місцевих програм у 2018 р. виділено 115 млн грн., що на 28% більше порівняно із аналогічним періодом 2017 року. Тоді сума фінансування складала 82 млн гривень.

    Зокрема, на впровадження 16 обласних програм виділено майже 49 млн грн, а саме:

    • 18 млн грн у Львівській обл.;
    • 8 млн грн на (2 програми) Харківської обл.;
    • 6 млн грн у Рівненській обл.;
    • 4 млн грн у Житомирській обл.;
    • 3,5 млн грн у Вінницькій обл.;
    • 3 млн грн у Закарпатській обл.;
    • 1,2 млн грн в Івано-Франківській обл.;
    • 1 млн грн у Кіровоградській обл.;
    • 1 млн грн у Тернопільській обл.;
    • 1 млн грн у Чернігівській обл.;
    • 600 тис. грн у Сумській обл.;
    • 500 тис. грн у Чернівецькій обл.;
    • 400 тис. грн у Черкаській обл.;
    • 400 тис. грн у Донецькій обл.;
    • 300 тис. грн у Миколаївській обл.;

    На 23 міські програми виділено понад 52 млн грн, в т.ч.:

    • 10 млн грн – Київ;
    • 10 млн грн – Львів (2 програми);
    • 8 млн грн Луцьк (2 програми);
    • 3,5 млн грн – Рівне (2 програми);
    • 3 млн грн Миколаїв;
    • 3 млн грн – Житомир;
    • 2,1 млн грн – Хмельницький (2 програми);
    • 2 млн грн – Одеса;
    • 2 млн грн – Ужгород;
    • 2 млн грн – Краматорськ;
    • 1,9 млн грн – Харків (2 програми);
    • 1,8 млн – Запоріжжя;
    • 1,5 млн грн – Суми;
    • 1,4 млн грн – Чернівці;
    • 1 млн грн – Чернігів;
    • 500 тис грн – Черкаси (2 програми);
    • 267 тис. грн – Херсон.

    Решта 14 млн грн виділено на 33 районні та 35 міських (у містах обласного та районного значення) програм.

    «Активних дій чекаємо і від інших органів місцевого самоврядування. Відповідно до фінансової децентралізації зросли доходи місцевих бюджетів. Частину цих коштів, може бути використано, в тому числі для підвищення рівня енергоефективності громад та, зокрема, на здешевлення «теплих» кредитів», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Голова також закликав населення активно впроваджувати енергоефективні заходи та  користуватися, окрім Урядової, місцевими програми здешевлення «теплих кредитів».

    «У результаті Ви в рази зменшите витрати при реалізації заходів з енергоефективності, а після їх проведення рахунки за комунальні послуги скоротяться, в оселях буде тепло та затишно, вартість квартир зросте», - пояснив С.Савчук.

    Дізнавайтеся, чи діє у Вашому місті, районі чи області Місцева програма здешевлення «теплих» кредитів, за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Знайшли свою програму – користуйтеся! Не знайшли – мерщій до мера міста!

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Німеччина – стратегічний партнер України у відновлюваній енергетиці!

    Взаємовигідні напрями співпраці України та Німеччини обговорили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександром Домбровським, екс-депутатом Бундестагу та президентом "Energy Watch Group" (http://energywatchgroup.org) Ханс-Йозефом Феллом, а також представниками профільних асоціацій та компаній.

          С. Савчук відзначив здобутки тісної співпраці Держенергоефективності з німецькими партнерами, зокрема в рамках Проектів GIZ, та наголосив на важливості поглиблення двостороннього співробітництва у відновлюваній енергетиці.

    У 2016 р. Німеччина увійшла в ТОП-5 країн світу за обсягом інвестицій у відновлювану енергетику. Особливо успішною є сфера виробництва «чистої» електроенергії. Станом на початок 2017 р. встановлена потужність об’єктів відновлюваної електроенергетики у Німеччині склала 104,7 ГВт, у тому числі ВЕС - 49,7 ГВт, СЕС - 40,9 ГВт.

    Ханс-Йозеф Фелл поділився своїм баченням успішної політики розвитку «чистої» енергетики та розповів про проведене експертами «Energy Watch Group» дослідження щодо можливостей переходу на 100% електроенергії з відновлюваних джерел.

    За підсумками зустрічі учасники домовилися розглянути пропозицію Ханса-Йозефа Фелла щодо створення українсько-німецької платформи, в рамках якої урядовці, парламентарі, бізнес та експерти обох держав мали б можливість розробляти ефективні рішення для стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    У 2017 р. удвічі зросли потужності відновлюваної електроенергетики    порівняно із 2016 роком

    В 2017 р. в Україні введено в експлуатацію 257 МВт потужностей об’єктів, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел за «зеленим» тарифом. Це у 2 рази більше, ніж у 2016 році.

    Така динаміка встановлення «зеленої» енергетики демонструє ефективність реформ у відновлюваній енергетиці, які проводяться Держенергоефективності спільно з Урядом, Парламентом, профільними міністерствами та іншими гравцями ринку.

    «Ми продовжуємо удосконалювати законодавче поле таким чином, щоб створити сприятливі умови для роботи як вітчизняних, так і іноземних інвесторів на українському ринку «зелених» проектів», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Серед ключових законодавчих змін, які позитивно вплинули на розвиток цього сектору, варто відзначити такі:

    -       удосконалення та прив’язка до курсу євро до 2030 р. «зеленого» тарифу;

    -       ліквідація вимоги щодо «місцевої» складової;

    -       запровадження надбавки за використання українського обладнання;

    -       укладання довгострокових договорів на закупівлю «чистої» електроенергії за «зеленим» тарифом.


    Загалом, із початку 2015 р. у секторі відновлюваної електроенергетики введено 408 МВт нових потужностей, з них:

    -       у 2015 р. – 30 МВт потужностей;

    -       у 2016 р. – 121 МВт потужностей;

    -       у 2017 р. – 257 МВт потужностей.

    У встановлення зазначених об’єктів відновлюваної електроенергетики інвестовано понад 400 млн євро.

    На кінець 2017 р. в Україні встановлена потужність об’єктів відновлюваної електроенергетики, які працюють за «зеленим» тарифом (без урахування окупованої території АР Крим), склала 1374,7 МВт.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: За останні 3 роки населення, бюджетні установи та ТКЕ зменшили споживання газу на 6 млрд куб. метрів

    У 2017 р. в Україні бюджетні установи, теплокомуненерго (ТКЕ) та населення спожили газу на 6,02 млрд м3 або на 25% менше, ніж у 2014 році.

    Про це свідчать отримані Держенергоефективності дані від НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укртрансгаз» (без урахування обсягів газу, використаного на тимчасово окупованих територіях).

    Це означає, що понад 1,2 млрд євро не було витрачено із валютних резервів України на закупівлю імпортного газу.

    Натомість, кошти бюджету та українського бізнесу були інвестовані у проекти з енергозбереження та виробництва тепла із альтернативних видів палива у всіх регіонах України.

    Як наслідок, запроваджено тисячі нових робочих місць та збільшено надходження до бюджетів усіх рівнів.

    Найкраща динаміка спостерігається у бюджетній сфері, яка за 3 роки скоротила використання газу на 26%: з 0,67 млрд м3 до 0,50 млрд м3.

    Також, за відповідний період значно зменшено споживання газу:

    • населенням - на 25% (з 15,05 млрд м3 до 11,23 млрд м3),
    • ТКЕ – на 24% (з 8,59 млрд м3 до 6,56 млрд м3).

    Таких результатів вдалося досягти завдяки заходам адміністративного та стимулюючого характеру, у тому числі, удосконаленню законодавчої бази, популярній Урядовій програмі «теплих кредитів» та збільшенню використання відновлюваних джерел енергії і альтернативних видів палива.

    Водночас, у період з 2014 р. по 2017 р. встановлено 1,93 ГВт нових потужностей, що генерують тепло з відновлюваних джерел енергії. У ці нові об’єкти залучено більше 460 млн євро інвестицій.

    «Інтерес інвесторів до проектів із заміщення газу також пояснюється запровадженим у березні минулого року стимулюючим тарифом на тепло з відновлюваних джерел енергії (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1959-19)», - повідомив Голова Держенергоефективності С.Савчук.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    У 2017 р. сонячні електростанції встановило удвічі більше приватних домогосподарств, ніж у 2016 році

     

    За останні три роки в Україні 3010 приватних домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 51 МВт. Більшість сімей, а саме - близько 2 тис. родин, перейшли на «чисту» електроенергію у 2017 році.

     

    Зокрема, у IV кварталі 2017 р., не дивлячись на зимовий період, перевагу «чистій» електроенергії надали 687 домогосподарств, що на 30% більше порівняно з III кварталом того року.

    «Стрімкий попит населення на «сонячну» електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 р. Законом України № 514-VIII (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/514-19), яким надано вигідний «зелений» тариф із прив’язкою до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі без застережень щодо інфляції», - зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Якщо сонячні установки потужністю до 30 кВт встановлено у 2017 р., то «чисту» електроенергію можна реалізовувати за тарифом 18,09 євроцентів/кВт*год до 2030 року.

    Переходити на «сонячну» електроенергію також допомагає влада на місцях. Зокрема, на Львівщині з обласного бюджету домогосподарству повертають 10%  суми кредиту на сонячні панелі, а на Житомирщині – 20% суми кредиту.

    У м. Хмельницькому та м. Броди (Львівської обл.) з міського бюджету відшкодовують 10% вартості робіт із встановлення сонячних електростанцій.

    Загалом, за три роки приватними домогосподарствами інвестовано у встановлення сонячних панелей майже 52 млн євро.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Провідна литовська компанія у сонячній енергетиці зацікавлена започаткувати виробництво сонячних модулів в Україні

    У рамках візиту до Литви Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з Головою правління литовської компанії «Global BOD Group» (http://www.globalbodgroup.com) Відмантасом Янулєвічюсом. Компанія об’єднує низку підприємств у сонячній енергетиці та сфері високих технологій.

    У рамках зустрічі Голова Держенергоефективності відвідав одне з цих підприємств, а саме - «SoliTek» (http://solitek.eu), що спеціалізується на виробництві високоякісних фотоелементів із полікристалічного кремнію. Щорічний обсяг виробництва фотоелементів сягає 67 МВт, а сонячних модулів – 50 МВт.

    Окрім того, що компанія робить чималий внесок у розвиток сонячної енергетики у світі, саме виробництво також засноване на 100% «чистій» енергії. Справа в тому, що штаб-квартира та завод компанії «SoliTek» знаходяться у литовському центрі високих та «зелених» технологій «L.I.G.H.T. WING» (http://www.solitek.eu/en/about/factory_and_technology). Будівля збудована за технологіями, які дозволяють заощаджувати до 40% енергії. Крім цього,  для опалення будівлі використовується геотермальна установка потужністю 1 МВт, а для  потреб в електроенергії – сонячна станція потужністю 150 кВт.

    У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив перспективи заснування подібних виробничих потужностей в Україні.

    «В багатьох областях України, особливо південних, є високий потенціал використання сонячної енергії. Окрім цього, завдяки законодавчим стимулам чимало інвесторів активно встановлюють сонячні станції. Наприклад, у 2016 р. з-поміж 120,6 МВт нових встановлених потужностей об'єктів відновлюваної електроенергетики 99,1 МВт – це об'єкти сонячної енергетики. За 9 місяців 2017 р. маємо 202 МВт нових «зелених» потужностей, з яких 167 МВт – це СЕС», - повідомив С.Савчук.

    Крім цього, в Україні на «сонячну» електроенергію активно переходять приватні домогосподарства. Стимулом до цього став прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф на електроенергію, вироблену сонячними установками потужністю до 30 кВт.

    Тож, для інвесторів, які працюють у сонячній енергетиці, відкриваються значні ринки для роботи в Україні.

    Представники компанії запевнили, що вже розглядають Україну як потенційну платформу для роботи. Планується заснувати підприємство з виробництва сонячних модулів на Херсонщині. З цією метою у вересні цього року було підписано меморандум про співпрацю між «Global BOD Group» та Херсонською ОДА (http://www.solitek.eu/en/about/new/new.php?new=1504).

    За підсумками зустрічі сторони домовилися розширювати співпрацювати та визначати можливості заснування підприємств з виробництва сонячних панелей в різних регіонах України за участю литовських інвестицій та технологій.

    Довідково:

    Дізнавайтеся більше про виробництво сонячних модулів на підприємстві «SoliTek» з відеоролику: https://www.youtube.com/watch?v=d7bzaHdSIDc.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    В Україні відбувся перший електронний аукціон із закупівлі енергосервісу для термомодернізації бюджетних установ

     

    Сьогодні, 30 листопада, вперше в Україні успішно проведено електронний аукціон із закупівлі енергосервісу в системі електронних закупівель «PROZORRO» (https://prozorro.gov.ua). Першим містом, яке випробувало нові процедури закупівель, стало м.Суми (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-10-17-000684-b).

    Після затвердження місцевою радою істотних умов енергосервісного договору енергоефективні заходи буде проведено у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 10 ім. О. Бутка в м. Суми.

    На даний момент в електронній системі закупівель вже оголошено 95 тендерів.

    «Сподіваємось, що застосування прозорих механізмів відбору партнерів, готових інвестувати в термомодернізацію бюджетних установ, дасть можливість створити конкурентний та ефективний ринок енергосервісу в Україні», -  прокоментував подію Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Агентство закликає місцеву владу активізуватися, визначати потенційні об’єкти для енергосервісу та виставляти їх на торги, а усіх охочих інвесторів - подавати свої пропозиції.

    Держенергоефективності висловлює подяку Мінекономрозвитку (www.me.gov.ua) та ДП «PROZORRO» (https://prozorro.gov.ua) за роботу над забезпеченням проведення закупівель енергосервісу у цьому році, а також проектам-фасілітаторам, які допомагають супроводжувати перші торги.

    Нагадуємо, що у 2016 році проведено 20 процедур закупівель енергосервісу, які завершилися підписанням енергосервісних договорів.

    Довідково:

    Докладніше за ходом закупівель можна слідкувати в онлайн-режимі на сайті https://prozorro.gov.ua. У розділі «Процедура» створено спеціальну вкладку «відкриті торги для закупівлі енергосервісу».

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

    МЗС Фінляндії та корпорація NEFCO підписали угоду про створення цільового фонду для фінансування проектів «чистої» енергетики в Україні

    29 листопада Міністерство закордонних справ Фінляндії (http://formin.finland.fi) і Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO (https://www.nefco.org) підписали Угоду про створення фонду для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики в Україні. Обсяг фонду становитиме 6 млн євро.

    Фінсько-український цільовий фонд передбачає надання технічної допомоги та  виділення грантових коштів для підготовки та реалізації проектів «чистої» енергетики в Україні.

    Основним координатором роботи фонду з боку України стане Держенергоефективності. Фінансування проектів буде здійснюватися через NEFCO.

    Домовленості щодо співпраці України та Фінляндії у відновлюваній енергетиці було досягнуто шляхом підписання Меморандуму про взаєморозуміння між МЗС Фінляндії і Держенергоефективності у січні цього року під час візиту Президента України Петра Порошенка до Фінляндії.

    З метою виконання положень зазначеного Меморандуму ініційовано створення цільового фонду. Особливості роботи майбутнього фонду обговорювалися під час офіційного візиту Голови Держенергоефективності Сергія Савчука до МЗС Фінляндії у березні цього року, а також під час його робочої зустрічі із старшим менеджером з інвестицій NEFCO Хеленою Ляхтеенмякі у вересні поточного року у Києві.

    «Потужна фінансова підтримка з боку Фінляндії допомагатиме українському бізнесу готувати та впроваджувати якісні «зелені» проекти», – прокоментував Сергій Савчук.

    "Дуже раді, що Міністерство закордонних справ Фінляндії обрало NEFCO для управління фінсько-українським цільовим фондом, оцінивши значний досвід роботи корпорації в сфері фінансування еко-проектів в Україні", - повідомив керуючий директор NEFCO Магнус Рістедт та додав, що станом на сьогодні NEFCO профінансовано близько 150 проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні.

    Більше інформації за посиланням: https://www.nefco.org/news-media/novosti/novyy-finskiy-celevoy-fond-po-energoeffektivnosti-i-vozobnovlyaemym-istochnikam?language=ru.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

    Розроблений Держенергоефективності законопроект щодо розвитку високоефективної когенерації cхвалено Урядовим комітетом

    30 листопада на засіданні Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку схвалено розроблений Держенергоефективності законопроект щодо розвитку в Україні високоефективної когенерації.

    «Ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у виробництві енергії – у пріоритеті держави. Щоб раціонально використовувати паливо, у всьому світі сьогодні впроваджують високоефективні когенераційні установки», - прокоментував С.Савчук.

    Мета законопроекту – адаптувати українське законодавство до європейського в сфері розвитку високоефективної когенерації.

    Законопроектом передбачається:

    • проведення комплексної оцінки застосування високоефективної когенерації (оновлюється кожні 5 років);
    • проведення аналізу витрат і вигід потенціалу високоефективної когенерації для теплогенеруючих об'єктів > 20 МВт;
    • встановлення кваліфікаційних показників, яким мають відповідати високоефективні когенераційні установки;
    • надання гарантії походження електричної енергії, яка вироблена високоефективною когенерацією.

    Прийняття законопроекту сприятиме:

    - перебудові діючих теплогенеруючих об'єктів у високоефективні установки комбінованого виробництва електричної та теплової енергії;

    - підвищенню ефективності використання палива та зменшення споживання енергоресурсів, у тому числі газу, в суспільному виробництві.

    Держенергоефективності висловлює щиру вдячність Віце-прем'єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванні Климпуш-Цинцадзе за підтримку законопроекту.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

    Голова Держенергоефективності закликав ЕСКО-компанії брати участь в тендерах на утеплення бюджетних установ через систему ProZorro

    Вже сьогодні ЕСКО-компанії можуть брати участь у тендерах на утеплення бюджетних установ через систему електронних публічних закупівель ProZorro (https://prozorro.gov.ua). Для цього спільними зусиллями Мінекономрозвитку (http://www.me.gov.ua), Держенергоефективності, ДП «ПРОЗОРРО» та експертами запроваджено спеціальний модуль для ЕСКО-закупівель.

    На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи 23 жовтня у Будинку Уряду на прес-конференції, присвяченій укладанню ЕСКО-договорів через ProZorro.

    «Започаткування модулю з прив’язкою до системи ProZorro - це ключове і революційне рішення, яке повністю відкриває ринок ЕСКО-послуг у бюджетній сфері України. Тепер ЕСКО-компанії можуть вільно, у прозорий спосіб, на відкритій площадці змагатися за тендер на впровадження енергоефективних заходів у школах, дитсадках, лікарнях тощо», - пояснив Голова.

    Важлива особливість ЕСКО-тендеру полягає у тому, що виграє не той, хто запропонує найнижчу ціну, а той, хто надасть найвищий показник ефективності енергосервісного договору (NPV). Цей показник визначає потенційну економію коштів на енергоспоживанні та грошову вигоду для бюджетної установи. Водночас, це запорука закупівлі найбільш ефективного та якісного устаткування та матеріалів для проведення робіт.

    Станом на 20 жовтня 2017 року вже оголошено понад 20 відкритих торгів з енергосервісу. Очікується, що цього року буде оголошено понад 100 тендерів.

    Нагадаємо, що сьогодні ЕСКО-контракти реалізуються в 4-х регіонах України: Києві, Миргородському районі Полтавської області, Савранському районі Одеської області та м. Канів на Черкащині. В бюджетних закладах встановлюються ІТП, модернізуються системи опалення, освітлення тощо. Інвестори вже почали отримувати повернення вкладених коштів. Бюджетні установи зможуть заощаджені кошти спрямувати на інші енергоефективні проекти.

    Довідково:

    Прес-конференція відбулася за ініціативи Мінекономрозвитку та ДП «ПРОЗОРРО». Участь у заході також взяли:

    • Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України,
    • Олексій Рябчин, народний депутат України,
    • Євген Харківський, представник ТОВ “КиївЕСКО” (http://kyivesko.com.ua),
    • Антон Припіченко, керівник електронного майданчика SmartTender (https://smarttender.biz),
    • Сергій Сокур, генеральний директор ТОВ “ЕНЕРГО-ТЕХ-ІНВЕСТ” (https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/40208132).

    Переглянути відеозапис прес-конференції можна на Youtube-каналі Урядового порталу: https://www.youtube.com/watch?v=yMbsHoVqOjA.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    За неповний 2017 рік більше 1200 родин перейшли на «сонячну» електроенергію, що у півтора рази більше ніж за весь 2016 рік

    У III кварталі 2017 року ще 688 домогосподарств віддали перевагу електроенергії з енергії сонця, що на 42% більше порівняно з II кварталом цього року.

    Також, це у 3 рази більше ніж за аналогічний період 2016 року, коли лише 195 домогосподарств встановили сонячні панелі. За цей же період 2015 року таких родин взагалі було лише 38. 

    Крім цього, у III кварталі 2017 року загальна встановлена потужність сонячних станцій приватних домогосподарств зросла на 49%.

    Загалом в Україні станом на сьогодні 2323 родини встановили сонячні електроустановки загальною потужністю 37 МВт і залучили для цього майже 35 млн євро інвестицій.

    «Стрімкий попит населення на «сонячну» електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 році Законом України № 514-VIII (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/514-19), яким надано вигідний «зелений» тариф з прив’язкою його до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі без застережень щодо інфляції», - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Ті, хто встановив сонячні установки потужністю до 30 кВт у 2017 році, можуть реалізовувати «чисту» енергію за тарифом 18,09 євроценти/кВт*год до 2030 року. Тож, усім охочим вигідно окупити сонячні модулі варто поспішити і встановлювати їх найближчим часом.

    Переходити на «сонячну» електроенергію також допомагає влада на місцях. Зокрема, на Львівщині з обласного бюджету домогосподарству повертають 22% річних за кредитом на сонячні панелі, а на Житомирщині – 20% суми кредиту.

    «Як бачимо, сонячні електроустановки стають доступнішими пересічним громадянам. Це сигнал інвесторам, адже відкривається величезний ринок сонячних панелей, оскільки в Україні 6,5 млн. індивідуальних домогосподарств. Тому будівництво заводу з виробництва сонячних модулів буде вигідною справою та стане позитивним внеском в економіку країни», - підкреслив С.Савчук.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Перші електронні майданчики публічних закупівель адаптовано для ЕСКО-тендерів

     

    Перші декілька авторизованих електронних майданчиків публічних закупівель вже можуть проводити електронні аукціони із закупівлі енергосервісу для проведення заходів з енергоефективності у бюджетних установах.

    Для цього Мінекономрозвитку, ДП «ПРОЗОРРО» (https://prozorro.gov.ua), міжнародними консультантами за активної участі Держенергоефективності створено окремий модуль для закупівель енергосервісу. Така потреба виникла через специфіку ЕСКО, головним чином через відбір переможця тендеру не за найменшою ціною, як при стандартних закупівлях товарів, робіт чи послуг, а за найвищим показником ефективності енергосервісного договору. Цей показник є інвестиційною оцінкою привабливості проекту для замовника – бюджетної установи.

    Найближчим часом інші авторизовані електронні майданчики також зможуть долучитися до проведення електронних закупівель енергосервісу. Майданчики готові надавати технічну підтримку для учасників та замовників тендеру. На кожному сайті буде окрема інструкція.

    Очікується, що перші електронні ЕСКО-тендери буде проведено вже цього року.

    «Запровадження спеціального модулю для електронних закупівель енергосервісу – довгоочікуваний крок для повноцінного запуску ЕСКО-механізму в Україні. Таким чином, відкрито шлях для роботи як замовників, так і потенційних виконавців ЕСКО-послуг», - прокоментував Голова Держенергоефективності С.Савчук.

    Голова Агентства відзначив, що у тісній співпраці з місцевими органами влади Держенергоефективності сформувало національну інформаційну базу потенційних ЕСКО-об’єктів: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1. Наразі вона налічує понад 11 тис. бюджетних установ, що потребують термомодернізації і можуть бути найбільш цікавими для ЕСКО-компаній з точки зору інвестування.

    База таких ЕСКО-об’єктів продовжуватиме розширюватися. Влада на місцях проявляє все більше активності у цьому питанні. Для порівняння якщо у 2016 році до бази внесено 2120 ЕСКО-об’єктів, то цьогоріч – понад 11 тисяч.

    Безпосередню роль у цьому процесі відіграла і широко роз’яснювальна кампанія Держенергоефективності. Так, у 2016-2017 роках проведено 20 регіональних роз’яснювальних семінарів для майже 4 тисяч учасників ринку ЕСКО.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    За неповний 2017 рік ОСББ залучили вдвічі більше коштів на енергоефективність за програмою «теплих кредитів» ніж за весь 2016 рік

    За 8,5 місяців поточного року ОСББ та ЖБК взяли в державних банках 560 «теплих кредитів» на суму 120 млн гривень. Це у 2 рази більше ніж за весь 2016 рік, коли ОСББ отримали 435 кредитів на суму 61 млн гривень.

    Як розповів Голова Держенергоефективості С.Савчук, у третій рік дії програми «теплих кредитів» інтерес ОСББ до енергоощадності розпалився з більшою силою. Цьому є кілька пояснень. По-перше, мешканці багатоповерхівок бачать успіхи інших учасників програми. По-друге, держава надає ОСББ найбільшу компенсацію – від 40% до 70% суми «теплого кредиту». По-третє, ОСББ можуть розраховувати на додаткове відшкодування відсоткової ставки чи суми кредиту від місцевої влади. У результаті ОСББ мають унікальну нагоду реалізувати необхідні зазвичай недешеві заходи за половину їхньої вартості і навіть менше.

    Як свідчить статистика, все більше ОСББ та ЖБК розпочинають свою історію участі у програмі з незначних заходів, поступово приводячи свій будинок до ладу за Урядової підтримки. Так, одеське ЖБК «Приморський 30» залучило 120 тис. грн. на встановлення ІТП у 16-поверховому будинку. Компенсація за кредитом надійшла і з державного, і з міського бюджетів. Рахунки за опалення зменшилися на 30%. Тепер мешканці, задоволені першим проектом, планують вдруге скористатися програмою і замінити вікна в під’їзді на енергоефективні, встановити нові вхідні двері та утеплити горище.

    Ті ОСББ, які наважуються на комплексну термомодернізацію будинку, отримують найбільшу економію: вдвічі, а інколи й втричі менше сплачують за опалення.

    Загалом, з початку дії програми нею скористалися майже 120 ОСББ та ЖБК, залучивши на утеплення своїх будинків майже 200 млн гривень. Найактивніше до програми долучаються ОСББ Запорізької, Рівненської та Дніпропетровської областей. Найбільшу суму коштів на утеплення, а саме – 37 млн грн., взяли ОСББ Волинської області.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    «Теплі кредити», ЕСКО, енергоменеджмент, проекти із заміщення газу – все це не лише дієві інструменти підготовки громад до опалювального сезону, але і розвиток економіки місцевих громад!

    У День енергоефективності, що відбувся 20 вересня у рамках ХІІІ Українського муніципального форуму в Одесі, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук закликав міських, селищних та сільських голів використовувати комплексний підхід до підготовки до опалювального сезону. Мова йде і про «теплі кредити», і ЕСКО, і енергоменеджмент, і проекти із встановлення твердопаливних котелень тощо.

    Як пояснив С.Савчук, кожний інструмент з енергоефективності, запропонований державою, - це інвестиція у сталий розвиток місцевих громад. Наприклад, місцеві програми здешевлення «теплих кредитів»  - це додаткова підтримка населення в утепленні свого житла. Завдяки такій допомозі домогосподарства активніше долучаються до енергозбереження, отримують більшу економію витрат на відповідні заходи, а згодом і на комунальні послуги.

    ЕСКО-механізм, який наразі реалізується у 5 регіонах країни, - це вигідне партнерство влади та бізнесу, яке веде до утеплення шкіл, дитсадків, лікарень тощо, значної економії енергоспоживання та заощадження місцевих бюджетів на оплаті комунальних послуг.

    «На сьогодні Агентство разом з місцевою владою відібрало майже 12 тис. потенційних об’єктів енергосервісу», - нагадав С.Савчук та додав, що ЕСКО-інвестори можуть ознайомитися з цими об’єктами та обрати найперспективніші для роботи на сайті Агентства: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1.

    Голова Агентства також закликав представників місцевої влади впроваджувати систему енергоменеджменту у бюджетних закладах. Це першочерговий крок, який вже на першому етапі дасть 10-20 % економії енергоспоживання без додаткових інвестицій. Щоб полегшити роботу над цим питанням, Агентство у співпраці з експертами підготувало методичні рекомендації: http://saee.gov.ua/uk/business/energetichny-audit-ta-manadzhment.

    Не обійшов увагою Сергій Савчук і економічну вигоду для громад від реалізації проектів «чистої» енергетики.

    За підсумками Дня енергоефективності учасники форуму підготували звернення до вищих органів виконавчої влади щодо якнайшвидшого вирішення питань у сфері житлово-комунального господарства. Зокрема, пропонується продовження програми «теплих кредитів» на 2018 рік, її розширення на управителів житла, прискорення розробки підзаконних актів до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» тощо.

    Довідково: День енергоефективності в рамках ХІІІ Українського муніципального форуму організовано 20 вересня в Одесі Асоціацією міст України (https://www.auc.org.ua) у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (http://www.ifc.org) та Радою голів ОСББ.

    Управління комунікації та зв’язків з громадькістю

    Сергій Савчук: Фінляндія готова залучати технології та інвестиції у сферу виробництва енергії з відходів в Україні

    Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з представниками фінської компанії «Ferroplan» (https://www.ferroplan.fi/en/main/), яка спеціалізується на реалізації екологічних проектів  з переробки відходів та очистки води.

    Наразі компанія вивчає можливості встановлення в українських містах сміттєпереробних заводів з подальшим виробництвом енергії. Такі проекти будуть надзвичайно корисні громадам, адже вирішуватимуть екологічні та енергетичні проблеми. Водночас, для інвесторів важливим питанням залишається рентабельність та окупність встановлення подібних об’єктів.

    «Щоб підвищити привабливість цих проектів та зміцнити бізнес-зв’язки двох країн, Уряд Фінляндії розробив умови вигідного кредитування компаній під гарантування фінансової компанії «Finnvera» (https://www.finnvera.fi)», - розповіли представники компанії та запевнили, що робота фінського бізнесу на таких умовах дозволить пришвидшити виконання підписаного у цьому році меморандуму про співпрацю України та Фінляндії у сфері відновлюваної енергетики.

    У свою чергу, С.Савчук запевнив у значному потенціалі використання відходів для виробництва енергії: «Із 10 млн т. відходів в країні можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1170 млн кВт*год електроенергії в рік. Це дозволить щорічно заміщувати 700 млн м3 газу».

    Крім цього, Агентство розробило фінансову модель заводу з переробки 350 тис. т відходів в рік та виробництва енергії. Потужність об’єкту становитиме 4,5 МВт електроенергії та 41 МВт тепла. Такий проект потребуватиме 41 млн євро інвестицій. Якщо проект реалізовувати на вигідних умовах кредитування, передбачених Урядом Фінляндії, то його окупність буде привабливою.

    За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю та проаналізувати як фінські, так і українські економічно вигідні моделі встановлення потужностей з переробки відходів та виробництва енергії. Надалі Агентство опрацює можливості реалізації таких проектів з мерами різних українських міст.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    ОГОЛОШЕННЯ

     для органів місцевого самоврядування щодо розрахунку середньозважених тарифів на тепло!

       На виконання вимог Закону України від 21 березня 2017 року № 1959-VІІІ щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії органи місцевого самоврядування та НКРЕКП до 10 числа останнього місяця кожного кварталу мають подавати до Держенергоефективності інформацію для розрахунків середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також її транспортування та постачання.

    У свою чергу, Держенергоефективності на основі отриманої інформації буде розраховувати середньозважені тарифи до 25 числа останнього місяця щокварталу та оприлюднювати  їх на офіційному веб-сайті: www.saee.gov.ua.

    Нагадаємо, що вищезазначеним Законом запроваджено в Україні стимулюючий тариф для виробників тепла «не з газу». Він становитиме 90 % від діючого для суб’єкта господарювання тарифу на тепло з газу для потреб населення та бюджетних установ. У разі його відсутності тариф складе 90% середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб відповідної категорії споживачів.

    Оперативна робота місцевої влади та Держенергоефективності у цьому напрямі дозволить забезпечити вчасне та належне виконання Закону і найголовніше – стимулювати встановлення твердопаливних котелень та когенераційних установок на альтернативному паливі. У результаті місцеві громади отримають дешевше на 10% тепло, активізацію малого та середнього бізнесу, нові робочі місця та економічне зміцнення!

    Отже, враховуючи стислі терміни, Агентство просить надати інформацію у паперовому та електронному (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) вигляді до 10.09.2017 відповідно до листа та форм:

    1. Офіційний лист Держенергоефективності до органів місцевого самоврядування.
    2. Форма надання інформації щодо тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб населення.
    3. Форма надання інформації щодо тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету.

    Ненадання органами місцевого самоврядування зазначеної інформації в повному обсязі у встановлений термін обумовить відсутність можливості виконання положень Закону та поставить під загрозу введення в дію теплогенеруючих установок, що працюють на альтернативних видах палива, до початку опалювального періоду.

    У разі виникнення питань, просимо звертатись до Сисоєвої Ірини Георгіївни – заступника директора Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності за тел.: (044) 590-54-09.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

    ОГОЛОШЕННЯ

    для місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування щодо впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах

    Держенергоефективності спільно з експертами проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» розробило для місцевої влади Положення про:

    • запровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах, що фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів;
    • проведення моніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів бюджетними установами;
    • матеріальне стимулювання осіб, відповідальних за впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах;
    • встановлення лімітів споживання енергоносіїв бюджетними установами.

    Положення опубліковано на офіційному веб-сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/sites/default/files/ENERGY_MANAGEMENT_14_08_2017.docx.

    Ці рекомендації розроблено в рамках підписаних Меморандумів про партнерство Держенергоефективності та місцевої влади щодо впровадження енергоменеджменту у бюджетній сфері.

    Нагадаємо, що впровадження енергетичного менеджменту дозволить досягти без додаткових інвестицій:

    • від 5 до 8% економії енергоресурсів за рахунок енергоефективної поведінки споживачів;
    • до 20% скорочення енергоспоживання за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів.

    Держенергоефективності готове надавати консультації та підтримку у впровадженні систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах.

    У разі виникнення запитань звертатися до Ладецького Павла Михайловича - начальника Управління енергетичного  менеджменту та стандартизації Держенергоефективності за тел.: 044 559-58-37.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Держенергоефективності опублікувало рекомендації місцевій владі щодо впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах

    Держенергоефективності спільно з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» розробило для місцевої влади узагальнене Положення про впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах: http://saee.gov.ua/sites/default/files/ENERGY_MANAGEMENT_14_08_2017.docx.

    «Енергоменеджмент – фундамент, на якому потрібно будувати майбутню роботу з ефективного використання енергоресурсів. Як відомо, завдяки лише енергоменеджменту, без додаткових капіталовкладень, можна досягти до 20% зменшення енергоспоживання в установах», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    «Агентство всебічно підтримує місцеву владу у цьому напрямі. На III Форумі енергоефективного партнерства підписано 37 меморандумів про співпрацю, згодом  проведено цілий цикл роз’яснювальних семінарів для понад
     2 тис. представників місцевих громад. Тепер ми підготували та надаємо місцевим органам влади рекомендації, як впроваджувати енергоменеджмент, як проводити енергомоніторинг, як фінансово стимулювати енергоменеджерів тощо. Це положення - готовий документ, який можна брати за основу під час роботи», - прокоментував С. Савчук.

    Нагадаємо, що в рамках підписаних з Держенергоефективності меморандумів місцеві органи влади мають затвердити положення про впровадження системи енергоменеджменту, започаткувати інститут енергоменеджерів у бюджетних установах, забезпечити їхню навчальну підготовку, контролювати процес реформ.

    «Агентство й надалі допомагатиме муніципалітетам ставати енергонезалежними. Місцеві органи влади можуть безперешкодно звертатися в Агентство за консультацією щодо впровадження енергоменеджменту», – зауважив Голова Агентства.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Щотижня 20-30 ОСББ залучають «теплі кредити», щоб вигідно утеплити багатоповерхівки та заощадити на комунальних платежах

    Початок серпня 2017 року демонструє невгамовний інтерес ОСББ до утеплення житла та підготовки до зими. Минулого тижня ще 20 ОСББ скористалися «теплими кредитами» через Ощадбанк та Укргазбанк і залучили 3,3 млн грн. на енергоефективні заходи. Для порівняння минулого року таку суму коштів ОСББ залучали за весь серпень-місяць.

    «Як бачимо, цьогоріч все більше ОСББ завчасно готуються до зими. Їх у цьому переконують ті ОСББ, які вже взяли участь у програмі та пересвідчилися у тому, що енергоефективні заходи – оптимальний спосіб зменшити витрати на комунальні послуги. Наприклад, завдяки комплексній термомодернізації будинку можна вдвічі й більше зменшити рахунки за опалення», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    За два роки дії програми «теплих кредитів» нею скористалося вже 1036 ОСББ, залучивши в державних банках на енергоефективні заходи 161 млн гривень.

    Нагадаємо, що населення та ОСББ, охочі до енергоощадності, можуть звертатися і до місцевих програм здешевлення «теплих кредитів». Наразі в регіонах повноцінно діють 140 таких програм. Участь як в державній, так і місцевих програмах - нагода отримати подвійну і навіть потрійну безповоротну фінансову допомогу на енергоефективні заходи. Дізнатися, де саме чинні такі програми, можна за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Понад 10 тисяч бюджетних установ в Україні відібрано для термомодернізації за ЕСКО-механізмом

    Завдяки тісній співпраці Держенергоефективності з місцевими органами влади вже відібрано понад 10 тисяч бюджетних закладів, що потребують термомодернізації та можуть зацікавити ЕСКО-інвесторів. Інформацію про такі школи, дитсадки, лікарні та інші установи узагальнено у національній базі потенційних об’єктів енергосервісу на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1.

    «Окрім підготовки законодавчої бази для ЕСКО-механізму та просвітницької роботи у регіонах, ми ініціювали створення бази потенційних об’єктів енергосервісу. Ця база – першоджерело інформації для інвестора, завдяки якій він може порівняти енергоспоживання різних установ та обрати найбільш інвестиційно-привабливі об’єкти для впровадження енергоефективних заходів», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Наразі найактивніше ЕСКО-інвесторів шукають такі регіони, як Київська, Харківська та Чернігівська області. Так, на Київщині вже відібрано близько 2500 закладів, на Харківщині – майже 1200, а на Чернігівщині – понад 900.

    Завдяки такій базі бізнес може ознайомитися з технічними та енергетичними характеристиками об’єктів соціальної сфери, проаналізувати їхнє енергоспоживання, дізнатися про особливості тепло- та водозабезпечення, про наявність приладів обліку тощо. Всі ці вихідні дані разом з контактами місцевих органів влади – дороговказ для ЕСКО-інвесторів.

    Нагадаємо, що сьогодні тривають роботи за 20-ма укладеними ЕСКО-контрактами в 5 регіонах: Києві, Вінниці, Миргородському районі Полтавської області, Савранському районі Одеської області та м. Канів на Черкащині. Проекти успішно реалізуються, а інвестори вже почали отримувати повернення вкладених коштів.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

    У липні попит ОСББ на "теплі кредити" триває. Так, цього тижня учасниками Урядової програми стали 23 ОСББ/ЖБК. Вони залучили на енергоефективні заходи 3,8 млн. гривень.

    «Популярність програми у літню пору легко пояснюється. Це найоптимальніший період для термомодернізації будівель та підготовки до опалювального періоду.  Як бачимо, найбільша активність у питанні утеплення житла спостерігається серед ОСББ. Це і не дивно, тому що учасники вбачають вигоду. Першочергово – це гарантована державна фінансова допомога, що дозволяє заощадити половину і більше коштів при впровадженні енергоефективних заходів», –   зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Також мешканці утеплених багатоповерхівок заощаджують в подальшому на платіжках за комунальні послуги, а їхні оселі наповнюються затишком, комфортом, та навіть зростають в ціні.

    Нагадаємо, з початку липня ОСББ залучили на енергоефективні заходи понад 20 млн грн. за програмою «теплих кредитів». Для порівняння за весь червень на ці цілі ОСББ спрямували 18,5 млн гривень.

    Загалом з початку дії програми «теплих кредитів» нею скористалося 997 ОСББ. Вони залучили понад 152 млн грн. на впровадження різних енергоефективних заходів: утеплення, заміну вікон на енергоефективні у під’їздах, встановлення ІТП, модернізацію освітлення тощо.

    До речі, видачу "теплих кредитів" для ОСББ розпочато в Укрексімбанку.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Чергове відшкодування у розмірі майже 13 млн грн. здійснило Держенергоефективності в рамках Урядової програми «теплих кредитів». Так, 25 липня з держбюджету перераховано 7,2 млн грн. компенсацій тим, хто купував енергоефективні матеріали для утеплення індивідуального житла.

    Ще 5,2 млн грн. отримали ОСББ та ЖБК, які впроваджували енергоефективні заходи у багатоповерхівках.

    Півмільйона гривень виплачено домогосподарствам, які встановили твердопаливні котли за цією програмою.

    «Гарантоване повернення коштів учасникам програми «теплих кредитів» продовжується. Крім того, гарною новиною є те, що висока популярність програми серед населення спонукала Уряд виділити додаткові 400 млн грн.  на допомогу при утепленні житла та підготовці до зими. Тож, всі охочі зможуть сміливо впроваджувати енергоефективні заходи. Учасники програми отримують чималу компенсацію  витрат, згодом заощаджують на енергоспоживанні та навіть підвищують вартість своїх осель», – зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Загалом, з початку дії програми «теплих» кредитів її учасники отримали з держбюджету 1,5 млрд грн. безповоротної фінансової допомоги на енергоефективні заходи.

    За два тижні липня ОСББ залучили на утеплення багатоповерхівок майже 20 млн гривень

     

    З початку липня, лише за два тижні, ОСББ залучили на енергоефективні заходи майже 20 млн грн. за програмою «теплих кредитів». Для порівняння за весь червень на ці цілі ОСББ спрямували 18,5 млн гривень.

    «Як бачимо, літо – найсприятливіший період для підготовки до зими. ОСББ проявляють все більше довіри до програми «теплих кредитів» і переконуються в її численних перевагах. Одна з них - це гарантована державна фінансова допомога на впровадження енергоефективних заходів, що дозволяє ОСББ заощадити половину і більше коштів», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Також мешканці утеплених багатоповерхівок в подальшому значно менше сплачують за комунальні послуги, а квартири стають комфортнішими для проживання та зростають у ціні.

    Нагадаємо, що з початку дії програми «теплих кредитів» нею скористалося 974 ОСББ. Вони залучили майже 150 млн грн. на впровадження різних енергоефективних заходів: утеплення, заміну вікон на енергоефективні у під’їздах, встановлення ІТП, модернізацію освітлення тощо.

    Управління комунікації та звязків з громадськістю

    Сергій Савчук: Разом з данськими партнерами будемо працювати над збільшенням виробництва тепла з відновлюваних джерел в Україні

    Дослідити шляхи збільшення частки відновлюваних джерел енергії в системі теплопостачання України – мета нового проекту, який буде реалізовано в рамках двосторонньої співпраці України та Данії. План його реалізації обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом з Георгієм Гелетухою - головою Біоенергетичної асоціації України та Клаусом Фафнером - керівником проекту данської компанії «Rambøll Denmark», яка має понад 70-річний досвід роботи в енергетиці та реалізує низку проектів в 14 містах України.

      

    Зокрема, компанія «Rambøll Denmark» опрацює механізми стимулювання сфери виробництва тепла з «чистих» джерел в Україні, а також можливості створення ринку біомаси.

    Серед пріоритетних завдань проекту – розробити фінансові моделі будівництва ТЕЦ на біомасі потужністю 5-20 МВт електричної та 10-60 МВт теплової енергії із адаптацією до конкретних населених пунктів.

    «Важливо створити гнучку фінансову модель біоТЕЦ, яка може бути застосована для конкретного українського міста, враховуючи законодавче підґрунтя, переваги та можливі перешкоди. Такий проект має бути рентабельним та із невеликим строком окупності. У разі успішності проекту його можна буде мультиплікувати та адаптувати до реалій інших міст України», - наголосив С.Савчук.

    Представники компанії відзначили, що мають досвід роботи у розробці ТЕО для проектів з відновлюваної теплоенергетики. Вони також підтвердили, що для фінансових інституцій важливо мати справу з конкретним проектом, щоб вирішити питання інвестування.

    Як пояснив Голова Агентства, ще одне важливе питання, що потребує опрацювання – це виробництво енергії з відходів. В Україні для цього значний потенціал. Проекти у цій сфері допоможуть вирішити проблему утилізації відходів та водночас питання енергозабезпечення.

    «Ми плануємо застосувати досвід Данії у сфері виробництва енергії з відходів. Потрібно дослідити можливості реалізації проектів, у тому числі на засадах державно-приватного партнерства. Агентство, у свою чергу, готове виступити ініціатором змін та стимулювати владу на місцях до активних дій, щоб разом працювати на результат», - прокоментував  С.Савчук.

    В рамках співпраці данські партнери також розроблятимуть для України рекомендації щодо політики стимулювання використання біомаси для виробництва теплової та електричної енергії. Ще одним результатом двосторонньої співпраці стане сценарій розвитку біоенергетики в Україні до 2035 року із урахуванням технічних можливостей та стану економіки.

    Довідково:

    Зазначений проект запроваджується за підтримки Українського-данського енергетичного центру та у співпраці з Данським енергетичним агентством.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Для ЕСКО-інвесторів зібрали понад 7 тис. потенційних об’єктів, що потребують термомодернізації

     

    У тісній співпраці з місцевими органами влади Держенергоефективності сформувало національну інформаційну базу потенційних ЕСКО-об’єктів: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1. Наразі вона налічує понад 7 тис. бюджетних установ, що потребують термомодернізації і можуть бути найбільш цікавими для ЕСКО-компаній з точки зору інвестування.

    «Ця база об’єктів – це результат роботи 20 облдержадміністрацій та 16 міст-обласних центрів, які у співпраці з Держенергоефективності проаналізували енергоспоживання різних бюджетних установ та відібрали найбільш прийнятні для ЕСКО-проектів. Очоливши роботу у цьому напрямі та допомагаючи владі на місцях, Держенергоефективності опублікувало загальнонаціональну базу потенційних об’єктів на своєму сайті», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    База ЕСКО-об’єктів демонструє готовність місцевої влади залучати інвесторів, а також полегшує компаніям пошук об’єктів та аналіз необхідних капіталовкладень.

    На сьогодні найбільшу кількість установ, де необхідно впровадити енергосервіс, запропонували Київська та Харківська області. У цих регіонах відібрано понад тисячу об’єктів для ЕСКО-інвестицій.

    Широкий вибір бюджетних установ для роботи за ЕСКО-контрактами є у Запорізькій, Рівненській, Миколаївській областях.

    Нагадаємо, що енергосервіс дозволяє залучати приватні інвестиції в термомодернізацію бюджетних установ. ЕСКО-компанія зацікавлена впровадити найефективніші заходи з енергозбереження, щоб отримати найбільшу економію енергоспоживання. Від цього залежить обсяг повернення інвестицій.

    «На сьогодні вже реалізується 20 ЕСКО-контрактів. Інвестори зацікавлені впровадити ще близько 300 проектів. Законодавча база для цього є, роз’яснювальна робота з місцевою владою та громадою триває. Закликаю інвесторів шукати нові об’єкти енергосервісу в різних регіонах країни», - повідомив С. Савчук.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: На початку травня, лише за три робочі дні, ще 17 ОСББ поспішили скористатися «теплими» кредитами

    Початок травня став для багатьох сімей ідеальною нагодою подбати про утеплення житла. Минулого тижня, впродовж лише трьох робочих днів, ще 17 ОСББ з різних міст країни стали учасниками програми «теплих» кредитів та залучили у державних банках 3,8 млн грн. на реалізацію енергоефективних заходів у своїх будинках. Для порівняння у січні цього року ОСББ використали 1,6 млн грн. на ці цілі, а у лютому – 1,7 млн гривень.

    «Все більше ОСББ озираються на успішно утеплені за цією програмою багатоповерхівки та переконуються у перевагах програми. Повернення з держбюджету від 40% до 70% витрат на утеплення, додаткова компенсація відсоткової ставки за кредитом з місцевих бюджетів, зменшення енергоспоживання, скорочення рахунків за комунальні послуги, підвищення комфорту в оселях, збільшення вартості квартир у модернізованому будинку – все це та багато інших позитивних факторів чекає на ОСББ-учасників Урядової програми з енергоефективності», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Голова Агентства також нагадав, що цьогоріч програму удосконалено та розширено кількість банків, які надають фінансування на енергоощадні заходи. Завдяки приєднанню ПриватБанку до програми між банками зросла конкуренція. Це позитивно вплинуло на зменшення відсоткової ставки за «теплими» кредитами.

    «Найголовніше те, що у цьому році ми додали нову опцію у програму:  запровадили обов’язковість обліку тепла в багатоповерхівках. Це мотивує ОСББ контролювати ефективність впровадження заходів з енергоефективності», – наголосив Голова Агентства.

    Загалом, з початку дії програми її учасниками стали 772 ОСББ, які залучили на термомодернізацію багатоповерхівок 102,3 млн гривень.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук:У Iкварталі цього року ще 200 родин встановили сонячні панелі та почали заробляти на «чистій» електроенергії

     

    В Україні спостерігається позитивна динаміка попиту на сонячні панелі з боку населення. Незважаючи на холодну пору року та низку зимово-весняних свят, у I кварталі 2017 року ще 200 родин встановили приватні сонячні електростанції загальною потужністю 3,4 МВт.

    «За даними нашого моніторингу, з початку року кількість сонячних панелей, які встановили приватні домогосподарства, зросла на 18%, а їхня загальна потужність – на 20%. Такий всезростаючий попит на «чисту» енергію зумовлено запровадженим ще у 2015 році Законом України № 514-VIII та прив’язаним до курсу євро «зеленим» тарифом на закупівлю електроенергії, виробленої сонячними установками потужністю до 30 кВт. Завдяки цьому тарифу родини можуть продавати надлишок виробленої «чистої» енергії у мережу, а отже – заробляти на цьому», –повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Голова Агентства також нагадав, що домогосподарства, які встановили сонячні панелі у 2017 році, можуть реалізувати надлишок згенерованої електроенергії в мережу за ціною 18,09 євроцента за 1 кВт*год.

    «Ми вчергове переконуємося у дієвості розробленого спільно з Держенергоефективності Закону України №514-VIII від 04.06.2015 року. Він став потужним стимулом для родин долучатися до альтернативних джерел енергії. З початку дії цього Закону попит на «сонячну» електроенергію щоквартально зростав на 40-50%, а інколи й на 70%. На сьогодні вже більше 1300 сімей фактично повністю забезпечують свої потреби в електроенергії завдяки енергії сонця та ще й щомісяця мають чималий заробіток», - прокоментував Голова Агентства.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    У квітні попит ОСББ на програму з утеплення житла зріс утричі порівняно з березнем

     

    Утеплити і заощадити, а ще й підвищити вартість квартир у будинку – таку стратегію дій обирають все більше ОСББ в Україні. Лише за останні 5 робочих днів 29 ОСББ стали учасниками Урядової програми «теплих» кредитів і залучили на різні енергоефективні заходи більше 7 млн гривень. Це утричі більше ніж позаминулого тижня. Тоді 13 ОСББ отримали в держбанках більше 2,1 млн гривень.

    Стрімкий ріст попиту на Урядову програму демонструє і квітень загалом. Так, у квітні майже 60 ОСББ одержали на утеплення житла 13,2 млн грн., що майже утричі більше ніж у березні. Фактично, попит у 2017 році виходить на рівень рекордних показників кінця 2016 року.

    Чому ОСББ поспішають скористатися програмою «теплих кредитів»? По-перше, це нагода отримати в рамках програми чимале відшкодування своїх витрат: від 40% до 70% суми залучених на утеплення коштів. По-друге, це можливість одержати додаткову компенсацію за «теплим» кредитом з місцевого бюджету. У результаті деякі ОСББ фактично вдвічі і більше зменшують свої витрати на енергоефективні заходи.

    Найголовніше те, що після проведення енергоефективних заходів мешканці багатоповерхівок менше сплачують за комунальні послуги. За даними моніторингу, після комплексної термомодернізації будинку – утеплення, встановлення ІТП з погодним регулюванням – рахунки за опалення скорочуються вдвічі і навіть втричі.

    Врешті-решт, в утеплених будинках набагато комфортніше проживати, а вартість квартир підвищуються щонайменше на 25%. Наприклад, в одному з луцьких ОСББ квартири після модернізації подорожчали вдвічі. Як бачимо, переваг утеплення ще й за подвійної компенсації з державного та місцевого бюджету більш ніж достатньо.

    Загалом, з початку дії програми «теплих» кредитів нею скористалося вже 755 ОСББ, які залучили на енергоощадні заходи 98,5 млн гривень.

    Довідково:

    З питань участі в Урядовій програмі «теплих» кредитів звертайтеся, будь ласка, до Call-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Держенергоефективності спільно з місцевими органами влади започатковує масштабне впровадження енергоменеджменту у бюджетних установах

    Голови облдержадміністрацій та міських рад взяли на себе зобов’язання впроваджувати системи енергоменеджменту у школах, дитсадках, лікарнях та інших бюджетних закладах. Надавати їм підтримку у цьому буде Держенергоефективності. Про це йдеться у Меморандумах, підписаних сторонами у ході III Форуму енергоефективного партнерства.

    «Це питання назріло вже давно. В Україні налічується близько 78 тис. установ, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів: як державного, так і місцевих рівнів. Витрати енергоресурсів на опалення приміщень в Україні у 2-3 рази вищі, ніж, наприклад, у країнах ЄС. Вирішити це питання можна, впровадивши систему енергоменеджменту на  місцях», – зауважив Сергій Савчук.

    «Перевага енергоменеджменту полягає у можливості постійно відслідковувати витрати енергетичних ресурсів та приймати управлінські рішення щодо їх ефективного використання», - підкреслив С.Савчук та зауважив, що при початковому етапі впровадження систем енергоменеджменту без капіталовкладень вже можна досягти від 5% до 10% економії енергоресурсів. Скорочення енергоспоживання сягне 20% за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів.

    «Наша мета - налагодити системну роботу з місцевою владою у питанні енергоменеджменту. Для цього Агентством розроблено та 26 квітня Урядом схвалено План заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах. Першим кроком до його реалізації стало підписання меморандумів про наміри місцевих органів влади вже сьогодні розпочати реалізацію заходів з енергоменеджменту», - повідомив Голова Агентства.

    За умовами Меморандуму місцева влада в регіонах має затвердити положення про впровадження системи енергоменеджменту, започаткувати інститут  енергоменеджерів в бюджетних установах, забезпечити їхню навчальну підготовку та підвищення кваліфікації, контролювати процес реформ та передбачити фінансування для подальшого впровадження енергоефективних заходів у бюджетних установах.

    Держенергоефективності, зі свого боку, надаватиме консультації, сприятиме підготовці енергоменеджерів, запровадить національну систему моніторингу функціонування систем енергоменеджменту в бюджетних установах, створить відкриту базу даних енергетичних характеристик таких будівель, а також перелік успішних історій з цього питання. Також планується запровадити рейтингову оцінку діяльності бюджетних установ у сфері енергоефективності.

    Найближчим часом в рамках підписаних меморандумів в кожному регіоні країни буде проведено інформаційно-роз’яснювальні заходи з питань енергоменеджменту.

    Довідково:

    27 квітня в рамках III Форуму енергоефективного партнерства підписано Меморандуми про партнерство щодо запровадження систем енергетичного менеджменту у бюджетних установах з:

    •        керівництвом обласних державних адміністрацій: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської;
    •        меріями міст: Київ, Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Краматорськ, Кропивницький, Луцьк, Миколаїв, Рівне, Суми, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів, Ніжин, Славутич.

    Загалом, підписано 34 меморандуми. Після форуму започаткування співпраці з іншими областями та містами продовжиться.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: IIIФорум енергоефективного партнерства засвідчив послідовну цілеспрямовану політику Уряду у сфері енергоефективності

     

    Третій рік поспіль Держенергоефективності тісно співпрацює з місцевою владою та громадами у сфері енергоефективності. Першим напрямом спільної роботи було масштабне утеплення житлових будівель, другим - впровадження ЕСКО-механізму. Пріоритет у 2017 році – запровадження енергетичного менеджменту у бюджетних установах. Про це заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час відкриття III Форуму енергоефективного партнерства «Енергетичний менеджмент. Досвід кращих».

    Як пояснив Голова Агентства, щорічно форум дозволяє ефективно комунікувати з місцевою владою та розширювати співпрацю. «Щоразу ми ставимо нові цілі і спільними зусиллями їх досягаємо. Таким чином, ми демонструємо послідовну політику у сфері енергоефективності», - підкреслив С. Савчук.

    Одна з ключових складових підвищення енергоефективності – це енергоменеджмент. Особливо важливо впроваджувати енергоменеджмент у бюджетних установах. Сьогодні близько 80 тис. таких будівель понадміру використовують енергоресурси, на оплату яких витрачаються мільйони гривень бюджетних коштів. Реалізація заходів з енергоменеджменту дозволяє до 20% зменшити енергоспоживання.

    «Сьогодні наша мета – налагодити разом з місцевою владою системну роботу у питанні енергоменеджменту в бюджетній сфері», - прокоментував Голова та нагадав, що вчора 26 квітня Урядом схвалено План заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах.

    На важливості активізації регіонів у цьому питанні наголосили й інші почесні учасники відкриття форуму. Про здобутки українських міст у цій сфері розповіла Діана Корсакайте, керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

    Торстен Веллерт, керівник підгрупи «Енергетика та екологія» Групи Європейської Комісії з підтримки України, відзначив, що енергоефективність для України стала справжнім національним пріоритетом. Водночас, чимало залежить від зусиль місцевої влади. Зі свого боку, ЄС готова підтримувати ініціативи України у цій сфері.

    Допомогу Україні на шляху реформ надає і Німеччина. У цьому запевнив Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель. Підтримка надається в рамках різних проектів, серед яких важливі такі: «Енергоефективність у громадах» та «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

    У свою чергу, Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні, відзначила позитивну роль держави у стимулюванні населення до енергоефективності. Зокрема, прийнятий Закон України № 417 дозволив створювати ОСББ, які тепер можуть залучати кошти на утеплення будинків. При цьому держава надає співфінансування у розмірі від 40% до 70%. Це є значним стимулом для ОСББ долучатися до енергозбереження. «Держава дійсно виконує свою функцію – створення сприятливих умов і стимулів, а ініціатива належить нам з вами», - наголосила О. Волошина та додала, що варто продовжувати приймати важливі законопроекти у сфері енергоефективності.

    Довідково:

    У III Форумі енергоефективного партнерства взяли участь близько 600 осіб з усіх регіонів України, зокрема керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, міські голови, енергоменеджери, ОСББ, профільні громадські організації, міжнародні проекти, ЕСКО компанії, представники промислових підприємств.

     

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Українські родини вже сьогодні готуються до наступного опалювального сезону та утеплюють будинки

     

    Завершення опалювального сезону 2016/2017 рр. дає змогу домогосподарствам зробити чимало висновків щодо необхідності впроваджувати енергоефективні заходи. Все більше сімей усвідомлюють, що подбати про утеплення житла треба  заздалегідь, вже сьогодні.

    Про це свідчить позитивна динаміка попиту на Урядову програму «теплих» кредитів. Особливу активність почали проявляти ОСББ. Зокрема,  минулого тижня 13 ОСББ залучили 2,1 млн грн на енергоефективні заходи. Для порівняння позаминулого тижня 9 ОСББ отримали більше 1 млн. грн на утеплення. 

    Зазвичай, ОСББ впроваджують різні заходи: від встановлення лічильників тепла, облаштування ІТП, заміни вікон, до проведення комплексного утеплення будинку.

    У результаті ОСББ-учасники програми виграють двічі. Спочатку з держбюджету вони отримують відшкодування витрат у розмірі від 40% до 70%. Додаткову компенсацію ОСББ можуть одержати від місцевих органів влади. Крім цього, після реалізації необхідних енергоефективних заходів мешканці багатоповерхівки значно менше сплачують за комунальні послуги.

    Наприклад, в ОСББ «Берегиня» (Львів) після модернізації освітлення рахунки за електроенергію у під’їздах зменшилися у 4-5 разів. Жителі іншого ОСББ "Авангард-Луцьк" після термомодернізації  майже вдвічі скоротили рахунки за опалення.

    «Сьогодні маємо багато прикладів успішного утеплення будинків за фінансової підтримки Держави. Вони доводять ефективність як програми, так і реалізації енергоощадних заходів», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Загалом, станом на сьогодні 726 ОСББ стали учасниками Урядової програми «теплих» кредитів. Разом вони залучили 91,5 млн грн на утеплення житла.

    Пропозиції щодо зміни періодів максимального навантаження енергосистеми України

     

    В Об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України зберігається негативна тенденція щодо значної нерівномірності добового графіка споживання електричної енергії особливо в осінньо-зимовий період. Конфігурація добового графіка електроспоживання в цілому по Україні характеризується піком навантаження в години вечірнього максимуму ОЕС України, провалом навантаження в години нічної зони доби та майже рівномірним споживанням електричної енергії протягом годин ранкового максимуму та напівпікової зони.

    При цьому нерівномірність добового графіка навантаження ОЕС України становить від 4500 МВТ у літній період до 6500 МВт у зимовий.

    В ринкових умовах регулювання добового графіка споживання електричної енергії є найбільш ефективним при застосуванні економічних методів управління, одним із яких є система тарифів, диференційованих за періодами часу.

    Застосування такого методу управління попитом на електричну енергію забезпечується за умови використання потенційних можливостей споживачів щодо зниження споживаної потужності.

    При цьому особливо важливим з точки зору регулювання графіка споживання електричної енергії є визначення початку періодів пікової зони для забезпечення максимального зниження навантаження цих споживачів під час зростання навантаження комунально-побутових споживачів.

    На виконання постанови НКРЕ від 20.12.2001 № 1241 (із змінами) ДП «НЕК «Укренерго» за погодженням з НКРЕКП встановлює межі періодів за годинами доби (нічного, напівпікового та пікового) для кожного сезону року для розрахунків споживачів за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу. Межі тарифних зон на 2017 рік встановлені факсограмою ДП «НЕК «Укренерго» від 08.12.2016 №03/03/13844.

    Слід зазначити, що основною метою використання диференційованих за періодами часу тарифів є упередження негативного впливу збільшення обсягів споживання електричної потужності, особливо в години вечірнього максимум енергосистеми України.

    Так, відповідно до аналізу проведеного Держенергонаглядом споживання електричної потужності в ОЕС України за годинами доби в робочі дні грудня 2014-2016 рр. встановлено, що суміщений максимум навантаження по ОЕС України в грудні припадає на 17 годину. У той же час, вечірній період пікової зони для тризонних тарифів,  диференційованих за періодами часу, починається з 17 години. Тобто споживачі, що розраховуються за цими тарифами, о 17 годині тільки починають здійснювати управління електроспоживанням, а саме: знижувати споживання електричної потужності.

    Таким чином, втрачається можливість упередження негативного впливу цих споживачів на графік електроспоживання ОЕС України, а саме в годину суміщеного максимуму навантаження о 17 годині.

    Необхідно зазначити, постановою НКРЕКП від 15.12.2016 № 2239 затверджено періоди максимального навантаження енергосистеми України для оптового ринку електричної енергії України в робочі дні грудня 2017 року на вечірні години встановлені з 16:00 до 20:00.

    Враховуючи викладене, з метою гармонізації тарифних періодів у грудні для зниження піка навантаження ОЕС України, постає нагальна потреба перенесення для тризонних тарифів, диференційованих за періодами часу, межі періодів пікової зони вечірнього періоду з 17 по 21 годину на період з 16 по 20 годину, для сезону з листопада по лютий.

    Слід наголосити, що зазначені зміни не порушують вимоги постанови НКРЕ від 20.12.2001 №1241 в частині тривалості годин пікової, напівпікової та нічної зон доби.

    Такі незначні коригування в системі використання диференційованих за періодами часу тарифів дозволить без залучення фінансових ресурсів зменшити використання маневрових потужностей ТЕС, під час проходження вечірнього періоду максимального навантаження ОЕС України, що особливо важливо в умовах недостатнього забезпечення теплових електростанцій вугіллям антрацитової групи.

    Сергій Савчук: У березні українці-учасники програми «теплих» кредитів залучили на енергоефективні заходи рекордну суму коштів – півмільярда гривень

    У березні понад 25 тисяч родин стали учасниками Урядової програми "теплих" кредитів та залучили на реалізацію енергоефективних заходів у своїх оселях 509 млн гривень. Це абсолютний рекорд, досягнутий вперше за три роки дії програми. Ця сума коштів у півтора рази та навіть удвічі перевищує показники кращих періодів програми. Наприклад, у листопаді 2015 року за місяць сім'ї отримували разом близько 300 млн гривень.

    "Результати моніторингу дії Урядової програми у 2017 вражають. Вони вчергове доводять, що довіра українських родин до програми зросла в рази. Все більше сімей усвідомлюють подвійну вигоду від участі у програмі, а саме - можливість двічі заощадити. Спочатку, під час придбання необхідних матеріалів та обладнання, Уряд відшкодує частину суми "теплого" кредиту, а згодом після впровадження заходів з енергоефективності сім'я заощаджуватиме чималі суми бюджету на оплаті комунальних послуг", - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Як показує моніторинг програми, рекордним виявився і останній тиждень березня. Лише за п'ять робочих днів, з 27 по 31 березня, більше 7 тисяч сімей звернулися до Урядової програми. Разом вони отримали в державних банках "теплих" кредитів на суму майже 154 млн гривень. Зокрема,

    -       219 родин придбали твердопаливні котли, витративши на це 4,1 млн. гривень;

    -       більше 6800 сімей отримали в банках 147,5 млн. грн на утеплення приватного житла;

    -       ОСББ та ЖБК залучили 2,2 млн. грн. на реалізацію 11 енергоефективних проектів у багатоповерхівках.

    Загалом, з початку дії програми нею скористалося понад 240 тисяч родин, які отримали в банках більше 3,2 млрд грн. на впровадження різних енергоефективних заходів: заміна газових котлів на твердопаливні, встановлення нових енергоефективних вікон, утеплення будинків, облаштування ІТП, встановлення приладів обліку тепла, води, багатозонних лічильників електроенергії, модернізація освітлення тощо.

    Окрім Урядової фінансової допомоги, населення може отримати додаткову підтримку і на місцях. Завдяки тісній роботи Держенергоефективності з місцевими органами влади в регіонах прийнято понад 240 місцевих програм додаткового відшкодування частини суми чи відсотків за "теплими" кредитами. Перевірити, чи є у Вашому місті, районі, області така програма, можна за допомогою Інтерактивної карти на сайті Агентства: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    ОГОЛОШЕННЯ

    До уваги представників бізнесу - запрошення взяти участь у Міжнародній спеціалізованій виставці «ЕКСПО-2017» у Казахстані!

    З 10 червня по 10 вересня 2017 року в м. Астана (Казахстан) Україна буде учасником Міжнародної спеціалізованої виставки ЕКСПО – 2017 «Енергія майбутнього».

    Участь України в ЕКСПО 2017 - це унікальний шанс презентувати міжнародній спільноті – представникам більше 100 країн світу - потенціал використання відновлюваних джерел енергії, а також зацікавити та мотивувати потенційних інвесторів працювати в Україні!

    Крім цього, 15 червня 2017 року - Національний день України, в рамках якого відбудеться бізнес-семінар щодо інвестиційного потенціалу України у сфері відновлюваної енергетики, а також низка інших заходів.

    На виставці очікується більше 5 млн відвідувачів.

    Запрошуємо українські компанії, які працюють у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності, взяти участь у Міжнародній спеціалізованій виставці «ЕКСПО - 2017»!

    Ви матимете унікальний шанс:

    -       презентувати свої інновації представникам провідних компаній та  міжнародних фінансових організацій більше 100 країн світу,

    -       знайти партнерів для бізнесу та залучити інвестиції,

    -       укласти взаємовигідні угоди,

    -       ознайомитися із новітніми технологіями та рішеннями у відновлюваній енергетиці та суміжних галузях.

    Офіційний веб-сайт Міжнародної спеціалізованої виставки «ЕКСПО-2017»: https://expo2017astana.com.

    Контакти:

    З питань участі у Міжнародній спеціалізованій виставці "ЕКСПО-2017" в місті Астана (Казахстан) звертайтеся за такими контактами:

    -       Торгово-промислова палата України, тел. +380442781251 (Піковська Юліанна Володимирівна -  +380503521099, Ладогубець Сергій Артемович -  +380662490798, Широбоков Микита Станіславович - +380672395697/+380634267353)

    Умови участі України у EXPO-2017 дізнавайтеся на спеціалізованому веб-сайті:  http://expo2017ukraine.com.ua.

     

    Більше інформації про EXPO-2017 – на веб-сайті Держенергоефективності: www.saee.gov.ua та Посольства України у Казахстані: http://kazakhstan.mfa.gov.ua/ua.

     

    Сергій Савчук: За тиждень попит українців на фінансову допомогу на утеплення зріс у 6 разів порівняно з позаминулим тижнем

     

    З початку відновлення дії Урядової програми "теплих" кредитів попит населення на неї, як і очікувалося, стрімко набирає обертів. Так, впродовж останнього тижня, з 6 по 10 березня, здійснено більше 4200 звернень за фінансовою допомогою на енергоефективні заходи, що в 6 разів більше за позаминулий тиждень. При цьому, на ці цілі населенням та ОСББ залучено 89,2 млн грн., тоді як у попередній тиждень в 5 разів менше.

    "Результати проведеного Агентством моніторингу програми свідчать: програма була, є і буде затребуваною. Завдяки широкій інформаційній роботі Держенергоефективності, популяризації вже успішних прикладів участі населення у програмі українці переконуються в її ефективності. Подвійне, а інколи й потрійне співфінансування енергоефективних заходів з державного та місцевих бюджетів – економічно вигідний шлях до утеплення власного помешкання, що, наприклад, самотужки осилити не всім легко", - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Зокрема, за минулий тиждень 4127 домогосподарств стали учасниками програми, залучивши в державних банках 86.5 млн грн. на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання для утеплення приватного житла. 118 домовласників планують замінювати газові котли на твердопаливні, на купівлю яких використають разом 2,5 млн гривень.

    Продовжують приєднуватися до програми і ОСББ та ЖБК. За тиждень про свої наміри реалізувати у багатоповерхівках енергоефективні проекти заявили ще 4 ОСББ.

    "Впевнений, що попит на програму зростатиме ще швидшими темпами ніж минулого року. Цьому сприятиме більша кількість банків-учасників програми та конкуренція між ними. Як тільки цього року до програми приєднався ПриватБанк з наміром запровадити відсоткову ставку за "теплими" кредитами у розмірі щонайбільше 18%, інші банки прийняли рішення зменшувати свої відсоткові ставки. Тепер в Ощадбанку та Укргазбанку вони також не перевищують 18%-ий рубіж", - відзначив Сергій Савчук.

    Голова Агентства нагадав, що якщо населення звертатиметься до місцевих органів влади за отриманням співфінасування на утеплення житла, то зможе розраховувати ще і на погашення відсоткової ставки за "теплими" кредитами.

    Довідково:

     

    Про те, як взяти участь в Урядовій програмі "теплих" кредитів, на які матеріали та обладнання надається відшкодування, дізнавайтеся у Сall-центрі при Держенергоефективності за тел.: 044 296-71-60, 292-32-57, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Про те, як правильно утеплювати житло, які матеріали для цього обрати запитуйте у експертів безкоштовної "гарячої" лінії: 0800210611. Телефонну лінію створено Проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" за підтримки Держенергоефективності та КМДА.

    Управління комунікації та зв’язків  з громадськістю 

    Сергій Савчук: Україна переходить від застарілих адміністративних до європейських стимулюючих методів регулювання відносин у сфері енергоефективності

     

    Сьогодні, 15 березня 2017 року, на засіданні Комітету ВРУ з питань ПЕК схвалено розроблений Держенергоефективності законопроект №4595, який має на меті привести неактуальні законодавчі акти з питань контролю у сфері енергозбереження у відповідність до чинного законодавства та правової практики країн ЄС.

    Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, з 2012 році із Закону України «Про енергозбереження» виключено норми щодо обов’язковості державного контролю у сфері енергозбереження. У зв’язку з цим, виникла необхідність внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України "Про енергозбереження" та "Про теплопостачання" та вилучити кілька статей.

    «Відповідно до цих статей максимальна санкція за порушення ефективної експлуатації паливовикористовуючого устаткування становить сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це на сьогодні 1700 гривень, що при нинішній вартості енергетичних ресурсів не можна вважати адекватним заходом відповідальності», - повідомив Голова Агентства.

    «Подібних заходів контролю немає в жодній розвиненій країні. Україні потрібно переходити від застарілих адміністративних неефективних методів регулювання до європейських механізмів стимулювання та фіскальних інструментів. Мова йде про  екологічні та енергетичні податки та збори», - наголосив Голова Агентства та додав, що, наприклад, в Австрії, Бельгії, Великій Британії стягується енергетичний податок за споживання електроенергії, газу, нафти і бензину, що перевищує встановлені норми. У Нідерландах, Данії,  Фінляндії, Швеції для промислових споживачів існує екологічний податок на викиди СО2 за споживання нафтопродуктів, вугілля і природного газу.

    «Агентство вже працює над впровадженням подібних механізмів в Україні, - підкреслив С. Савчук. - Крім того, Агентство розробляє законопроект про енергоефективність, який буде містити систему зобов’язань виробників енергії щодо скорочення кінцевого споживання енергоресурсів, вимоги щодо енергетичного аудиту та інші заходи державного контролю, притаманні розвиненим країнам та передбачені законодавством ЄС».

    Загалом, члени Комітету ВРУ з питань ПЕК вирішили рекомендувати Парламенту прийняти зазначений законопроект у першому читанні за основу.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Закликаю парламентарів прийняти законопроекти з енергоефективності, які дозволять заощадити мільйони кубів газу, запровадити широкомасштабну термомодернізацію та виробляти «чисту» енергію в Україні

    14 березня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у спільній робочій нараді членів Комітету ВРУ з питань ПЕК та Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, яку було присвячено обговоренню пакету законопроектів з енергоефективності.

    «Сьогодні існує гостра необхідність в активізації зусиль усіх гілок влади, особливо законодавчої, для вирішення питань зменшення та заміщення споживання традиційних енергоресурсів, розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Для цього напрацьовано законопроекти, які вже знаходяться на порядку денному в Парламенті і потребують нагального прийняття. Ключовим є законопроект № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла «не з газу». Завдяки цьому проекту Закону потенційний інвестор, який вкладатиме кошти у проекти із заміщення газу та встановлюватиме твердопаливні котельні, отримає гарантований тариф на тепло «не з газу» на рівні 90% від «газового» тарифу», - повідомив Сергій Савчук.

    Як пояснив Голова Агентства, спільними зусиллями народних депутатів України, експертного середовища та Держенергоефективності також розроблено законопроект № 4549 щодо удосконалення ЕСКО-механізму для утеплення будівель бюджетних установ.

    «Ви знаєте, що енергосервіс – це можливість залучити приватні кошти в енергоефективні заходи і не використати при цьому жодної бюджетної копійки. Це близько 5 млрд доларів інвестицій в термомодернізацію будівель бюджетної сфери. На сьогодні тривають роботи за 19-ма ЕСКО-контрактами на суму 7 млн гривень, а інвестори вже починають повертати свої інвестиції», - нагадав Голова Агентства та відзначив, що законопроект № 4549 дозволить застосовувати електронні аукціони та майданчик PROZORRO для закупівель енергосервісу. Саме за цим законопроектом – відкриття шляху для широкомасштабної термомодернізації українських шкіл, дитсадків, лікарень тощо та створення комфортних умов перебування у них.

    Сергій Савчук зауважив, що два зазначені законопроекти вже на порядку денному у Парламенті. Тому закликав представників парламентського корпусу уважно поставитися до голосування та зробити правильний вибір на користь енергетичної незалежності країни.

    Актуальним є нещодавно зареєстрований у Парламенті законопроект № 6081, який має на меті – вирішити проблему із зарезервованими, але не використаними потужностями у сфері відновлюваної енергетики та полегшити доступ до мереж  нових об’єктів. «Ми пропонуємо обмежити дію технічних умов на приєднання «зелених» об’єктів до мереж на термін до 3 років. Прийняття цього законопроекту дозволить розблокувати зарезервовані 4 ГВт потужностей об’єктів відновлюваної енергетики, на які видано технічні умови, та стимулюватиме нових інвесторів до впровадження нових «зелених» проектів», - підкреслив Голова Агентства.

    До пакету законопроектів у сфері енергоефективності також входять:

    -       законопроект № 4941-д «Про енергетичну ефективність будівель»;

    -       законопроект  № 4901 «Про комерційний комунальних послуг».

    Сергій Савчук: Довгострокові контракти на продаж «зеленої» електроенергії – це та гарантія, на яку чекають інвестори та розробники проектів для безперешкодного залучення фінансування

     

    15 березня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками компанії «Khmelnytsky Bio Power Plant LLC», яка планує встановити поблизу міста Хмельницького електростанцію потужністю 44 МВт, яка працюватиме на соломі.

    У ході розмови  сторони обговорили перспективи реалізації такого проекту в Україні. Зокрема, Нейл Рузерфорд, директор компанії, запевнив у тому, що проект буде успішним і рентабельним. Для будівництва станції буде залучено найкращі сучасні технології та обладнання, у тому числі іноземне, зокрема Данії. Окрім цього, завдяки вигідній локалізації електростанції буде забезпечено постачання близько 300 тис. тон соломи в рік для виробництва електроенергії.

    Сергій Савчук підкреслив, що сприятливі умови для впровадження подібних проектів створено завдяки прийнятому у 2015 році Закону України № 514-VIII. Зокрема, скасовано вимогу щодо місцевої складової, яка дозволяє використовувати іноземне обладнання для будівництва об’єктів у необмежному обсязі. «Окрім цього, електростанція продаватиме в мережу електроенергію за збільшеним на 10% «зеленим» тарифом, а саме – 12,38 євроценти/кВт*год», - повідомив Голова Агентства.

    Голова Агентства запевнив, що Агентство продовжує удосконалювати законодавство, щоб сприяти залученню інвестицій у «зелені» проекти та ліквідувати бар’єри, які перешкоджають цьому.

    На переконання представників компанії, одне з таких питань - існуюча на сьогодні норма щодо укладання однорічних договорів на продаж в мережу електроенергії за «зеленим» тарифом. Це може уповільнювати процес залучення інвестицій на реалізацію проекту. Нейл Рузерфорд висловив готовність продемонструвати досвід таких іноземних країн, як Данія, Німеччина, Великобританія щодо укладання довгострокових договорів на продаж «зеленої» електроенергії.

    Наприкінці зустрічі Сергій Савчук повідомив, що наразі вже триває робота над удосконаленням законодавства з цього питання. Зокрема, на сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про ринок електричної енергії» (реєстр. № 4493 від 21.04.2016), статтею 65 якого передбачено, що договір купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом укладається на строк дії «зеленого» тарифу.

    Водночас, Голова Агентства повідомив про доцільність залучення міжнародного досвіду для подальшого вирішення цього питання. «Досвід, наприклад, Данії, нам безперечно стане у нагоді. До речі, цього року Держенергоефективності разом із колегами із Данії працює над підготовкою меморандуму про співпрацю двох країн у сфері відновлюваної енергетики. Щоб двостороннє співробітництво було багатогранним та плідним, ми готові внести до проекту меморандуму додаткові напрямки співпраці, зокрема, щодо обміну досвіду по укладанню довгострокових договорів на продаж «зеленої» електроенергії», - відзначив С. Савчук.

    Сергій Савчук: Енергоефективні заходи обійдуться у рази дешевше завдяки Урядовій та місцевим програмам здешевлення «теплих» кредитів

    Урядова програма «теплих» кредитів зруйновує міф про те, що енергоефективність – це дороге задоволення, на окупність якого треба чекати роками.  Механізм співфінансування енергоефективних заходів - з державного, обласного чи місцевого бюджетів - дає змогу населенню швидко провести енергомодернізацію житла з мінімальними власними капіталовкладеннями й на виході отримати зменшені комунальні рахунки.

    «Усім ОСББ та ЖБК, які прагнуть модернізувати свої будинки, встановити ІТП, замінити вікна в під’їздах тощо, Держава  надає безповоротну фінансову допомогу на енергоефективні заходи. З державного бюджету надається відшкодування від 40% до 70% суми «теплого» кредиту, з місцевих бюджетів – ще частина відсотків чи суми кредиту, - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. -  У тому, що таке співфінансування  з різних джерел вигідне, переконалося вже 660 ОСББ. Вони скористалися програмою «теплих» кредитів і залучили більше 80 млн гривень на утеплення житла».

    Переконливими та мотивуючими є історії утеплення цих ОСББ. Наприклад, ОСББ «АЛЬМА-ЦЕНТР», що у м. Харкові, залучило спочатку 360 тис. грн. на утеплення будинку, з яких 46%, а саме - 168 тис. грн., повернула держава.  Вдруге ОСББ скористалося програмою, встановивши ІТП на 104 тис. грн. З них з державного бюджету відшкодовано 44,6 тис. грн., з обласного – 20 тис. гривень. Тобто, встановлення ІТП обійшлося ОСББ у 39,4 тис. гривень – у 2,6 разів дешевше. І найголовніше – вартість опалення 1м2 у будинку зменшилася у 3,6 разів: з 32 грн/м2 до 9 грн/м2.

    Інше ОСББ «Стрийська, 87», що у місті Львові, замінило вікна, залучивши 237 тис. грн.  З них Уряд компенсував 110 тис. грн.., а місто – 71,1 тис. гривень. Фактично встановлення енергоефективних вікон стало більш ніж у 4 рази дешевшим ніж планувалося. Крім того, завдяки заміні вікон споживання тепла зменшилося на 16%.

    Потрійну фінансову допомогу отримало ОСББ «Злагода», що у місті Харкові. Залучивши 231 тис. грн. на встановлення ІТП, держава повернула 92 тис. грн.,  область – 46 тис. грн., місто – 47 тис. грн. Витрати ОСББ склали  лише 46 тис. грн. Фактично ОСББ придбало ІТП за 20% від його ринкової вартості. Крім цього, ІТП дозволило будинку контролювати подачу та споживання такого дорогого на сьогодні тепла.

    Проста арифметика вражає і не залишає місця сумнівам. Завдяки Урядовій та місцевим програмам здешевлення «теплих» кредитів можна вигідно впроваджувати енергоефективні заходи за половину та менше їх ринкової вартості. При цьому, основним результатом робіт  будуть не лише зекономлені на матеріалах кошти, а й скорочене споживання енергоресурсів і, як наслідок,  менші рахунки за комунальні послуги.

    Дізнавайтеся, чи працюють у Вашій області, районі, місті місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів, за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Український ринок «зелених» проектів може бути цікавий для  інвесторів Казахстану

    21 лютого Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, очолюючи українську делегацію, прибув до м. Астана (Казахстан) і провів зустріч з представниками Національного агентства з питань експорту та інвестицій «KAZNEX INVEST», з якими обговорив інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики в Україні та ефективні шляхи залучення інвестицій у цю сферу.

    «Впродовж останніх двох років темпи розвитку відновлюваної енергетики в Україні пожвавилися. Зокрема, у 2016 році введено 120 МВт нових потужностей об’єктів, що генерують «зелену» електроенергію та працюють за «зеленим» тарифом. Це в 4 рази більше ніж у 2015 році. Аби зберегти таку тенденцію, ми продовжуємо удосконалювати законодавчу базу та створювати інвестиційно-сприятливі умови у цій сфері», - відзначив у ході розмови Сергій Савчук.

    Голова Держенергоефективності розповів казахській стороні про стан розвитку відновлюваної енергетики в Україні та ключові закони, які активізували бізнес у цій сфері. Також, повідомив про значний ресурсний потенціал «зеленої» енергетики, наявний у кожному регіоні Україні.

    «Звертаю Вашу увагу на те, що наразі в Україні існують численні розроблені проекти з виробництва електроенергії та тепла з альтернативних джерел, які вже мають техніко-економічне обґрунтування. Всі ці проекти перспективні і можуть бути цікаві для інвесторів Казахстану», - підкреслив С.Савчук та запевнив, що всі інвестори та девелопери проектів можуть отримати консультації щодо законодавства та особливостей впровадження проектів в Україні у спеціальному Центрі залучення «зелених» інвестицій, який створено при Держенергоефективності.

    У свою чергу, представники агентства «KAZNEX INVEST» поділилися власним досвідом залученню прямих іноземних інвестицій у цю сферу.

    Загалом, сторони дійшли згоди щодо необхідності співпрацювати та обмінюватися актуальною інформацією щодо розвитку відновлюваної енергетики та  інвестиційного клімату у цій сфері в обох країнах. Наприкінці зустрічі Сергій Савчук запросив представників агентства «KAZNEX INVEST» відвідати виставковий стенд України, який буде представлено на Міжнародній спеціалізованій виставці «ЕКСПО-2017», та взяти участь у бізнес-семінарі, який відбудеться в рамках Національного дня України.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: З початку лютого цього року ОСББ залучили вже більше 1 млн. грн на енергомодернізацію своїх багатоповерхівок

    Урядова програма "теплих" кредитів для ОСББ з року в рік набирає швидких обертів, навіть у такі періоди, як новорічні свята та початок нового бюджетного року. Так, у 2015 році програмою скористалося майже 200 ОСББ, у 2016 році – додатково ще 435. Із початку 2017 року, незважаючи на очікування прийняття рішення щодо продовження програми, ще 30 ОСББ поспішили за "теплими" кредитами та залучили 2,6 млн гривень. Для порівняння за аналогічний період 2016 року лише 12 ОСББ взяли участь у програмі і залучили більше 800 тис гривень.

    "Всі ці ОСББ безумовно отримають належне їм більше 40% відшкодування з державного бюджету", - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що з початку лютого цього року ОСББ залучили більше 1 млн грн по програмі «теплих» кредитів на впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках.

    Сергій Савчук наголосив, що нещодавнє рішення Уряду щодо продовження дії програми "теплих" кредитів на 2017 рік є сигналом для всіх, що безповоротна фінансова державна допомога на енергоефективні заходи для населення знаходиться у пріоритеті Уряду та надаватиметься і надалі.

    Нагадаємо, що у 2017 році для учасників програми розширено можливості отримання "теплих" кредитів. До уповноважених на видачу таких позик банків приєднався ПриватБанк.

    «Впевнений, що участь чотирьох банків у програмі, а саме – Ощадбанку, Укргазбанку, Укрексімбанку та ПриватБанку, посилить між ними конкуренцію та дозволить зробити кредити дешевшими, якіснішими та доступнішими для громадян», - підкреслив Голова Агентства.

    Загалом, з початку дії програми до неї приєдналося 659 ОСББ з різних регіонів країни. Вони залучили більше 80 млн грн. на впровадження заходів з економії енергоресурсів у багатоповерхівках. У результаті мешканці таких будинків менше сплачують за комунальні послуги та мають поліпшені умови проживання.

     

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: На Дніпропетровщині пересвідчуються у перевагах використання біомаси для виробництва тепла

    Нещодавно в селі Знаменівка Новомосковського району Дніпропетровської області введено в експлуатацію теплоелектростанцію на біомасі. Її теплопродуктивність
    12 Гкал/год. Електрична потужність установки складає 3,6 МВт. Це не перший в регіоні об’єкт, який працює на альтернативних джерелах енергії і який, таким чином, дозволяє заміщувати газ та економити кошти.

    Так, у місті Дніпро за адресою: вул. Космічна, 17Б вже другий рік поспіль працює твердопаливна котельня, яка постачає тепло п’яти медичним закладам. Котельня загальною потужністю 10,5 МВт використовує в якості палива гранули з біомаси, а саме - пелети з лушпиння соняшника. Така котельня дозволяє заміщувати до 2 млн м3 газу в рік. Крім встановлення котельні, було споруджено нові теплові мережі. Це дозволило зменшити втрати тепла на етапі транспортування до мінімуму.

    "Дніпропетровщина своїм прикладом демонструє, що перехід на альтернативні джерела енергії – шлях до зменшення газової залежності, до економічного розвитку регіону, до надання споживачам справді якісних послуг із забезпечення теплом, гарячою водою та електроенергією", - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та пояснив, що кошти, які раніше витрачалися на закупівлю дорогого газу, сьогодні залишаються на території Дніпропетровської області, поповнюють місцеві бюджети та пожвавлюють розвиток малого і середнього бізнесу. Крім цього, створюються ринки виробництва та споживання місцевих видів палива, з’являються нові робочі місця.

    Голова Агентства також зауважив, що досвід Дніпра потрібно широко популяризувати серед громадськості, представників інших регіонів та роз’яснювати переваги встановлення БіоТЕЦ, твердопаливних котелень. З цією метою 24 березня цього року у м. Дніпрі Держенергоефективності планує провести масштабний семінар на тему: «Тепло з альтернативних джерел енергії – крок до економічного розвитку регіонів України». У ході семінару заплановано огляд зазначеної твердопаливної котельні загальною потужністю 10,5 МВт.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

    Сергій Савчук:ОСББ, які впровадили енергоефективні заходи за програмою «теплих» кредитів, тепер в 2-3 рази менше сплачують за опалення

    За три роки дії Урядової програми «теплих» кредитів нею скористалося 656 ОСББ. Вони впровадили заходи з енергоефективності і тепер менше сплачують за комунальні послуги. Про успішно термомодернізовані ОСББ Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів у прямому ефірі програми «Інформаційний день» на 5 каналі: https://www.facebook.com/saeeUA, https://youtu.be/oBYEHWt9Qpk.

    «Сьогодні вже не потрібно переконувати громадян у тому, що теплі кредити – це не фейк, а справжня допомога населенню у зменшенні своїх комунальних платіжок. В кожному регіоні, кожному місті є конкретні приклади успішної участі ОСББ у програмі. Більше того, деякі ОСББ вдруге і втретє звертаються до програми», - зауважив Сергій Савчук.

    «Наприклад, харківське ОСББ «Злагода» скористалося програмою, взяло «теплий» кредит на суму 231 000 грн, у вересні 2016 року встановило в будинку індивідуальний тепловий пункт і одержало потрійну фінансову допомогу від держави. Від Уряду ОСББ отримало 40%-ве відшкодування, а саме - 92 000 грн, з обласного бюджету - 20%-ву компенсацію, а це - 46 000 грн, і з міського бюджету Харкова – ще 20%, тобто 46 000 грн. У результаті ОСББ залишилося сплатити лише 46 тисяч гривень, - навів приклад Голова Агентства. – Завдяки потрійній допомозі від держави, ОСББ швидко виплатило кредит і за період жовтень-листопад 2016 року зекономило 51 тис. грн. Іншими словами, окупність встановлення ІТП склала лише 2 місяці».

    Сергій Савчук запевнив, що у більшості ОСББ, які впровадили енергоефективні заходи, вартість опалення впала в два рази: з 18-15 грн за Гкал/м2 до 7-8 грн за Гкал/м2. Окрім цього, вартість квартир в термомодернізованих будинках зросла приблизно на 25%. Приємним бонусом є тепло та затишок в оселях.

    Про те, як зменшити витрати сімей на споживання тепла, як працює програма «теплих» кредитів, чому сонячні панелі стали популярні серед приватних домогосподарств, як держава стимулюватиме інвесторів вкладати кошти у виробництво тепла «не з газу» - про все це детально інформував глядачів 5 каналу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Продовжено дію Урядової програми «теплих» кредитів на 2017 рік

    «Сьогодні Уряд продовжив дію вже популярної програми «теплих» кредитів на 2017 рік та удосконалив порядок надання відшкодування за нею. Найближчим часом українці вже зможуть у повному обсязі використовувати можливості цієї програми та залучати безповоротну фінансову допомогу від держави на заходи з енергоефективності» - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відповідне рішення Кабінету Міністрів України, яке прийнято сьогодні, 8 лютого, на засіданні Уряду.

    У цьому році, як і раніше, українці зможуть отримати державну безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі: 20% - на придбання «негазових» котлів, 35% – для утеплення індивідуального житла, 40% - для ОСББ і 70% - для отримувачів субсидій, які входять у склад цих ОСББ. 

    Серед нововведень цього року – розширено перелік банків-учасників програми. Тепер «теплі» кредити можна буде отримати не лише в Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, а й в Приватбанку. Відтак, у громадян буде більше свободи вибору щодо банку, місця  розташування його філії, оптимальних умови кредитування тощо. Головне, завдяки підключенню ще одного потужного банку з новітніми технологіями буде посилено конкуренцію у банківському секторі, що дасть змогу здешевити вартість кредитів для домогосподарств та ОСББ та залучити більшу кількість учасників.

    Також, цьогоріч стане обов’язковим впровадження комерційного обліку при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків. Таким чином, ОСББ зможуть контролювати фактичне споживання енергоресурсів по будинку та оцінювати ефективність впровадження енергоефективних заходів. На такі заходи ОСББ зможуть, як і раніше, отримувати 40% безповоротної фінансової допомоги.

    «Нагадаю, Державним бюджетом України на реалізацію програми у 2017 році виділено 400 млн грн. За нашими розрахунками, це дозволить ще сотні тисяч українців скористатися Урядовою допомогою на утеплення житла та врази зменшити свої витрати на комунальні платежі», - повідомив Голова Агентства.

    Сергій Савчук також зауважив, що продовження дії державної програми допомоги є важливою умовою для забезпечення дії місцевих програм. Сьогодні місцева влада в регіонах активно приймає подібні програми. Наразі вже працює 204 місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів. Для громадян це додаткова фінансова допомога, оскільки можливо отримати відшкодування одразу з державного та місцевого бюджетів, що безумовно врази здешевлює вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення.

    Нагадаємо, що населення та ОСББ, які беруть участь у програмі, отримують безповоротну фінансову допомогу на проведення енергоефективних заходів таких, як утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон на енергоефективні, модернізацію освітлення, облаштування ІТП тощо.

    З початку дії програми, а саме – з жовтня 2014 року і по теперішній час, її учасниками стали понад 215 тисяч родин, які залучили на енергоефективні заходи більше 2,7 млрд. грн. Від Уряду вони отримали близько 1,16 млрд. грн відшкодування.

     

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук:У січні 2017 року ОСББ вдвічі активніше утеплюють свої багатоповерхівки порівняно з аналогічним періодом минулого року

    Все більше нових ОСББ приєднується до Урядової програми з енергоефективності. Так, у січні 2017 року 25 ОСББ стали її учасниками та залучили на впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках 1,6 млн. гривень. Це у 2,2 рази більше ніж за аналогічний період минулого року, коли лише 10 ОСББ використали на ці цілі близько 700 тис гривень.

    «Позитивна динаміка попиту ОСББ на програму чітко відображає, що користуватися Урядовою підтримкою при утепленні дійсно вигідно. Фінансова допомога у розмірі щонайменше 40% від суми залучених кредитних коштів допомагає ОСББ значно здешевити вартість обладнання та матеріалів, необхідних для утеплення будинку», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук дані щотижневого моніторингу Урядової програми з енергоефективності.

    Сергій Савчук також нагадав, що у разі проживання у будинку сімей-отримувачів субсидій, розмір допомоги буде ще більшим – від 40% до 70% у залежності від кількості таких родин.

    Готова підтримати ОСББ на шляху до енергоощадності і місцева влада. Станом на сьогодні місцеві програми співфінансування заходів з енергоефективності для ОСББ та ЖБК вже прийнято у 12 регіонах. Наприклад, у Вінницькій, Донецькій, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Черкаській та Чернігівській областях ОСББ отримають з місцевих бюджетів часткову компенсацію відсотків за «теплими» кредитами. У  Луганській, Миколаївській та Житомирській областях місцева влада додатково відшкодує ОСББ частину суми кредиту.

    Загалом, за весь час дії Урядової програми з енергоефективності нею скористалося 654 ОСББ, які залучили 79,1 млн. грн на утеплення багатоповерхівок.

    Нагадаємо, що з умовами отримання додаткової фінансової допомоги на утеплення житла від місцевої влади можна ознайомитися на Інтерактивній карті на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Про те, як взяти участь в Урядовій програмі з енергоефективності та наскільки це вигідно, дізнавайтеся у Call-центрі при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук:Майже у 4 рази збільшилася кількість домогосподарств, що встановили сонячні панелі у 2016 році, порівняно з 2015 роком

    2016 рік став проривним з точки зору переходу українців на чисті джерела енергії. Так, за рік кількість домогосподарств, що встановили сонячні панелі, збільшилася майже у 4 рази порівняно з 2015 роком, а саме - з 244 до 1109 домогосподарств.

    «Важливим є той факт, що обсяг потужності сонячних панелей зріс майже у 7 разів: з 2,2 МВт станом на кінець 2015 року до 16,7 МВт наприкінці 2016 року. Тобто, домогосподарства почали встановлювати більш потужні панелі, ніж раніше», - прокоментував статистичні дані Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Таким вражаючим результатам сприяла активна державна політика у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, стимулом став введений у 2015 році Законом України №514-VIII «зелений» тариф на закупівлю електроенергії, виробленої сонячними електроустановками приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт, який прив’язано до курсу євро.

    «Завдяки дії цього Закону домогосподарствам стало вигідно встановлювати сонячні панелі та дбати про свою енергонезалежність, - наголосив Сергій Савчук. - Для усіх, хто встановив у 2016 році сонячні електроустановки потужністю до 30 кВт, діє досить високий «зелений» тариф у розмірі 19 євроцентів за 1 кВт*год. Саме за цим тарифом ті домогосподарства, які споживають електроенергії менше, ніж виробляють, можуть продавати її надлишок у мережу, тобто заробляти».

    Показовою є динаміка збільшення кількості приватних домогосподарства, що перейшли на сонячну електроенергію. Так, у 1-му кварталі 2016 році їхня кількість зросла на 22,1 % порівняно з попереднім періодом, у 2-му кварталі – на 44,3%, у 3-му кварталі – ще на 45,4%, і, що цікаво,  у 4-му кварталі - на 77,4 %.

    «Всі ці статистичні дані – яскраве відображення ефективності дій держави, зокрема прийняття по-справжньому ефективного Закону України. Це дієвий механізм залучення населення до використання відновлюваних джерел енергії», - прокоментував Голова Агентства та нагадав, що вищезазначений Закон було розроблено спільно з Держенергоефективності.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Потенційні інвестори у «зелені» проекти повинні мати гарантоване право на вільне отримання технічних умов на приєднання до мереж

    27 січня 2017 року в Агентстві під головуванням Голови Держенергоефективності Сергія Савчука за участю представників профільних Комітетів ВРУ, асоціацій і бізнесу відбулася нарада, присвячена вирішенню питання приєднання об’єктів відновлюваної енергетики до електричних мереж.

    «У цьому році Уряд взяв курс на розвиток економіки і в цьому контексті відновлювана енергетика може стати потужним локомотивом змін, оскільки будь-який «зелений» проект – це нові інвестиції та додаткові робочі місця. Тому терміново потрібно нарощувати виробництво електроенергії з відновлюваних джерел в рамках Національного плану дій до 2020 року, – заявив на початку засідання Голова Агентства. – Сьогодні ми приділяємо особливу увагу усуненню бар’єрів на цьому шляху. Ключовий з них – це проблема «резервування» потужностей, які не використовуються. Це зумовлено безстроковою дією технічних умов на приєднання об’єктів до мереж».

    Сергій Савчук пояснив, що сьогодні чимало тих, хто має технічні умови на приєднання до мереж, але з різних причин не поспішає реалізувати свої проекти. У результаті потужності зарезервовано, будівництво об’єктів нерозпочато, а нові інвестори, які готові відразу впровадити свій проект, стикаються з перевитратами при придбанні або раніше виданих технічних умов, або пошуком нових точок приєднання.

    «За даними Укренерго, наразі з можливих 5,2 ГВт потужностей об’єктів відновлюваної енергетики вже на 4,4 ГВт видано технічних умов на приєднання. З них лише 37% було реалізовано впродовж 2013-2015 років», – навів статистичні дані С.Савчук.

    «Врегульовувати цю проблему потрібно негайно і у нас є пропозиції до вирішення. Ми розробили законопроект, яким пропонуємо видавати технічні умови для об’єктів відновлюваної енергетики строком на 2 роки з можливістю продовжити строк їх дії до 5 років, – наголосив Сергій Савчук. – Ми переконані, що встановлення конкретного строку дії технічних умов стимулюватиме компанії швидше завершувати будівництво об’єктів та не зловживати правом безстрокового володіння точкою приєднання до мережі. Нові ж замовники матимуть менше інвестиційних ризиків, адже зможуть відразу оцінити наявні резерви потужностей інженерних мереж та прорахувати рентабельність своїх проектів».

    У ході наради учасники детально обговорили проблемні питання приєднання об’єктів відновлюваної енергетики до електричних мереж та дійшли згоди щодо доцільності розробленого Держенергоефективності законопроекту. За підсумками засідання усі висловлені пропозиції та зауваження буде враховано під час доопрацювання законопроекту.

    Наступного тижня Держенергоефективності планує обговорити доопрацьований законопроект у Комітеті ВРУ з питань ПЕК.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю 

    Сергій Савчук: Співпраця України та Фінляндії активізує бізнес та інвесторів впроваджувати спільні проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики

    24 січня 2017 року у ході офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Фінляндської Республіки підписано Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива між Держенергоефективності та Міністерством закордонних справ Фінляндії.

    Меморандум має на меті налагодити тісну взаємовигідну співпрацю України та Фінляндії, щоб спільними зусиллями сприяти збільшенню виробництва енергії з відновлюваних джерел та підвищенню енергоефективності економіки.

    «Для України велика честь обмінюватися досвідом, інформацією та знаннями з однією з провідних країн Євросоюзу у використанні чистих джерел енергії – Фінляндією. Наприклад, частка «зеленої» енергії в кінцевому енергоспоживанні Фінляндії складає вже 38,7%. Серед амбітних цілей Фінляндії – заборонити використання вугілля у виробництві електроенергії до 2030 року. Тож, напрацювання цієї країни стане у нагоді Україні, якій вкрай важливо нарощувати темпи розвитку відновлюваної енергетики», - прокоментував подію Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Сергій Савчук також висловив переконання, що виконання меморандуму сприятиме удосконаленню українського законодавства та активізує бізнес-процеси у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики.

    В рамках Меморандуму сторони обмінюватимуться досвідом та знаннями щодо державної політики та механізмів підтримки розвитку сфер відновлюваної енергетики та енергоефективності, щодо забезпечення сталої роботи енергосистеми при збільшенні частки «зеленої» електроенергії. Особливу увагу буде приділено розробці політики використання альтернативних видів палива.

    Також сторони сприятимуть реалізації спільних проектів у сферах енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, надаватимуть підтримку організаціям та компаніям обох країн у розробці проектів, у проведенні спільних семінарів, курсів та зустрічей.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    Сергій Савчук: Данія планує надати Україні технічну допомогу для розвитку відновлюваної енергетики та підвищення енергоефективності

    19 січня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками Міністерства закордонних справ Данії та данської компанії, з якими обговорив можливості залучення технічної допомоги Данії у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики України.

    «Україна слідує загальносвітовим трендам. Так, відповідно до взятих перед Європейським Союзом зобов’язань, ми розробили та прийняли Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року і поставили амбітну ціль - досягти 11% частки «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні. Реалізація плану потребує залучення більше 16 млрд. євро інвестицій. Для цього ми удосконалюємо законодавство», - зауважив Голова та пояснив, що, наприклад, удосконалена у 2015 році система «зелених» тарифів дозволила зробити «зелені» проекти більш інвестиційно-привабливими. У перспективі можна говорити про створення енергетичних кластерів у кожному регіоні країни.

    У ході  зустрічі Сергій Савчук презентував данській стороні державну політику України у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики, акцентуючи увагу на пріоритетному завданні Уряду – заміщення та скорочення споживання газу. Як він пояснив, для досягнення мети впродовж 2014-2016 років було розроблено та прийнято низку важливих законів та підзаконних актів та досягнуто чималих результатів.

    У свою чергу, представники данської сторони повідомили: «Данія розпочинає четвертий етап Данської програми сусідства, одна з цілей якої – сприяти економічному розвитку країн-сусідів ЄС, у тому числі використанню відновлюваних джерел енергії та підвищенню енергоефективності. Наразі стоїть завдання – з’ясувати пріоритетні напрями розвитку цих сфер в Україні для подальшого залучення інвестицій».

    Як пояснила представник Міністерства закордонних справ Данії Дарріанн Рібер, програма передбачена для України та Грузії на період з 2017 по 2021 роки. Передбачається, що загальний обсяг фінансування п’ятирічної програми складе близько 800 млн. данських крон.

    Під час зустрічі данські експерти виявили особливу зацікавленість щодо особливостей роботи інвесторів з місцевою владою, прикладів вже діючих проектів в регіонах. Наприкінці зустрічі С. Савчук наголосив, що Агентство готове надавати консультаційну допомогу як інвесторам, так і девелоперам проектів.

    Сторони дійшли згоди щодо необхідності продовження діалогу, обміну актуальною інформацією та визначення найбільш перспективних напрямів співробітництва у  сферах відновлюваної енергетики та енергоефективності.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Проект рішення Уряду щодо продовження програми «теплих» кредитів у 2017 році схвалено на Урядовому комітеті

    Сьогодні, 19 січня 2017 року на засіданні Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України щодо продовження у 2017 році популярної та затребуваної програми безповоротної фінансової допомоги населенню та ОСББ на утеплення житла.

    «Програма фінансової допомоги на впровадження енергоефективних заходів надзвичайно затребувана населенням та ОСББ. Це доводять і всезростаючий попит, який ми фіксували впродовж 2 років, і численні запити громадян, які очікують її продовження у цьому році», - прокоментував С. Савчук та додав, що більше 200 тисяч сімей, які стали учасниками програми, змогли впровадити енергоефективні заходи та вже значно менше сплачують за комунальні послуги.

    «Продовження програми є нагальним, аби ще сотні тисяч громадян у цьому році змогли отримати безповоротну фінансову допомогу від Уряду на утеплення житла. Найближчим часом проект Постанови має бути розглянуто на засіданні Уряду», - наголосив С. Савчук.

    Держенергоефективності висловлює щиру подяку за прийняте рішення щодо продовження програми на 2017 рік Голові Урядового комітету - Віце-прем'єр-міністру із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванні Климпуш-Цинцадзе та Віце-прем’єр-міністру України – Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадію Зубку.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Україна удосконалює систему "зелених" тарифів, щоб використання "зеленої" електроенергії було вигідним та доступним кожному домогосподарству

     

    Сектор електроенергетики у всьому світі швидко розвивається, втім, за даними Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA), майже третина жителів світу залишається без доступу до нього. Рішенням є нагальна розбудова сфери використання відновлюваних джерел енергії.

    Для того, щоб обговорити останні тренди розвитку цієї сфери, 15 січня IRENA зібрало урядовців та бізнесменів за одним круглим столом на тему: "Стимулювання використання автономних об’єктів відновлюваної енергетики: на шляху до глобального доступу до електроенергії та досягнення цілей сталого розвитку".

    Участь у заході також взяв Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, представляючи Україну та її напрацювання у напрямку стимулювання виробництва та споживання електроенергії з відновлюваних джерел. Як він пояснив, поштовхом для розвитку цієї сфери в країні став, прийнятий у 2015 році Закон України №514-VIII. Він створив нові вигідні правила гри на ринку відновлюваної енергетики.

    "Зокрема, цим Законом "зелений" тариф прив’язано до курсу євро аж до 2030 року. Встановлено "зелені" тарифи на виробництво електроенергії сонячними та вітровими установками приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт. Як тільки Закон почав діяти, кількість домогосподарств, які встановили сонячні панелі відразу збільшилася на 40,4%, а ще через квартал - на 84,8%. Минулого року така динаміка попиту збереглася. Іншими словами, сотні власників приватних будинків переходять на чисті джерела енергії, стаючи менш енергозалежними", - роз’яснив С.Савчук та додав, що все це завдяки вигідному високому тарифу, за яким домогосподарства можуть продавати надлишок згенерованої електроенергії державі.

    С.Савчук підкреслив: "Загалом, в Україні близько 6,5 млн приватних домогосподарств. Тож, можна говорити про можливості створення величезного ринку внутрішнього споживання сонячних панелей".

    Сергій Савчук також відзначив й інші введені Законом зміни: скасовано "місцеву" складову, збільшено розмір "зеленого" тарифу для виробників електроенергії з біомаси та біогазу до 12,38 євроцентів за 1 кВт*год, запроваджено премію за використання обладнання вітчизняного виробництва.

    Загалом, цей закон оживив ринок. Після реформування системи "зелених" тарифів темпи введення потужностей відновлюваної електроенергетики в 2016 році почали відновлюватись. Так, впродовж 11 місяців минулого року встановлено 71 МВт нових потужностей об’єктів, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел. З них 52 МВт – це потужності сонячних електростанцій. Щоквартально на 40-50% збільшується кількість домогосподарств, що встановлюють сонячні панелі, а один з вітропарків вже отримав 10%-ву надбавку до "зеленого" тарифу за використання українського обладнання.

    Під час заходу Голова Агентства також мав нагоду обговорити різні законодавчі стимули використання електроенергії з чистих джерел зі своїми іноземними колегами: професором Джоном Лохедом з Департаменту з питань стратегій розвитку бізнесу, енергетики та промисловості Великобританії та Девідом Вортманом з Агентства з питань чистих технологій та комунікацій "DWR eco" Німеччини.

    Крім цього, вчора, 14 січня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у круглому столі на тему: "На шляху до економіки на основі відновлюваної енергії: інновації для наступного етапу трансформації сектору елетроенергетики", за яким IRENA зібрало урядовців та бізнесменів для того, щоб обговорити останні тренди розвитку відновлюваної електроенергетики.

    Підсумовуючи, учасники заходів відзначили, що сектор електроенергетики у всьому світі зазнає змін. Вже майже третина електроенергії у світі виробляється з відновлюваних джерел. Однак, подальше нарощування потужностей у цій сфері потребує впровадження нових технологічних, фінансових та законодавчих рішень.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: країни-члени Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA) визнають величезний потенціал розвитку "зеленої" енергетики в Україні

    13 січня 2017 року в рамках офіційного візиту до м. Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук став почесним гостем зустрічі високого рівня, організованої Міжнародним агентством з відновлюваної енергетики (IRENA) з метою обговорення питання розкриття потенціалу відновлюваної енергетики у країнах Південно-Східної Європи.

    На початку заходу генеральний директор IRENA пан Аднан Амін презентував присутнім підготовлений звіт "Конкурентоспроможне виробництво енергії з відновлюваних джерел: потенціал країн Південно-Східної Європи", в якому особлива увага приділена і Україні. Зокрема, на думку експертів IRENA, сектор енергетики України є найбільшим за обсягом порівняно з іншими країнами цього регіону. Також відзначаються значні потужності об’єктів відновлюваної енергетики, наприклад, сонячної та вітрової енергетики, що складають 1,3 ГВт. За даними цього дослідження, Україна має найбільший серед країн регіону потенціал використання вітрової енергії. У звіті також продемонстровано особливості стимулювання розвитку відновлюваної енергетики в Україні: удосконалену систему "зелених" тарифів, запроваджену премію за використання вітчизняного обладнання, скасовану вимогу щодо "місцевої" складовою та ін.

    "Зважаючи на значний ресурсний потенціал, відновлювана енергетика в Україні розглядається як шлях до підвищення енергетичної безпеки та пожвавлення економіки країни", - йдеться у звіті IRENA. На тому, що перехід на чисті джерела енергії – це дійсно додатковий поштовх до розвитку економіки, наголосив у ході виступу і пан Домінік Рісторі, генеральний директор з питань енергетики Європейської Комісії.

    Підтвердити дані звіту та розповісти детально про особливості державної політики розвитку відновлюваної енергетики в Україні мав нагоду особисто Голова Держенергоефективності, якому пан Аднан Амін надав перше слово для виступу країн-учасниць зустрічі.

    "Незважаючи на складну економічну ситуацію та воєнні події на Сході, Україна відповідає на всі виклики, які перед нею стоять, в першу чергу, енергетичні. Завдяки крокам законодавчого характеру за останні два роки ми дали новий поштовх для розвитку виробництва енергії з відновлюваних джерел. Підтвердження цьому – встановлення впродовж 11 місяців минулого року 71 МВт нових потужностей об’єктів, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел. При цьому, 52 МВт – це потужності сонячних електростанцій", - повідомив С. Савчук.

    Як пояснив Голова Агентства, все це – результат виваженої державної політики в сфері відновлюваної енергетики. "Ми удосконалюємо законодавчу базу, створюємо стимули для залучення інвесторів в український ринок. Наш пріоритет сьогодні – надання інвесторам гарантій повернення своїх інвестицій", - роз’яснив С.Савчук та додав, що ключовим для стимулювання конкурентоспроможного виробництва "зеленої" електроенергії став Закон України від 04.06.2015 р. №514-VIII. Розповівши про його основні положення, С.Савчук продемонстрував приклади вже успішно діючих проектів у сфері відновлюваної енергетики у різних регіонах країни.

    "Для виробництва енергії з усіх видів відновлюваних джерел Україна має значні ресурси, необхідну законодавчу базу і головне – політичну волю. Ми відкриті до діалогу та готові обговорювати можливі шляхи співпраці, а також надавати консультативну допомогу усім зацікавленим інвесторам", - закликав присутніх до взаємодії Сергій Савчук.

    Загалом, учасники заходу наголосили на тому, що саме законотворці відіграють ключову роль у розбудові відновлюваної енергетики. Від їх роботи, прийнятих законів залежать умови, в яких працюватимуть підприємці та інвестори.

    Також, у ході зустрічі учасники розглянули хід виконання Національних планів дій з відновлюваної енергетики в країнах Південно-Східної Європи та бар’єри на цьому шляху, обговорили способи подолання перешкод та залучення допомоги  IRENA у цьому питанні. 

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Участь України вIRENA– нагода повноцінно долучитися до світового тренду використання чистих джерел енергії

     

    14 січня 2016 року в м. Абу-Дабі (ОАЕ) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у 7-му засіданні Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).

    "IRENA об'єднує різні країни по всьому світу, щоб стимулювати їх перехід до сталого енергетичного майбутнього, використовуючи інноваційні технології та кращі фінансові інструменти. Для України велика честь мати можливість приєднатися до цієї організації. Переконані, що участь в IRENA дозволить вивести відновлювану енергетику України на новий рівень розвитку, допомагаючи досягти  мети – зменшення залежності від традиційних енергоресурсів, особливо газу", - повідомив у своїй промові Голова Держенергоефективності та додав, що для нашої держави участь в IRENA – це нагода повноцінно долучитися до світового тренду використання чистих джерел енергії.

    Сергій Савчук також наголосив: "У процесі приєднання до IRENA Україна знаходиться на фінішній прямій. Відповідний законопроект, розроблений Держенергоефективності, вже погоджено з усіма центральними органами влади. Сподіваюсь, що у найближчі місяці його буде розглянуто та прийнято Парламентом".

    Виступаючи від імені Уряду України, Сергій Савчук також ознайомив учасників засідання, представників більше 150 країн світу з потенціалом та політикою розвитку "зеленої" енергетики в Україні, цілями прийнятого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Він також відзначив, що у своїй роботі Держенергоефективності вже використовує дослідження IRENA, у тому числі Дорожню карту розвитку відновлюваної енергетики в Україні до 2030 року (REMAP – 2030).

    Про ключові напрацювання IRENA розповів її генеральний директор Аднан Амін, презентуючи звіт щодо виконання річної програми роботи та бюджету за 2016-2017. За його словами, зростання числа членів IRENA (в даний час 150 членів і 27 країн в процесі приєднання) підтверджує світову потребу до переходу на чисті джерела. За останні два роки більшість нових генеруючих потужностей у світі встановлено на відновлюваних джерелах енергії. Лише у 2015 році зафіксовано 156 ГВт нових таких потужностей, а обсяг вкладених інвестицій у цю сферу сягнув рекордні 286 млрд доларів. Все це свідчить про те, що "енергетичний" перехід на відновлювані джерела набуває глобального характеру. Зі свого боку, IRENA продовжуватиме надавати підтримку та допомогу усім країнам, які взяли курс на нарощування частки "зеленої" енергії, особливо тим, які потребують полегшення доступу до фінансових ресурсів.

    "Безпрецедентна трансформація нашої енергетичної системи йде повним ходом. Різке падіння цін та швидкий розвиток технологій стимулювали інвестування у відновлювану енергетику", - повідомив генеральний директор IRENA Аднан Амін та додав, що на сьогодні  ключовим є питання, як прискорити перехід до глобального, сталого енергетичного майбутнього.

    У свою чергу, пан Маріо Гіро, заступник міністра зовнішніх справ Італії, країни, яку обрано цьогоріч президентом 7-ого засідання Асамблеї, відзначив важливу роль IRENA, яка є, на його думку, єдиним світовим голосом за розвиток відновлюваної енергетики. Виступаючи, він звернув особливу увагу на соціально-економічні переваги розбудови цієї сфери, зокрема, вирішення питання міграцій та зайнятості населення завдяки створенню нових робочих місць.

    Довідково:

    Участь у 7-му засіданні Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) взяли понад 1100 представників іноземних держав з понад 150 країн світу. Президентом цьогорічного засідання обрано Італію.

    Управління комунікації та зв'язків з громадськістю

    Власники вітрових та сонячних електроустановок потужністю до 30 кВт можуть стати енергонезалежними та продавати вироблену електроенергію в мережу за новими "зеленими" тарифами

    Держенергоефективності інформує, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, встановила нові “зелені” тарифи на електроенергію, вироблену сонячними та вітровими установками приватних домогосподарств.

    Так, тарифи на електроенергію, згенеровану сонячними електроустановками потужністю до 30 кВт, які вмонтовано на дахах та/або фасадах приватних домогосподарств, залежать від періоду введення в експлуатацію установки:

    з 01 квітня 2013 року по 31 грудня 2014 року – 987,44 коп/кВт•год (без ПДВ);

    з 01 січня 2015 року по 30 червня 2015 року – 888,10 коп/кВт•год (без ПДВ);

    з 01 липня 2015 року по 31 грудня 2015 року – 551,54 коп/кВт•год (без ПДВ);

    з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року – 523,37 коп/кВт•год (без ПДВ);

    з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року – 498,17 коп/кВт•год (без ПДВ);

    з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року – 447,76 коп/кВт•год (без ПДВ);

    з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2029 року – 398,83 коп/кВт•год (без ПДВ).

    Тарифи на електроенергію, вироблену вітровими установками потужністю до 30 кВт, теж різні і залежать від дати запуску установки:

    з 01 липня 2015 року по 31 грудня 2019 року – 320,25 коп/кВт•год (без ПДВ);

    з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року – 287,63 коп/кВт•год (без ПДВ);

    з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2029 року – 256,50 коп/кВт•год (без ПДВ).

    Держенергоефективності зазначає, що високий рівень “зелених” тарифів в Україні, у порівнянні з багатьма європейськими країнами, дозволяє зробити висновок: усім приватним домогосподарствам, які прагнуть стати не лише енергонезалежними, а ще й заробляти на продажу "зеленої" електроенергії в загальну мережу, варто встановлювати сонячну чи вітрову установку саме сьогодні. Наприклад, у 2016 році такою можливістю скористалося ще близько півтисячі приватних домогосподарств.

    В Україні з моменту встановлення у 2015 році "зеленого" тарифу на закупівлю електроенергії, вироблену установками потужністю до 30 кВт, стрімко зростає кількість домогосподарств, які переходять на "чисті" джерела, на що звертає увагу Держенергоефективності. Ще у 3-ому кварталі 2015 році зафіксовано збільшення їх кількості на 40%, у 4-ому кварталі того ж року – вже на 84%. Подібна динаміка зберіглася і у 2016 році. Як бачимо, чимало українців усвідомлюють переваги використання відновлюваних джерел енергії, а Держава готова їм у цьому допомогти.

    Довідково:

    З постановою НКРЕКП від 29.12.2016 р. № 2382 можна ознайомитися за посиланням: http://www.nerc.gov.ua/?id=23073.

    Управління комунікації та зв'язків з громадськістю Держенергоефективності

    Урядова програма з енергоефективності діє, і навіть у новорічні свята ОСББ вже залучили більше 400 тис. грн на утеплення будинків

    Незважаючи на період новорічних свят та початок нового бюджетного року, Урядова програма з енергоефективності продовжує успішно діяти та допомагати українцям утеплювати свої домівки. Так, з 3 по 6 січня 2017 року, ще 5 ОСББ подбали про утеплення власних осель і стали учасниками програми «теплих» кредитів, залучивши 416 тис. грн на придбання різних матеріалів та обладнання для впровадження енергоефективних заходів у своїх багатоповерхівках.

    Як бачимо, результати щотижневого моніторингу дії програми, який проводиться Держенергоефективності, свідчать, що попри зиму, холоднечу, свята та інші фактори, населення не зупинити на шляху до утеплення власного житла. Це дає підстави вважати, що програма стала не просто фінансовою допомогою на енергоефективні заходи, а й справжнім стимулом замислитися про енергозбереження, змінити поведінку і звички на енергоощадні та зробити необхідні кроки, аби споживати менше енергоресурсів, заощаджувати більше коштів сімейного бюджету і, при цьому, жити в комфорті.

    Така активність ОСББ у святкові дні початку нового року дозволяє припустити, що у 2017 році програма буде такою ж популярною серед ОСББ, як і минулого року.

    Так, за даними Держенергоефективності, у 2016 році ОСББ реалізовано 435 проектів з підвищення енергоефективності у багатоповерхівках, що у 2,2 рази більше ніж у 2015 році. На ці цілі ними залучено 61 млн гривень, що у 3,6 разів більше ніж у 2015 році.

    Варто зазначити, що позитивний досвід участі у програмі у попередні роки надихнув деякі ОСББ у 2016 році звернутися за допомогою повторно і залучити в десятки разів більші суми кошти для проведення комплексної термомодернізації багатоповерхівок.

    Чому ж ОСББ так приваблює участь в Урядовій програмі з енергоефективності? Секрет її успішності – механізм співфінансування, покладений в основу програми. ОСББ-учасники програми мають нагоду отримати з держбюджету щонайменше 40%-ву компенсацію коштів, залучених на обладнання та матеріали для утеплення будинку. Якщо в ОСББ є отримувачі субсидій, то вони гарантовано отримують збільшений розмір відшкодування – 70%.

    Держенергоефективності звертає увагу, що окрім державної допомоги, чимало ОСББ можуть розраховувати й на додаткову компенсацію відсотків чи суми за кредитом від місцевої влади. В деяких областях та містах сума відшкодування з місцевих бюджетів складає від 20% до 50%. Це означає, що у деяких регіонах сумарний розмір компенсації суми коштів, залучених на термомодернізацію багатоповерхівки, може сягнути 70% і більше.

    Крім цього, додатковими перевагами програми є відсутність корупційних ризиків: виключено потребу контактувати з чиновниками та відсутня можливість штучного завищення вартості енергоефективних товарів учасниками програми.

    Важливо й те, що учасники програми не обмежені у виборі виробників чи продавців енергоефективних товарів, надавачів послуг і робіт з їх встановлення.

    Довідково.

    Про місцеві програми відшкодування частини відсотків або суми «теплого» кредиту можна дізнатися з Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності за посиланням http://saee.gov.ua/uk/programs/map

    З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся до Call-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності 

    У передноворічний період ще 13 ОСББ стали учасниками Урядової програми з енергоефективності, залучивши 1,6 млн грн на утеплення багатоповерхівок

     

    З 26 по 30 грудня 2016 року, незважаючи на наближення новорічних свят, до Урядової програми з енергоефективності приєдналося ще 13 ОСББ. Разом вони залучили 1,6 млн. грн на впровадження заходів з енергоефективності у багатоповерхівках.

    Як бачимо, попит на державну фінансову допомогу при утепленні не вщухає, навіть у передноворічний період. Це в черговий раз демонструє, з одного боку, наскільки затребуваною є Урядова програма, а з іншого – наскільки свідомо ОСББ почали опікуватися питанням енергоощадності, аби зменшити фінансове навантаження на мешканців будинку при оплаті комунальних платежів.

    Загалом, за весь час дії Урядової програми з енергоефективності нею скористалося 629 ОСББ, а це близько 50 тисяч родин. Всього, ОСББ залучили 77,5 млн. грн кредитних коштів на проведення різних заходів з енергозбереження: утеплення фасадів, підвалів, горищ, покрівель, фундаменту, облаштування ІТП, встановлення приладів обліку, заміну вікон та дверей, модернізацію освітлення у під’їздах тощо.

    Нагадаємо, що найактивніше займаються енергозбереженням ОСББ Дніпропетровської області. У цьому регіоні 67 ОСББ взяли участь у програмі. Водночас, найбільшу суму коштів на енергоефективні заходи, а саме – 16,62 млн. грн, залучили ОСББ у Волинській області.

    Управління комунікації та звязків з громадськістю

    Сергій Савчук: Держенергоефективності ініціює перерахування залишків субсидій на енергоефективність

    2016 рік ознаменувався неочікувано високим попитом українців на Урядову програму безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла, а також запуском механізму енергосервісу у бюджетній сфері. У 2017 році  на порядку денному - законодавчі ініціативи, спрямовані на зменшення енергоспоживання у житловому секторі та залучення інвестицій у відновлювану енергетику. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході прес-конференції на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: підсумки року, що минає, та завдання на 2017 рік", яка відбулася 27 грудня у Будинку Уряду.

    «Урядова програма з енергоефективності зарекомендувала себе як дійсно необхідна суспільству програма безповоротної фінансової допомоги на заходи з економії енергоресурсів. Підтвердження цього - понад 200 тис. родин-учасників програми, які впровадили енергозберігаючі заходи на суму 2,7 млрд грн, отримали компенсацію витрат у розмірі від 20 до 70% та головне - суттєво зменшили свої комунальні платежі», – розповів С. Савчук та додав, що Уряд, у свою чергу, надав їм на ці цілі 1,1 млрд грн. безповоротної фінансової допомоги,  а місцева влада – більше 40 млн гривень.

    Якщо окремо говорити про 2016 рік, то цей рік відзначився шаленим попитом населення на матеріали для утеплення індивідуального житла. Так, завдяки проведеній Держенергоефективності роботі із залучення місцевої влади до співфінансування Урядової програми, кошти, передбачені держбюджетом на відшкодування фізичним особам частини суми кредиту на матеріали та обладнання на весь рік, були використані вже за перше півріччя. У зв’язку з цим Уряд відреагував на запити громадян та прийняв рішення спрямувати 100 млн. грн на продовження дії цього напрямку програми. Загалом, цьогоріч з-поміж 85 тис. «теплих» кредитів 75 тисяч оформлено саме для утеплення індивідуального житла.

    Рік також став успішним і в частині активізації участі ОСББ у програмі. Восени популярність програми серед ОСББ зросла у 2-3 рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. «Як тільки ОСББ пересвідчилися у тому, що Держава відшкодовує майже 50% витрат на утеплення, а економія енергоресурсів при цьому значно перевищувала їх очікування, то вони почали вдруге та навіть втретє звертатися до програми. Більше того, розміри «теплих» кредитів почали збільшуватися в рази і ОСББ почали впроваджувати комплексні заходи з утеплення», – поінформував Голова.

    Як розповів С. Савчук, цьогоріч Держенергоефективності спільно з проектами USAID та IFC проведено два дослідження ефективності програми. Їх результати довели дієвість програми: 100% ОСББ/ЖБК та 94% приватних домогосподарств підтвердили позитивний ефект від участі у програмі. Зокрема, 70% ОСББ та 65% приватних домогосподарств досягли значної економії енергоресурсів та зменшили витрати на комунальні послуги», - повідомив Голова Агентства та додав, що, наприклад, комплексна термомодернізація багатоповерхівки дозволила її мешканцям майже вдвічі зменшити рахунки за опалення. Окремі заходи також ефективні: після заміни вікон та дверей економія тепла склала 14%, після модернізації інженерних систем – 12%, а після встановлення ІТП - 10%. Модернізація освітлення дала змогу скоротити споживання електроенергії на 71%. Для приватних домогосподарств енергоефективні заходи дозволяють до 40% зменшити споживання газу.

    Результати проведених досліджень довели і економічну доцільність участі населення та ОСББ у програмі. «Якщо взяти кредит сумою 1 млн. грн разом з відсотками на 10 років, то витрати ОСББ складуть лише 55% цього кредиту, а решта – це державна та місцева допомога. Кожна квартира сплачуватиме максимум 129 грн у місяць за кредитом, а заощаджуватиме при цьому 413 грн у місяць. Це прямий інвестиційний ефект для ОСББ-учасників програми», – пояснив Сергій Савчук та додав, що схожа ситуація і у фізичних осіб.

    Окрім цього, програма виконує низку інших важливих для всієї країни функцій. По-перше, вона має значний мультиплікативний ефект на економіку. Якщо на співфінансування з держбюджету виділено 1 млрд. грн, то ще 3 млрд. грн залучено в економіку держави. І це тільки кошти банків та населення. Також, програма стимулювала роботу малого та середнього бізнесу, появу нових робочих місць, надходження у держбюджет.

    «Держенергоефективності доклало максимум зусиль, аби ще зменшити фінансове навантаження на домогосподарства при впровадженні енергоефективних заходів. Для цього вже другий рік поспіль Агентством налагоджено тісну співпрацю з місцевою владою у напрямку здешевлення «теплих» кредитів. Так, якщо минулого року було прийнято 81 місцеву програму додаткового відшкодування за «теплими» кредитами, то цьогоріч – у 2,6 разів більше, а саме – 215 програм. На їх реалізацію у 2016 році місцевими бюджетами передбачено понад 71 млн. грн., з яких більше 40 млн. грн. відшкодовано 35 тис. учасникам. Іншими словами, понад 20% учасників Урядової програми отримали додаткову допомогу від місцевих бюджетів», - наголосив Голова Агентства.

    Для залучення до програми отримувачів субсидій Держенергоефективності розробило та направило на погодження до Мінрегіону проект рішення Уряду щодо перерахування залишків коштів від невикористаних субсидій на енергоефективність для домогосподарств після завершення опалювального сезону.

     

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    Сергій Савчук: У 2017 році Уряд продовжить запроваджувати успішні  інструменти зменшення енергоспоживання та використання «чистої» енергії в Україні

     

    У 2017 році першочерговими будуть законодавчі ініціативи, спрямовані на зменшення енергоспоживання у різних секторах економіки та створення інвестиційно-сприятливих умов для розвитку відновлюваної енергетики. Про це повідомив  журналістам Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході підсумкової прес-конференції, яка відбулася 27 грудня у Будинку Уряду.

    «Крім тих практичних заходів, які ми сьогодні запроваджуємо разом з населенням,  бізнесом, органами місцевого самоврядування щодо зменшення споживання газу, ми працювали над розробкою законодавства, яке дає можливість унормувати цю сферу відповідно до європейських директив. Тому Держенергоефективності разом із народними депутатами України, представниками громадського середовища розробило проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» (реєстр. №4941-д від 14.12.2016). Його мета – підвищення енергоефективності будівель. Для цього відповідно до європейських практик пропонується запровадити в країні сертифікацію енергетичної ефективності будівель», - наголосив С. Савчук та додав, що законопроектом також передбачається створити відкриті бази енергоаудиторів та сертифікатів енергоефективності.

    Також, Держенергоефективності спільно з представниками депутатського корпусу було розроблено законопроект «Про комерційний облік комунальних послуг» (реєстр.№ 4901 від 06.07.2016), який на сьогодні вже прийнято в першому читанні за основу. Наразі він готується до другого читання.

    «Ви знаєте, що у 2015 році оснащеність, наприклад, приладами обліку тепла складала 34%, а у 2016 році – 64%. Втім, нам потрібно досягти запровадження в країні 100% обліку комунальних послуг. Саме це передбачено розробленим законопроектом, - пояснив С. Савчук. – Облік - це першочерговий захід, який дозволить платити населенню лише за спожите та стимулюватиме до енергозбереження. Встановлення приладів обліку буде відповідальністю теплопостачальних підприємств або тих, що надають комунальні послуги».

    У 2017 році Україну чекають зміни і в напрямку збільшення використання енергії з відновлюваних джерел. У фокусі роботи Держенергоефективності – стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії, створення конкурентного ринку тепла, сприяння встановленню сонячних та вітрових електричних станцій на території приватних домогосподарств, розвиток високоефективної когенерації, а також сфери виробництва рідких біологічних видів палива, приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю 

    Сергій Савчук: У 2016 році вперше в Україні відкрито ринок енергосервісу у бюджетній сфері

     

    Одне з головних досягнень 2016 року - запроваджений вперше за роки незалежності України механізм енергосервісу у бюджетній сфері. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході прес-конференції на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: підсумки року, що минає, та завдання на 2017 рік", яка відбулася 27 грудня у Будинку Уряду.

    «ЕСКО – європейський інструмент впровадження заходів з енергоефективності у школах, дитсадках, лікарнях тощо, не витрачаючи додаткових бюджетних коштів, а залучаючи лише приватні інвестиції», - пояснив Голова Агентства.

    Для цього ще у 2015 році було створено необхідну законодавчу базу, а цьогоріч започатковано співпрацю з місцевою владою, проведено роз’яснювальну кампанію у регіонах. «Завдяки широкомасштабній популяризації, проведенню Форуму енергоефективного партнерства за безпосередньої участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана ми активізували інтерес місцевої влади до енергосервісу. На Форумі, підписавши Меморандуми про співпрацю з Держенергоефективності, 35 органів місцевого самоврядування задекларували свої наміри впроваджувати енергосервіс у бюджетній сфері», - уточнив С.Савчук.

    У результаті оголошено перші тендери та укладено перші 19 ЕСКО-договорів у 4-х регіонах України, зокрема, у Савранському районі Одеської області, Миргородському районі Полтавської області, містах Києві та Вінниці. Договори вартістю від 250 до 1000 тис. грн. мають на меті провести у різних бюджетних установах роботи з утеплення, облаштування ІТП, модернізації котелень, реконструкції систем гарячого водопостачання тощо. Найголовніше те, що роботи вже розпочато.

    «Наразі ключовий крок – прийняти законопроект №4549 щодо зняття усіх законодавчих бар’єрів для роботи енергосервісу, які виникли із введенням у дію з 1 серпня ц.р. Закону України «Про публічні закупівлі», який скасовує Закон України «Про здійснення державних закупівель» та унеможливлює проведення закупівель енергосервісу. Прийняття цього законопроекту відкриє шлях для повномасштабної модернізації будівель бюджетної сфери», - додав Голова Агентства та нагадав, що законопроект вже пройшов перше читання у Парламенті, профільний Комітет ВРУ і наразі готується до розгляду у другому читанні.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: У 2016 році майже 60 млн. грн залучено ОСББ на енергоефективні заходи у багатоповерхівках

     

    У 2016 році ОСББ та ЖБК, які стали учасниками Урядової програми з енергоефективності, залучили майже 60 млн. грн кредитних коштів на утеплення своїх будинків, що в 3,6 разів більше ніж торік. У 2015 році ОСББ використали на ці цілі 16,50 млн гривень. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи щотижневий моніторинг дії програми.

     «Такі дані в черговий раз свідчать, що ОСББ почали довіряти Державі і відчули переваги запропонованого механізму співфінансування енергоефективних заходів. Якщо спочатку ОСББ залучали незначні суми коштів – від 100 тис. на енергоефективні заходи, то сьогодні вони вже вдруге та втретє йдуть за Урядовою допомогою і беруть великі суми коштів для проведення комплексних заходів енергомодернізації та утеплення всього будинку»,  - прокоментував Голова Агентства.

     Підвищена увага ОСББ до енергозбереження пояснюється також можливістю отримати ще додаткову фінансову допомогу з місцевих бюджетів. Для цього завдяки тісній співпраці Держенергоефективності та місцевої влади вже прийнято 215 місцевих програм. Відповідно до них ОСББ можуть отримати подвійну та навіть потрійну допомогу на енергоефективні заходи. Найбільшу додаткову фінансову допомогу у розмірі від 20-55%  від суми «теплого» кредиту надають у таких містах: Новоград-Волинський, Краматорськ, Івано-Франківськ, Харків, Херсон, Одеса, Маріуполь, Вінниця, Київ, Львів, Моршин, Чернігів, Ужгород.

    Лідером за обсягом коштів, залучених на утеплення багатоквартирних будинків, є Волинська область, де взято «теплих» кредитів для ОСББ на суму більше 15 млн грн. За Волинню слідують Львівський та Запорізький регіони.

    Нагадаємо, що з початку дії програми 616 ОСББ скористалися нею та залучили більше 75 млн. грн на підвищення енергоефективності у своїх будинках. Уряд відшкодував їм 28,3 млн. гривень.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Урядова програма з енергоефективності діятиме у 2017 р. і на її фінансування виділено 400 млн. гривень

    Сьогодні вночі Верховною Радою України прийнято Державний бюджет України на 2017 рік, в якому перебачено 400 млн. грн на фінансування Урядової програми з енергоефективності у наступному році.

    «Цим рішенням підтримано продовження дії такої затребуваної суспільством програми з енергоефективності. Вже понад два роки цей прозорий, дієвий та надзвичайно популярний інструмент суттєво допомогає населенню та ОСББ при утепленні житла. За весь час дії програми 211 тис. родин впровадили заходи з енергозбереження та, як результат,  значно зменшили свої витрати на комунальні послуги», - прокоментував подію Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та висловив вдячність Кабінету Міністрів України, Парламенту, експертам, громадським організаціям, які своєю активною позицією допомагали відстоювати необхідність продовження дії програми у 2017 році.

    Сергій Савчук також зауважив, що Держенергоефективності надалі здійснюватиме моніторинг дії програми.  У разі стрімко зростаючого попиту населення на програму з утеплення житла буде ініційовано звернення до Уряду та Парламенту щодо необхідності збільшення обсягу її фінансування.

    Нагадаємо, що кошти у сумі 400 млн. грн, передбачені Держбюджетом на 2017 рік, буде спрямовано на надання  населенню та ОСББ безповоротної фінансової допомоги на впровадження енергоефективних заходів: термомодернізацію, встановлення вузлів обліку води та тепла, багатозонних лічильників електроенергії, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон на енергоефективні, модернізацію освітлення, облаштування ІТП тощо.

    З початку дії програми, а саме – з жовтня 2014 року і по теперішній час, її учасниками стали понад 211 тисяч родин, які залучили на енергоефективні заходи більше 2,7 млрд. гривень. Від Уряду вони отримали близько 1 млрд. грн відшкодування.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

    Сергій Савчук: У 2016 році кількість ОСББ-учасників Урядової програми з утеплення зросла вдвічі порівняно з 2015 роком

    Вже сьогодні можна констатувати факт: у 2016 році попит на Урядову програму з енергоефективності з боку ОСББ зріс щонайменше удвічі порівняно з 2015 роком. Так, цьогоріч ще 410 ОСББ приєдналося до програми, тоді як минулого року охочих скористатися державною допомогою на утеплення було 194. Всього, за весь час дії програми більше 600 ОСББ скористалося урядовою безповоротною фінансовою допомогою на енергоефективні заходи, залучивши разом більше 74,50 млн. гривень.

    Так прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук дані моніторингу дії Урядової програми з енергоефективності, яке Агентство проводить щотижня.

    «Результати моніторингу доводять, що хвиля утеплення багатоповерхівок, започаткована ще у травні 2015 року, набрала нових висот. ОСББ повірили Державі, у дієвість програми, у те, що Уряд справді надає безповоротну фінансову допомогу на утеплення, і, головне, у те, що енергоефективні заходи дійсно дозволяють в рази менше витрачати коштів на оплату рахунків за спожиті енергоресурси. Деякі з ОСББ навіть вже вдруге та втретє почали звертатися до програми і впроваджувати комплексні заходи з термомодернізації багатоповерхівок. Своїми власними коштами їх мешканці голосували «за» програму. Це додатковий доказ того, що Уряд обрав та запровадив прозорий і дієвий механізм співфінансування заходів з енергоефективності», - прокоментував Голова Агентства.

    Сергій Савчук пояснив усі переваги механізму, покладеного в основу програми. По-перше, для учасників програми повністю виключено потребу контактувати з чиновниками – усі питання вирішуються в межах банківської установи. Також, відсутня можливість штучного завищення вартості енергоефективних товарів учасниками, оскільки члени ОСББ співфінансують зазначені заходи, а Держенергоефективності надає компенсацію лише частково.

    По-друге, учасники не обмежені у виборі виробників чи продавців енергоефективних товарів, надавачів послуг і робіт з їх встановлення. Цим виключено можливість лобіювання інтересів окремих компаній або виробників.

    По-третє, відшкодування надається в максимально короткі терміни, а саме – впродовж 1-2 місяців з моменту оформлення кредиту.

    По-четверте, для ОСББ та ЖБК передбачено найбільший розмір допомоги – 40% від обсягу залучених на утеплення кредитних коштів. Якщо у багатоповерхівці проживають сім’ї-отримувачі субсидії, то компенсація може сягнути 70%.

    І найцікавіше, завдяки налагодженій співпраці Держенергоефективності з місцевою владою Урядова програма з енергоефективності інтегрується з такими ж місцевими. Це означає, що ОСББ може отримати додаткову фінансову допомогу на енергоефективні заходи не лише з державного бюджету, а ще з місцевого. Перевірити, чи діє в області, районі чи місті місцева програма з відшкодування за «теплими» кредитами, можна за допомогою Інтерактивної карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Київська міська рада у 2017 році планує виділити 7 млн. грн на міську програму відшкодування частини "теплих" кредитів для ОСББ

    Київська міська рада у 2017 році планує виділити 7 млн. грн на міську програму з відшкодування 30% суми «теплого» кредиту для ОСББ. Про це днями КМДА поінформувала Держенергоефективності.

    «Завдяки рішенню Київської мерії долучитися до Урядової програми з енергоефективності київським ОСББ належить 70%-ва компенсація при утепленні: щонайменше 40% - з державного бюджету, 30% - з міського», - нагадав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    «Найголовніше те, що місцева влада усвідомлює необхідність стимулювати населення та ОСББ до енергозбереження, планує продовжувати програми додаткової фіндопомоги на утеплення на наступний рік та передбачає ще більші кошти їх фінансування», - наголосив С. Савчук.

    До речі, цьогоріч міською програмою скористалося 17 ОСББ, яким надано відшкодування на суму більше 600 тис. грн.

    Нагадаємо, що Київська міська рада здешевлює витрати ОСББ та ЖБК для проведення робіт з модернізації внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання, для облаштування ІТП, у тому числі регуляторів теплового потоку за погодними умовами, для робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвалів, горищ, покрівель та фундаментів, для модернізації систем освітлення місць загального користування.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук на конференції у Парламенті презентував Інтерактивну інвестиційну карту з енергоефективності та відновлюваної енергетики

    Держенергоефективності працює не тільки над удосконаленням законодавчої бази та покращенням інвестиційного поля у відновлюваній енергетиці, а й створює механізми та інструменти, які стимулюють інвесторів та бізнес впроваджувати «зелені» проекти. Один з них - Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлюваної енергетики (www.uamap.org.ua).

    Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук учасникам семінару «Нові можливості для розвитку відновлюваної енергетики», який відбувся 15 грудня 2016 року у Верховній Раді України за ініціативи Міжнародної організації з використання відновлюваних джерел енергії в країнах, що розвиваються, (REN21) та Європейської економічної комісії ООН.

    «Спільно з Всеукраїнською агенцією інвестицій та сталого розвитку та Проектом GIZ «Створення енергетичних агентств» ми створили карту, яка відображає усі діючі та заплановані проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні. Карта є цінним джерелом інформації, перш за все, для інвесторів, як вітчизняних, так і зарубіжних», - розповів Голова.

    Як пояснив С. Савчук, інвестор може у вільному доступі побачити проекти з готовим техніко-економічним обґрунтуванням, оцінити їхню рентабельність та можливість фінансування.

    При цьому, карта є «живою», адже розробники проектів можуть самостійно розміщувати проекти за напрямками енергоефективності та відновлюваної енергетики відповідно до статусу їх реалізації: реалізовані, діючі та потенційні.

    «Я впевнений, що наразі ця потужна веб-платформа буде наповнюватися проектами ще швидше. Ми запрошуємо усіх до роботи заради спільної мети - розвитку проектів сталої енергетики в Україні. Розміщуйте свої проекти на www.uamap.org.ua та отримуйте підтримку їх розвитку. Кожен може подати свою бізнес-ідею для подальшого супроводу і допомоги в реалізації», - підкреслив Голова.

    Сергій Савчук: Впроваджувати енергоощадні заходи у багатоповерхівках за підтримки Уряду та місцевої влади економічно доцільно

    У цьому переконалися ОСББ-учасники Урядової програми з енергоефективності, яких на сьогодні вже 593. При цьому, стрімке зростання попиту з боку ОСББ на програму відзначається у другій половині 2016 року. Якщо навесні цього року суми залучених на утеплення коштів становили 2-4 млн грн у місяць, то у вересні ОСББ використано вже 13 млн. грн, у листопаді – 14 млн. гривень.  Відповідно в рази зросла і кількість ОСББ-учасників програми.

    Пояснення такої шаленої популярності «теплих» кредитів серед ОСББ просте: впроваджувати заходи з енергоефективності за підтримки держави дійсно вигідно. По-перше, Уряд відшкодовує щонайменше 40% суми кредиту, а якщо є субсидіанти - до 70%. По-друге, додаткову компенсацію ОСББ можуть отримати від місцевої влади. По-третє, у результаті проведених робіт мешканці багатоповерхівки значно заощаджують на рахунках за комунальні послуги та мають комфортні умови проживання.

    Економічну доцільність участі ОСББ у програмі доводять результати проведеного Держенергоефективності спільно з проектами USAID  та IFC дослідження.

    «Якщо взяти «теплий» кредит сумою 1 млн. грн разом з відсотками на 10 років, то витрати ОСББ складуть лише 55% цього кредиту, а решта – це державна та місцева допомога. Кожна квартира сплачуватиме максимум 129 грн у місяць за кредитом, а заощаджуватиме 413 грн у місяць. Це прямий інвестиційний ефект для ОСББ-учасників програми», - пояснив Сергій Савчук.

    Голова Агентства також нагадав, що, залучаючи близько 1 млн. грн, ОСББ зазвичай проводять комплексну термомодернізацію будинку, що у результаті дозволяє його мешканцям вдвічі зменшити рахунки за опалення.

    Загалом, як свідчать дані дослідження, за будь-якої суми «теплого» кредиту та за наявності місцевої допомоги ОСББ сплатить трохи більше половини кредиту.  Таким чином, надання Урядового та місцевого відшкодування дозволяє значно здешевити для ОСББ вартість енергоефективних заходів.

    Нагадаємо, що з початку дії Урядової програми з енергоефективності 593 ОСББ скористалися нею та залучили більше 73,3 млн грн на реалізацію заходів з економії енергоресурсів. Станом на сьогодні, Уряд відшкодував їм близько 17,6 млн гривень.

    Сергій Савчук: Тепло буде на 10% дешевшим для споживачів у разі прийняття законопроекту № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел

    Це одна з переваг законопроекту № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії, який наразі активно готується до другого читання у Парламенті.

    Ключове положення законопроекту - встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію для бюджетних організацій і потреб населення, що виробляється з альтернативних джерел, на рівні 90% від тарифу на тепло з газу. За таких умов кінцевий споживач відразу відчуває економічний ефект у зниженні тарифів.

    «Запропонований підхід формування тарифів дозволяє збільшити рентабельність інвестицій у проекти з виробництва тепла «не з газу» до 15-20%. Тому компанія, що здійснила інвестицію, матиме достатні гарантії повернення коштів», - зазначає Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у статті «10% менше сплати за опалення завдяки альтернативним джерелам енергії», опублікованій у його колонці в газеті «Бізнес».

    Законопроект вигідний не тільки споживачам та інвесторам, а й державі в цілому. Адже він призведе до значного позитивного макроекономічного ефекту:

    -       заміщення газу альтернативними джерелами енергії в секторі теплопостачання на 30-50% протягом 3-5 років дії закону;

    -       покращення торгівельного балансу країни на 300-650 млн доларів у рік;

    -       збільшення приватних інвестицій в інфраструктуру централізованого теплопостачання;

    -       створення до 25 тис нових робочих місць;

    -       збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

    Детальніше читайте у статті «10% менше сплати за опалення завдяки альтернативним джерелам енергії» за посиланням: http://www.business.ua/gosudarstvo/10_menshe_splati_za_opalennya_zavdyaki_alternativnim_dzherelam_energ_-357784/.

    Співавторами статті виступили:

    -       Олександр Домбровський – народний депутат, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК;

    -       Діана Корсакайте - керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа»;

    -       Георгій Гелетуха - голова правління Біоенергетичної асоціації України.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

    Сергій Савчук: За тиждень рекордні 37 ОСББ залучили кошти на заходи з економії енергоресурсів у багатоповерхівках

     

    Лише за п'ять днів, з 28 листопада по 2 грудня, учасниками Урядової програми з енергоефективності стали 37 ОСББ, які залучили 4,2 млн. грн на заходи з енергозбереження у своїх будинках. Таким чином, побито рекорд листопада. Тоді за тиждень 29 ОСББ взяли «теплих» кредитів на суму 3,2 млн гривень. А ще у жовтні охочих до енергозбереження об'єднань було лише 10-15 у тиждень.

    Приголомшливою є і щомісячна статистика участі ОСББ у програмі. Так, у листопаді державною допомогою на енергоощадні цілі скористалося 124 ОСББ, що удвічі більше ніж у жовтні. Тоді лише 54 ОСББ приєдналося до програми.

    "Результати моніторингу дії програми, який проводить Держенергоефективності, свідчать про стрімке зростання попиту на енергоефективні заходи серед ОСББ. Це черговий доказ того, що програма державної підтримки виправдала очікування мешканців багатоповерхівок", - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та нагадав, що ОСББ в рамках програми отримує відшкодування щонайменше 40% своїх витрат на утеплення. Якщо в будинку проживають субсидіанти, то компенсація може сягнути 70%. І це лише державна підтримка. Від місцевої влади ОСББ може одержати додаткову фінансову підтримку.

    Окрім допомоги, ОСББ отримують найголовніше - економію енергоресурсів у результаті проведених заходів. Комплексна термомодернізація будинку дозволяє майже вдвічі зменшити споживання тепла, а відповідно і комунальні платежі для його мешканців. Це вже довели на власному досвіді ОСББ Львівської, Волинської, Харківської областей.

    Окремі заходи також ефективні. Наприклад, після утеплення економія тепла для ОСББ складає в середньому 24%, після заміни вікон та дверей – ще 14%, після модернізації інженерних систем – 12%, а після встановлення ІТП - 10%. Модернізація освітлення дозволяє скоротити споживання електроенергії на 71%.

    Найактивніше долучаються до програми ОСББ у Дніпропетровській та Запорізькій областях. В обох регіонах залучено по 57 енергоощадних кредитів. Водночас, найбільшу суму коштів на енергоефективні заходи залучають ОСББ Волинської області. Обсяг взятих кредитів в регіоні перевищує 14 млн. гривень.

    Довідково:

    З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся за консультацією до Call-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Також, для всіх, хто цікавиться особливостями утеплення будинку, вибором правильного енергоефективного обладнання тощо, діє безкоштовна "гаряча" лінія: 0-800-210611.

    Управління комунікації та зв'язків з громадськістю

     

    Сергій Савчук: Законопроект №4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел економічно вигідний інвесторам, споживачам та країні в цілому

    Законопроект  №4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел вже прийнято за основу у першому читанні у Верховній Раді України. Нагальним є його розгляд та прийняття Парламентом у другому читанні. Саме цьому питанню була присвячена нарада, яка відбулася 29 листопада в Держенергоефективності під головуванням Голови Агентства Сергія Савчука за участю народних депутатів України.

    На початку засідання Сергій Савчук повідомив про положення законопроекту, ключове з яких – це встановлення тарифів на тепло, що виробляється з відновлюваних джерел, на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення.

    «Якою б не була вартість тепла з газу, цим законопроектом ми даємо інвестору, який планує встановлювати котельню на альтернативних видах палива, чітко визначений тариф з 10-відсотковим дисконтом для того, щоб він зміг заздалегідь прорахувати рентабельність та окупність свого проекту», - наголосив Голова Агентства та додав, що таким чином передбачається надати інвестору гарантії повернення вкладених коштів у виробництво тепла з альтернативних джерел. Це саме те, чого так довго чекають інвестори.

    С. Савчук також зауважив, що від прийняття законопроекту виграють усі. Наприклад, населення матиме на 10% нижчий тариф на тепло «не з газу». Для країни прийняття законопроекту означає можливість замістити місцевими видами палива щонайменше 3 млрд м3 газу в рік у сфері виробництва тепла.

    Також, позитивними наслідками стане створення конкурентних умов для виробників тепла з альтернативних видів палива, розвиток ринків виробництва та споживання місцевих видів палива, поява нових робочих місць, збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

    У ході обговорення її учасники дійшли згоди щодо необхідності розгляду законопроекту на засіданні Комітету ВРУ з питань ПЕК, яке відбудеться 7 грудня 2016 року.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    В Україні працює безкоштовна телефонна "гаряча" лінія з питань енергозбереження

    Як правильно утеплити свою оселю? Як зменшити споживання газу, тепла, води та менше платити за комунальні послуги? Як успішно, у теплі та комфорті пройти опалювальний сезон? Ці та багато інших питань сьогодні хвилюють кожного українця. Вирішуючи їх, багато хто потребує порад експертів.

    Саме тому, спільними зусиллями Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Держенергоефективності та Київської міської державної адміністрації створено телефонну "гарячу" лінію з питань енергозбереження.

    Зателефонувавши за номером  0-800-210-611, можна абсолютно безкоштовно отримати консультації експертів щодо того, як правильно утеплити свою оселю, як економити енергоресурси, як створити ОСББ, які банки та на яких умовах кредитують енергоефективні заходи, як отримати від держави безповоротну фінансову допомогу на утеплення, як правильно обрати теплоізоляційні матеріали та багато іншого.

    "Держава надає громадянам не тільки фінансову допомогу при енергомодернізації житла, а й консультативну. Телефонна "гаряча" лінія стане додатковим джерелом цінної інформації. Спілкуючись з експертом, кожен отримає практичну пораду", - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та нагадав, що сьогодні і Уряд, і місцева влада допомагають населенню впроваджувати енергоефективні заходи. Для цього діє вже популярна Урядова програма з енергоефективності, а в усіх регіонах країни - додаткові місцеві програми здешевлення "теплих" кредитів. Їх вже 200 на сьогодні.

    Усі, хто утеплюються та потребують поради професіонала, можуть без зволікань телефонувати за номером "гарячої" лінії: 0-800-210-611! Дзвінки безкоштовні.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Сергій Савчук: Енергоефективність – можливість гідно пройти опалювальний сезон, захистити населення та зменшити рахунки за комунальні послуги

    15 жовтня 2016 року у прямому ефірі телеканалу «Еспресо.TV» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів про необхідність зменшувати споживання енергоресурсів, впроваджувати енергоефективні заходи, а також про перспективи заміщення газу альтернативними видами палива.

    “Сьогодні вся країна, кожна сім'я мають перейматися тим, як пройти опалювальний сезон. Питання енергоефективності на часі. Адже якщо ми всі будемо впроваджувати заходи з енергозбереження, ми менше споживатимемо газу, тепла, води, а отже – і рахунки за комунальні послуги зменшаться”, - наголосив С. Савчук.

    Як зазначив Голова Агентства, саме так вчинили вже близько 200 тисяч родин, які своєю активною позицією проголосували за Урядову програму з енергоефективності. Вони отримали безповоротну фінансову допомогу на утеплення житла, встановлення ІТП, лічильників, заміну вікон тощо. Серед учасників програми – вже 415 ОСББ. Деякі з них вже вдруге беруть участь у програмі. У результаті ОСББ в різних регіонах країни вдвічі зменшили платіжки за тепло, а вартість квартир у багатоповерхівках зросла на 25%.

    «Щотижня близько 20 ОСББ стають учасниками програми та утеплюються, а ми повертаємо їм 40% суми залученого кредиту. Якщо у багатоповерховому будинку є сім’я – отримувач субсидій, то відшкодування значно більше – до 70%», - нагадав умови програми С. Савчук та додав, що додаткову фінансову допомогу на утеплення надає і місцева влада.

    «Наприклад, мер Києва Володимир Кличко підписав з нами меморандум про співпрацю і одразу через кілька місяців Київрада прийняла рішення про надання ОСББ 30%-вої безповоротної фінансової допомоги на утеплення. Тож, давайте порахуємо: Агентство надає від 40% до 70% допомоги в залежності від кількості субсидіантів у будинку, а міська рада  - 30%. Майже всю суму залучених коштів на утеплення повертає держава, то чому б не утеплитися!», - підкреслив Голова.

    У ході бесіди з журналістами Сергій Савчук також наголосив на тому, що газ – не єдине джерело тепла в Україні. Сьогодні існує нагальна необхідність його скорочувати та заміщувати альтернативними видами палива. Для цього в країні величезний невикористаний потенціал. В ефірі телеканалу Голова Агентства розповів про останні законодавчі ініціативи щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел та створення конкурентного ринку тепла в Україні.

    Детальніше про це можна дізнатися, переглянувши відеозапис ефіру телеканалу «Еспресо.TV» за участю Голови Держенергоефективності Сергія Савчука за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=7_6NhtVrLXQ.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

     

    Сергій Савчук: з 3 по 10 жовтня 2016 року, учасниками Урядової програми з енергоефективності стали ще 17 ОСББ

    Попит на Урядову програму з енергоефективності з боку ОСББ залишається стабільно високим і за цей тиждень ними залучено 4,7 млн грн. на утеплення багатоповерхівок. За умовами програми з держбюджету їм належить відшкодування від 40% до 70% суми залучених кредитних коштів.

    "Статистика свідчить про те, що з початку другої половини 2016 року попит на програму з боку ОСББ набрав активних обертів. Щотижня до програми долучається вже не 5-6 ОСББ, як на початку року, а більше 10-15. Це вчергове доводить, що власники квартир у багатоповерхівках усвідомлюють необхідність проведення робіт з утеплення та належної підготовки до зими. Держава, у свою чергу, надає їм на це значну безповоротну фінансову допомогу – від 40% і до 70%", – прокоментував Голова Держенергоефективності дані щотижневого моніторингу дії програми.

    За статистичними даними, програмою цікавляться ОСББ абсолютно з різних куточків країни. Так, до трійки лідерів за кількістю оформлених ОСББ "теплих" кредитів входять Дніпропетровська, Львівська та Запорізька області.

    Водночас, найбільші суми коштів на утеплення залучають ОСББ Луцька. Мова йде про ОСББ "Явір - 2011", яке освоїло більше 2 млн грн. на проведення комплексної термомодернізації будинку, а також про ОСББ "Центральна Вежа", яке на таку ж ціль нещодавно залучило рекордну до цього часу суму – 3,5 млн грн.

    Варто зауважити чималу потребу населення в Урядовій допомозі на утеплення житла. Видачу фізичним особам "теплих" кредитів було відновлено 6 жовтня цього року. І вже за три дні населенням оформлено кредитів на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання на суму 1,3 млн грн.

    Нагадаємо, що українці мають нагоду скористатися не лише Урядовою допомогою, а й місцевою. В країні прийнято 200 місцевих програм з відшкодування частини відсотків та суми "теплого" кредиту. Дізнатися, чи працює подібна програма у Вашому місті, районі чи області, можна за допомогою Інтерактивною карти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    У вересні за тиждень 10 ОСББ залучили рекордну суму коштів на енергомодернізацію багатоповерхівок - більше 1,5 млн гривень

    З настанням холодної пори року все більше мешканців багатоповерхівок, об’єднаних в ОСББ, приймають рішення утеплювати будинок, встановлювати вузли обліку, ІТП, замінювати вікна у під’їздах тощо. Так, у вересні минулий тиждень став рекордним: ще 10 ОСББ, а це близько 1000 сімей, стали учасниками Урядової програми з енергоефективності та разом залучили більше півтора мільйона гривень на утеплення своїх багатоповерхівок.

    Вересень ще не закінчився, а вже побито липневий рекорд. Наразі за три тижні вересня ОСББ залучено 7,44 млн грн. на утеплення житла, тоді як у липні  - 7,02 млн грн.

    Динаміка попиту на державну підтримку росте. І це не суха статистика, а «живі докази» дієвості програми, її затребуваності. Це підтвердження того, що вперше за роки незалежності українцям запропоновано дійсно ефективну програму співфінансування енергоефективних заходів. На цю пропозицію відгукнулося вже 378 ОСББ, які разом залучили більше 40 млн грн. на утеплення житла. Уряд, у свою чергу, відшкодував їм 10,73 млн грн.

    Слід підкреслити, що, враховуючи відшкодування з державного бюджету 40% суми кредиту, а якщо в будинку проживають субсидіанти - до 70%, то Уряд фактично знімає частину фінансового навантаження з домогосподарств. Якщо ж ОСББ скористається ще й місцевою програмою, то зможе придбати необхідне енергоефективне обладнання чи матеріали вполовину дешевше за його ринкову ціну. Така можливість є у ОСББ, наприклад, таких міст: Києва, Харкова, Вінниці, Краматорська, Новоград-Волинського, Ужгорода, Бердянську, Львова, Херсона, Чернігова.

    Місцеві програми різні. Деякі з них спрямовані на населення, інші – на ОСББ. До речі, у 2016 році ОСББ вже виплачено фінансову допомогу з місцевих бюджетів на суму більше 1 млн гривень.

    Дізнатися, чи діє в області, районі, місті, де Ви проживаєте, місцева програма здешевлення «теплих» кредитів для ОСББ, можна на Інтерактивній карті на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Де отримати додаткову фінансову допомогу на енергомодернізацію житла? Відповідь можна знайти на Інтерактивній карті

    Держенергоефективності продовжує тісно співпрацювати з органами місцевого самоврядування. На сьогодні в Україні прийнято вже 196 місцевих програм, за якими українці можуть розраховувати, окрім Урядової, на додаткову фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів.

    Дізнатися, в яких містах, районах, областях місцева влада відшкодовує частину відсотків та суми так званих «теплих» кредитів, можна за допомогою спеціальної Інтерактивної карти, яка створена Держенергоефективності за підтримки проекту GIZ «Створення енергетичних агентства в Україні».

    Відтепер мешканці багатьох міст України можуть знайти цю Інтерактивну карту не тільки на сайті Агентства, а й на офіційних веб-сайтах місцевих органів влади. Банер з посиланням на карту розміщено вже на сайтах 14 облдержадміністрацій та 268 райдержадміністрацій. Таким чином, Держенергоефективності у тісній співпраці з місцевою владою продовжує провадити широку інформаційно-роз’яснювальну кампанію з питань енергоефективності для населення.

    Карта – зручний та доступний кожному спосіб дізнатися достовірну інформацію про місцеві програми. Кілька кліків і перед Вами повна інформація про програму, її бюджет, умови відшкодування та контакти відповідальних за реалізацію програми.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Уряд бере на себе більшу частину витрат малозабезпечених родин на утеплення

    Мешканці багатоквартирних будинків, які об’єднались в ОСББ та вирішили утеплюватися, можуть отримати від Уряду значну фінансову допомогу на проведення енергоефективних заходів у розмірі від 40% від суми залучених коштів. Якщо серед жителів є родини, які отримують субсидії на житлово-комунальні послуги, то розмір допомоги буде значно вищий – до 70%  у залежності від кількості субсидіантів.

    "Все це передбачено Урядовою програмою з енергоефективності, яка враховує фінансові можливості різних верств населення. Адже при її розробці особливу увагу ми зосередили на малозабезпечених верствах населення. У результаті субсидіанти, члени ОСББ, мають право на найбільший розмір допомоги при утепленні", - коментує Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    Як зазначає Голова Агентства, програма користується значним попитом серед ОСББ. Деякі з них, задоволені першим досвідом участі у програмі, вже вдруге беруть "теплий" кредит.

    "До речі, за результатами моніторингу програми, 49% ОСББ мають у своїх будинках субсидіантів. Тому тим, хто досі вагається, не варто боятися того, що через значну кількість малозабезпечених родин у будинку Ви не зможете взяти участь у програмі. Навпаки – не тільки зможете взяти участь у програмі, а ще й отримаєте більший розмір допомоги, у тому числі і від місцевих органів влади", - зауважує С. Савчук.

    Як наслідок, популярність "теплих" кредитів серед ОСББ продовжує зростати. За останній тиждень, з 5 по 11 вересня, учасниками програми стали ще 8 ОСББ, які разом залучили близько 800 тис грн. на енергоефективні заходи у своїх багатоповерхівках.

    Загалом, з моменту старту програми нею скористалося вже 359 ОСББ, залучивши більше 38 млн грн. на утеплення житла.

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Вперше за роки незалежності в Україні стартувала енергомодернізація бюджетних установ за механізмом енергосервісу

     

    Початок осені 2016 року став проривним у вирішенні питання підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери та запровадження ЕСКО-механізму у цій сфері.

    "Днями підписано перший в Україні енергосервісний договір на впровадження ЕСКО-компанією заходів з енергоефективності у бюджетній установі – Осичківська загальноосвітнья школа І-ІІІ ступенів Савранського району Одеської області", - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук сьогодні, 7 вересня, в Будинку Уряду, у ході брифінгу "Як провести енергомодернізацію бюджетних установ, не витрачаючи бюджетних коштів?".

    «Потенціал скорочення енергоспоживання у бюджетних установах становить 50%. Досягти цього можливо завдяки мультиплікації таких ЕСКО-проектів у всіх об’єктах бюджетної сфери», - наголосив С. Савчук.

    Голова Агентства пояснив, що сьогодні в країні близько 100 тисяч будівель бюджетних установ побудовано ще за старими радянськими стандартами і потребують комплексної термомодернізації. Це, у свою чергу, вимагає чималих капіталовкладень у розмірі від 4,2 до 8,5 млрд доларів. Місцевим бюджетам це не під силу. Тому оптимальним рішенням є використання ЕСКО-механізму – залучення інвестицій енергосервісних компаній в енергомодернізацію бюджетних установ: утеплення фасадів, підвалів, горищ, заміну вікон, модернізацію освітлення, встановлення лічильників, ІТП тощо.

    "ЕСКО-механізм полягає в тому, що енергоефективні заходи в школах, дитсадках, лікарнях та інших закладах впроваджуються інвесторами – енергосервісними компаніями, як українськими, так і іноземними, за власні чи запозичені кошти. Зверніть увагу: додаткові бюджетні кошти не залучаються! Вкладені інвестиції енергосервісна компанія повертає виключно за рахунок зекономлених бюджетною установою витрат на комунальні послуги та енергоносії, – наголосив Голова Держенергоефективності. – Більше того, бюджетна установа у майбутньому отримає фінансову вигоду від енергомодернізації за таких механізмом: менше споживатиме енергоресурсів і менше платитиме за комунальні послуги, помешкання стане комфортим і більш сучасним".

    Важливо, що ЕСКО-компанія несе фінансові ризики від реалізації такого енергоефективного проекту, бере на себе повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в максимальній економії витрат на житлово-комунальні послуги.

    «ЕСКО-механізм – це доступний інструмент залучення інвестицій в енергомодернізацію бюджетних установ, який широко використовується у країнах Європи і вже сьогодні почав діяти в Україні. Необхідно донести переваги його використання до очільників муніципалітетів, бюджетних установ, населення», - зауважив Голова Агентства.

    У свою чергу, Олександр Хапатнюковський, заступник голови Савранської районної державної адміністрації Одеської області, розповів більш детально про результати проведення першого в Україні тендеру на закупівлю послуг енергосервісу та підписання першого ЕСКО-договору на енергомодернізацію школи. За його словами,  вже цієї осені у школі проведуть роботи з очищення систем опалення. Пізніше заплановано утеплення горищного перекриття. За договором впродовж десяти років компанія зобов’язується забезпечити скорочення енергоспоживання у будівлі на 28%.

    Нагадаємо, що, окрім цієї школи, тендери на закупівлю послуг енергосервісу було оголошено у Києві (19 об’єктів), Вінниці (1 об’єкт), Полтавській (2 об’єкти) та Одеській областях (ще 1 об’єкт).

    Завдяки зусиллям Держенергоефективності та органів місцевого самоврядування в Україні формується національна база потенційних об’єктів енергосервісу, а також перелік підприємств-виконавців послуг. Обидві бази даних постійно оновлюються на офіційному сайті Агентства: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1.

     

    Довідково:

    Презентація Голови Держенергоефективності на тему "Механізм енергосервісу для утеплення бюджетних установ":  http://saee.gov.ua/sites/default/files/ESCO.pdf.

     

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Держенергоефективності

    044 590-59-65

    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">saeepressa@gmail.com

    www.saee.gov.ua

    Волинян запрошують долучитися до проведення всесвітньої акції «День без автомобіля»

    22 вересня в рамках проведення всесвітнього Дня без автомобіля запрошуємо волинян на один день відмовитись від використання особистих транспортних засобів на користь громадського транспорту, велосипедів та піших прогулянок.

    Зважаючи на проблеми збільшення кількості автомобільного транспорту на наших вулицях та стан повітря у містах, посилення небезпечності на дорогах, долучившись до зазначеної акції, кожен зможе зробити свій невеличкий внесок в покращення стану навколишнього середовища та отримає можливість подихати свіжим повітрям і прогулятися по спокійним, звільненим від шуму та безпечним вулицям, вільним від транспорту.

    Шановні власники автомобільного транспорту, залиште особистий автомобіль 22 вересня у спокої, прогуляйтеся і подивіться на своє місто без автомобілів, зробіть найменші кроки задля покращення суспільного життя:

    • влаштуйте «розвантажувальний день» без автомобіля та завчасно сплануйте інші способи добирання до роботи, скористайтеся у цей день громадським транспортом;
    • відмовтесь від короткочасних поїздок на автомобілі, наприклад до сусіднього ларька за хлібом чи іншими покупками (15-хвилинна прогулянка знімає почуття тривоги і напруги ліпше, ніж транквілізатори слабкої дії);
    • поважайте права пішоходів, зупиняйтеся перед зеброю чи знаками пішохідного переходу, не ігноруйте велосипедистів (за 7 місяців поточного року в області сталося 172 випадки наїзду на пішоходів та 50 випадків наїзду на велосипедистів, що становить відповідно 33% та 10% загальної кількості дорожньо-транспортних пригод у цьому періоді);
    • не перешкоджайте руху громадського транспорту (чим менше людей за кермом, тим менше пробок та нижчий рівень шуму);
    • не ігноруйте вчасну перевірку тиску у шинах особистого транспорту (тиск, нижчий ніж 1,4 бареля означає збільшення використання пального на 10%).

    Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

    За тиждень ОСББ залучили рекордну суму коштів на утеплення –

     3,6 млн грн.

    Початок осені ознаменувався пожвавленням та активною участю ОСББ в утепленні своїх багатоповерхівок. Так, за останні сім днів учасниками Урядової програми з енергоефективності стали ще 10 ОСББ, які разом залучили близько 3,6 млн грн. на реалізацію енергоефективних заходів. Для порівняння позаминулого тижня сума взятих «теплих» кредитів склала близько 500 тис. гривень. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи дані щотижневого моніторингу програми.

    «Завдяки приєднанню до реалізації програми Уряду місцевих програм співфінансування все більше мешканців багатоповерхівок почали усвідомлювати значний обсяг безповоротної фінансової допомоги на впровадження енергоефективних заходів: встановлення лічильників тепла, утеплення фасадів, горищ, підвалів, заміну вікон на енергозберігаючі, модернізацію освітлення тощо. На ці цілі Уряд надає ОСББ грошову допомогу у розмірі від 40% суми «теплого» кредиту і до 70%, якщо у багатоповерхівці проживають отримувачі субсидій», - прокоментував С. Савчук та додав, що у деяких регіонах місцева влада надає ще 30% компенсації на утеплення багатоповерхівок.

    За весь час дії програми за Урядовою допомогою звернулося 351 ОСББ, освоївши більше 37 млн грн. на утеплення багатоквартирних будинків.

    Найактивнішим учасником програми стала Дніпропетровська область, де оформлено 32 «теплих» кредити. За нею слідують Львівська та Запорізька область.

    «Якщо ж говорити про об’єми коштів, які ОСББ вкладають в утеплення, то лідером залишається Львівщина. У цій області на утеплення багатоповерхівок залучено більше 7 млн грн. кредитних коштів», - підкреслив Голова Агентства.

    Довідково:

    Про обсяги додаткової фінансової допомоги на утеплення від органів місцевого самоврядування можна дізнатися на Інтерактивній карті місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів:  http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Держенергоефективності запровадило інтерактивну карту місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів

     

    Сьогодні, 1 вересня, на офіційному веб-сайті Держенергоефективності www.saee.gov.ua запрацювала Інтерактивна карта місцевих програм відшкодування відсотків за «теплими» кредитами.

    Відтепер, зайшовши на сайт Агентства, українці зможуть пересвідчитися, в яких містах, районах, областях місцева влада надає додаткову безповоротну грошову допомогу на утеплення житла, перехід на «негазові» котли, проведення різних енергоефективних заходів.

    «Інтерактивна карта стане справжньою знахідкою для усіх українців, зацікавлених в утепленні свого житла, та стимулюватиме інших також займатися енергозбереженням. Адже участь не тільки в Урядовій програмі з енергоефективності, а ще й в місцевій – це можливість отримати подвійну, а інколи й потрійну допомогу на утеплення (з державного, обласного чи районного бюджетів). Іншими словами, це нагода придбати необхідне енергоефективне обладнання та матеріали із значною «знижкою»», - наголосив Голова.

    Як зауважив Сергій Савчук, завдяки тісній співпраці Держенергоефективності з органами місцевого самоврядування у 2016 році прийнято вже 184 місцеві програми допомоги населенню при утепленні, причому в усіх областях України. З них 160 районних та міських програм, які працюватимуть одночасно із існуючими механізмами підтримки державного та обласного рівня.

    Він наголосив, що цьогоріч понад 22 тис. родин, а це майже третина учасників Урядової програми з енергоефективності, вже скористалися місцевою підтримкою та отримали додаткове відшкодування витрат на утеплення на суму 19 млн грн. Більше 70 ОСББ отримали компенсації з місцевих бюджетів на суму близько 1 млн грн.

    Інтерактивну карту розроблено Держенергоефективності за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB) компанією «Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

    Довідка щодо користування картою.

    Місцеві програми різні і діляться на три категорії: обласні, районні та міські. В певній області можуть діяти одночасно дві програми: одна спрямована на підтримку виключно ОСББ/ЖБК, інша  - на фізичних осіб.

    Як вже зазначалося, у разі наявності в області, районі або місті місцевої програми мешканці матимуть змогу отримати потрійну компенсацію вартості енергоефективних заходів (від уряду, області, району та/або міста).

    Наприклад, у Львівській області діє обласна програма відшкодування 15% річних за «теплими» кредитами, а у Городоцькому районі - районна з відшкодуванням додатково 10%. Скориставшись ними, мешканці району мають змогу отримати 25% річних, тобто всю відсоткову ставку. Аналогічні програми (на обласному рівні) прийняті в усіх регіонах. Деталі щодо таких програм зазначені на інтерактивній карті.

    Клікнувши на певну область, користувач отримає повну інформацію щодо регіональної програми, дату її прийняття, призначення для фізичних осіб або для ОСББ, відсоток компенсації (частина відсотків річних або тіло кредиту), а також суму коштів виділених на її реалізацію.

    Нижче, після опису обласної програми зазначено перелік районів та міст, де прийнято або розробляються програми. Клікнувши на певний район або місто, користувач потрапляє на таблицю, де зазначено всі деталі щодо обраних програм. За замовчуванням постійно вказано інформацію щодо урядової та обласної програм.

    Крім того, в окремій рубриці «Реалізовані проекти ОСББ» опубліковано приклади участі ОСББ/ЖБК у програмі «теплих» кредитів. Усі дані Інтерактивної карти оновлюватимуться щомісячно.

    Держенергоефективності закликає українців вже зараз готуватися до опалювального сезону та дізнаватися більше інформації про місцеві програми з енергоефективності, скориставшись Інтерактивною картою: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

    Найкращий спосіб заощадити на енергоносіях та комунальних платежах – провести комплексну термомодернізацію будинку

    Майже вдвічі зменшити рахунки за комунальні послуги допоможе комплекс енергоефективних заходів: встановлення індивідуального теплового пункту, вузлів обліку, повне утеплення будинку. І сьогодні держава надає населенню на ці цілі безпрецедентну грошову допомогу. Нею скористалося вже понад 340 ОСББ з різних регіонів країни. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи дані щотижневого моніторингу Урядової програми з енергоефективності.

    Сергій Савчук підкреслив, що запорука досягнення значної економії – це правильний підхід до проведення заходів з енергоефективності. Так, перш ніж, замінити вікна та утеплити стіни, варто встановити індивідуальний тепловий пункт (ІТП), регулятор теплового потоку та лічильник тепла.

    "Крім того, найпоширеніша та небезпечна помилка, яку потрібно уникати, – це «клаптикове» утеплення багатоповерхівки. Цього не можна робити, адже призведе до появи тріщин, затікання води, плісняви, руйнування і ви не отримаєте очікуваної економії тепла. Особливо шкідливе «клаптикове» утеплення на панельних будинках", - поінформував Голова та зазначив, що потрібно проводити утеплення не окремих квартир, а всієї будівлі одночасно.

    "Одна з найуспішніших історій утеплення - це Луцьке ОСББ "Явір - 2011", яке скористалося нашою програмою, облаштувало ІТП та провело  комплексну термомодернізацію будинку, залучивши 2 млн грн.З них 40% відшкодувало Держенергоефективності, а відсотки за кредитом – Луцька міська рада. У результаті проведеної модернізації витрати на опалення для мешканців будинку зменшилися у 2,2 рази", - нагадав С.Савчук.

    За його словами, таких історій чимало і з часом їх буде все більше. Про це свідчить всезростаючий попит на програму. За останній тиждень її учасниками стали ще 5 ОСББ, які залучили 453 тис. грн. на енергоефективні заходи. Загалом, Урядовою допомогою скористалося вже 341 ОСББ, освоївши разом майже 34 млн грн. на утеплення.

    Більше півмільйона гривень допомоги на утеплення отримало 21 ОСББ від Уряду у серпні

     

    Держенергоефективності здійснено чергове відшкодування частини суми «теплих» кредитів, взятих ОСББ і  ЖБК в Ощадбанку та Укргазбанку за Урядовою програмою з енергоефективності. Цього разу 21 ОСББ отримало з держбюджету компенсацію своїх витрат на утеплення у розмірі близько 640 тис. гривень.

    «На сьогодні Урядова програма з енергоефективності - єдиний в Україні механізм співпраці влади та населення у напрямку термомодернізації багатоповерхівок, який довів свою ефективність. Уряд співфінансує енергоефективні заходи, зменшуючи таким чином фінансове навантаження на сімейні бюджети, а населення проводить роботи з утеплення, у результаті чого заощаджує на комунальних платежах та вже у всеозброєнні зустрічає черговий опалювальний сезон», - коментує Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

    С. Савчук також звертає увагу на прозорість програми. «Умови програми дозволяють пересвідчитися у тому, що ОСББ дійсно впроваджує енергоефективні заходи у будинку. Адже банки вносять дані про ОСББ у реєстри позичальників тільки після того, як отримають документи, які підтверджують цільове використання коштів. На основі цих реєстрів Агентство і здійснює відшкодування», - інформує Голова.

    Також Голова Агентства нагадує, що ОСББ та ЖБК можуть звертатися до органів місцевого самоврядування за додатковим відшкодування частини суми «теплих» кредитів.

    Загалом, у 2016 році ОСББ-учасникам програми перераховано відшкодування на суму 3,78 млн гривень.

    За весь час дії програми мешканці багатоповерхівок, які об’єднались в ОСББ та взяли участь у програмі з енергоефективності, отримали від Уряду безповоротну фінансову допомогу на проведення енергоефективних заходів у розмірі 8,74 млн гривень.

     

    Довідково:

    З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся до Call-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    ОСББ продовжують готуватися до опалювального сезону та утеплювати багатоповерхівки

    За останній тиждень, з 15 по 21 серпня 2016 року, до Урядової програми з енергоефективності приєдналося ще 9 ОСББ, залучивши разом майже півмільйона гривень на енергоефективні заходи.

    "Статистика демонструє невпинний попит ОСББ на програму з енергоефективності. Все більше мешканців багатоповерхівок усвідомлюють її переваги: можливість отримати відшкодування майже половини своїх витрат при утепленні і значно зменшити рахунки на комунальні послуги", - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук дані щотижневого моніторингу програми.

    Про те, що для ОСББ-учасників програми вартість енергоефективного обладнання та матеріалів буде фактично нижчою за їхню ринкову вартість, говорять і проведені Агентством розрахунки.

    "Ми підготували декілька можливих сценаріїв участі ОСББ у програмі та проаналізували обсяги їхніх витрат. Так, якщо сума залучених коштів складе понад 100 тис. грн. на такі заходи, як заміна вікон у під’їздах, систем освітлення, встановлення лічильників тепла, то у результаті близько 37% витрат відшкодує Уряд, а ще 9% - місцева влада. Вартість заходів для ОСББ становитиме лише 54%. Більше того, економія витрат на комунальні послуги 1-єї квартири складе 99 грн. у місяць. При цьому, платіж за кредитом з 1-єї квартири - лише 8 - 29 грн.  у місяць", - повідомив Голова Агентства.

    Якщо ОСББ залучить більшу суму коштів – 500 тис. грн., то зможе провести комплексні заходи з утеплення: облаштувати ІТП, частково утеплити будівлю або встановити тепловий насос чи сонячний колектор. Знову ж таки близько 37%  витрат відшкодує Уряд, а ще 9% - місцева влада. Економія витрат на комунальні послуги 1-єї квартири складе 174 - 483 грн. у місяць. Платіж за кредитом з 1-єї квартири: 27 - 97 грн. у місяць.

     

    "У будь-якому з цих сценаріїв витрати ОСББ становитимуть близько 55% від загальної суми коштів, залучених на утеплення. Тобто, отримуючи Урядове та місцеве відшкодування, навіть сплачуючи відсотки за кредитом, ОСББ фактично має можливість придбати необхідне йому обладнання та матеріали за половину його ринкової вартості", - зауважив С.Савчук.

    Загалом, за весь час дії програми її учасниками стали 336 ОСББ, які залучили більше 33 млн грн. на проведення енергоефективних заходів у своїх багатоповерхівках.

    Все більше мешканців багатоповерхівок, об’єднаних в ОСББ, поспішають утеплитися до зими

    Лише за останній тиждень, з 8 по 14 липня 2016 року, учасниками Урядової програми з енергоефективності стали ще 10 ОСББ, які разом залучили 1,72 млн грн. на проведення різних енергоефективних заходів у будинках. Приймають рішення "за" участь у програмі і співмешканці-субсидіанти.

    «49% ОСББ - учасників програми, а це майже половина, мають у своїх будинках сім'ї, які отримують субсидії на оплату комунальних послуг. Це означає, що умови участі у програмі настільки зручні, що навіть малозабезпечені родини, які мешкають у багатоповерхівці, погоджуються на «теплі» кредити», - наголосив Сергій Савчук, коментуючи дані моніторингу дії Урядової програми з енергоефективності.

    За його словами, ця статистика в черговий раз підтверджує, що було обрано правильний підхід до формування програми, враховуючи потреби різних верств населення, особливо малозабезпечених родин.

    «Під час розробки програми ми передбачили високий розмір безповоротної грошової допомоги для ОСББ на утеплення - 40%. Якщо у складі ОСББ є субсидіанти, то таке ОСББ отримає більше відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% - залежно від кількості субсидіантів у багатоповерхівці, - в черговий раз наголосив Сергій Савчук. - Ми прийняли таке рішення, адже розуміли, наскільки важко інколи головам ОСББ переконати усіх співвласників багатоповерхівки залучати досить значні кошти на утеплення будинку. Особливо не легко зважитися на "теплий" кредит малозабезпеченим сім'ям».

    Окрім компенсації з державного бюджету, ОСББ можуть отримати додаткову грошову допомогу на утеплення ще й з місцевих бюджетів. В країні прийнято вже 184 місцеві програми з відшкодування частини суми або відсотків за кредитами на енергоефективні заходи. У деяких регіонах для ОСББ передбачено відшкодування до 30% суми «теплого» кредиту.

    Загалом, вже 327 ОСББ взяли участь у програмі з енергоефективності, залучивши майже 33 млн грн. на утеплення багатоповерхівок.

     

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Місцева влада в регіонах допомагає населенню утеплити житло

    та підготуватися до зими

     

    За сім місяців 2016 року вже більше 76 тисяч українських родин скористалися Урядовою програмою з енергоефективності та одержали безповоротну фінансову допомогу на утеплення житла. Майже третина цих сімей, а саме - 22,3 тис. домогосподарств, скористалися ще й місцевою підтримкою та отримали додаткове відшкодування своїх витрат на енергоефективні заходи з місцевих бюджетів на суму 19 млн грн.

    За місцевою підтримкою звертаються і ОСББ. Цього року більше 70 ОСББ отримали компенсації з місцевих бюджетів на суму близько 1 млн грн.

    Можливість скористатися відразу декількома програмами підтримки стимулює українців займатися енергозбереженням. Адже подвійна, а інколи й потрійна допомога на утеплення (з державного, обласного чи районного/міського бюджетів) значно здешевлює вартість енергоефективного обладнання та матеріалів, таким чином зменшуючи фінансове навантаження на бюджет родин при утепленні.

    Так, завдяки ініціативі Держенергоефективності у 2016 році прийнято 184 місцеві програми, за якими відшкодовується частина відсотків чи суми "теплого" кредиту. Зокрема, прийнято 24 обласні програми, дія яких поширюється на всі райони та міста відповідного регіону (у тому числі обласний центр). Додатково у цих регіонах запроваджено 93 районні та 67 міських програм.

    На сьогодні вже виділено фінансування 14 обласних, 31 районної, 43 міських програм у розмірі 62,6 млн грн. З них майже половину коштів передбачено на реалізацію  обласних програм.

    Місцеві програми спрямовані на різні категорії учасників: одні надають компенсацію як фізичним особам, так і ОСББ, інші передбачають надання допомоги тільки одній категорії позичальників.

    Держенергоефективності продовжує співпрацювати з органами місцевого самоврядування у напрямку прийняття місцевих програм відшкодування за «теплими» кредитами, їх розширення на усі категорії позичальників та головне - виділення коштів на їх фінансування.

    Довідково:

    Стан прийняття місцевих програм відшкодування відсотків за "теплими" кредитами:

    http://saee.gov.ua/sites/default/files/Local_EE_Programs_12_08_16.xls

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    Мешканці Львівщини найенергоефективніші

    У липні більше 3,5 тисяч українських родин скористалися Урядовою програмою з енергоефективності та придбали «негазові» котли на суму 62 млн. гривень. Це у 4 рази більше, ніж у минулому місяці, інформує Держенергоефективності.

    Найбільш активно переходять на альтернативне опалення мешканці Львівської області, які вже встановили 2 544 «негазових» котла. Цьому сприяє ще й додаткова підтримка місцевої влади, а саме – відшкодування з обласного бюджету 20% річних за «теплими» кредитами на такі котли.

    Загалом, можливістю стати незалежними від газу, встановити, зокрема твердопаливний котел, та отримати 20% відшкодування з держбюджету скористалося вже понад 19 тисяч родин.

    Котли на твердому паливі мають низку переваг у порівнянні з газовими. Зокрема, це відсутність складних дозвільних процедур на їхню установку і низька ціна на альтернативне паливо. Крім того, споживач вільний самостійно обирати необхідний йому вид палива.

    Крім того, за середньостатистичною інформацією, встановивши твердопаливний котел, родина зможе заощадити близько 17 тис грн. протягом опалювального сезону. Наприклад, витрати домогосподарства на опалення будинку 100 кв. метрів в опалювальний період, за новими цінами на газ, складуть близько 29 тис. грн, а витрати на опалення дровами – близько 12 тис. грн. 

    У липні попит на Урядову програму з енергоефективності з боку ОСББ зріс майже удвічі

    Все більше ОСББ замислюються над підготовкою до зими та звертаються за державною безповоротною фінансовою допомогою на утеплення. Так, у липні учасниками Урядової програми з енергоефективності стало 47 ОСББ, які разом залучили рекордну до цього часу суму коштів на утеплення багатоповерхівок  – понад 7 млн грн. Це майже удвічі більше, ніж у червні.

    Показовими є і щотижневі статистичні дані. Якщо позаминулого тижня до програми приєдналися 9 ОСББ, то за останній тиждень, з 25 по 31 липня, її учасниками стали ще 15 ОСББ, які залучили майже 2 млн грн. на проведення енергоефективних заходів у своїх будинках.

    Заслуговує уваги той факт, що до утеплення багатоповерхівок долучаються ОСББ абсолютно в усіх регіонах України. Зокрема, найактивніше займаються утепленням у Дніпропетровській області, де за весь час дії програми її учасниками стало 29 ОСББ. До трійки лідерів за кількістю взятих «теплих» кредитів увійшли ще Львівська та Донецька області.

    Водночас найбільшу суму коштів на утеплення багатоповерхівок залучено ОСББ Волинської області – майже 5 млн гривень. Це свідчить про те, що ОСББ, а це десятки родин у багатоповерхівках, все більше усвідомлюють необхідність та ефективність проведення утеплення. Вони готові впроваджувати ті заходи з енергоефективності, які дадуть найбільшу економію енергоресурсів, тому і вкладають необхідні для цього кошти.

    За даними проведеного Держенергоефективності аналізу, зазвичай ОСББ залучає близько 100 тис. грн. на такі заходи, як заміна вікон та систем освітлення у під’їздах, встановлення лічильників тепла. Маючи більшу суму коштів, наприклад, 500 тис. грн., ОСББ проводить комплексні заходи з утеплення: облаштування ІТП, часткове утеплення будівлі, встановлення теплового насосу чи сонячного колектору.

    Ті, хто зважився на «теплий» кредит на суму понад 1 млн грн., займаються комплексною термомодернізацією багатоповерхівки. Саме так, наприклад, вчинило вже всім відоме Луцьке ОСББ «Явір 2011», яке взяло кредит майже на 2 млн грн. на повне утеплення багатоквартирного будинку. У результаті проведених робіт витрати на опалення у мешканців багатоповерхівки зменшилися удвічі.

    Загалом, з початку дії програми більше 300 ОСББ взяли участь в Урядовій програмі з енергоефективності, освоївши більше 30 млн грн. на утеплення. 

    Роз'яснення щодо стану реалізації Урядової програми з енергоефективності

     

    Держенергоефективності відзначає активну участь населення України в Урядовій програмі з енергоефективності, особливо у 2016 році.

    З метою задоволення попиту на програму у державному бюджеті на цей рік передбачено 893,8 млн грн. на відшкодування за "теплими" кредитами, що втричі більше суми 2015 року.

    Держенергоефективності провело активну роботу із органами місцевої влади для залучення коштів місцевих бюджетів на програму утеплення. На поточний час прийнято 172 місцеві програми співфінансування. У результаті, лише за шість місяців цього року українцями вже залучено майже 954 млн грн. на утеплення. При цьому, найбільше коштів, 907 млн грн., залучено саме на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання, на яке надається відшкодування у розмірі 30% від суми залучених коштів, а для субсидіантів – 70%.

    У 2016 році за січень-травень Агентством вже відшкодовано за програмою 386 млн грн., з яких 368,98 млн грн. компенсовано тим, хто оформив "теплі" кредити саме на енергоефективні матеріали та обладнання.

    За попередніми розрахунками, наявного залишку державних коштів за напрямом "придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування" вистачить для виплати компенсацій за кредитами, виданими до 5 липня цього року. У зв’язку з цим, з 06.07.2016 р. банками тимчасово припинено видачу «теплих» кредитів лише за цим напрямом.

    Водночас інформуємо, що усі кредити, оформлені до 05.07.2016 року за цим напрямом, підлягають відшкодуванню з державного бюджету!

    З метою забезпечення подальшої реалізації програми за напрямом "придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування" та задоволення попиту з боку населення, Держенергоефективності вже розробило відповідний проект рішення Уряду про виділення додаткових коштів на 2016 рік на відшкодування за кредитами на енергоефективні матеріали та обладнання та направило його на погодження до Мінфіну та Мінекономрозвитку.

    Держенергоефективності надалі оперативно інформуватиме населення щодо стану реалізації програми.

    Водночас повідомляємо, що інші напрямки програми утеплення працюють:

    -       20% відшкодування для фізичних осіб на придбання "негазових" котлів (70%  для отримувачів субсидій);

    -       40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання (70% – для отримувачів субсидій).

    Довідково.

    За детальною інформацією щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності просимо звертатися до спеціалізованого Call-центру Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

    Держенергоефективності

    Створивши ОСББ, українці можуть отримати державну допомогу на утеплення та суттєво зменшити свої рахунки за комунальні послуги

     

    "Ті ОСББ, які вже скористалися Урядовою програмою з енергоефективності, відчули її переваги. По-перше, ОСББ отримало безповоротну фінансову допомогу –  щонайменше 40% від суми залучених коштів на утеплення. По-друге, мешканці утепленого будинку значно скоротили витрати сімейного бюджету на оплату комунальних послуг", - так прокоментував Голова Держенергоефективності дані щотижневого моніторингу дії Державної програми підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

    Сергій Савчук зауважив, що на сьогодні є багато прикладів багатоповерхівок-учасників програми, в яких економія теплової енергії та газу сягнула 45-55% після впровадження енергоефективних заходів, а витрати на комунальні послуги знизилися на 20-50%.

    За його словами, інтерес до Урядової програми з енергоефективності з боку ОСББ не спадає.

    Цього тижня, з 29 червня по 04 липня, до програми приєдналося ще 8 ОСББ, які залучили 1 млн грн. на проведення загальнобудинкових заходів з енергоефективності. Загалом в країні вже 272 ОСББ стали учасниками цієї програми, освоївши майже 25 млн грн. на утеплення.

    Державна підтримка на утеплення продовжує користуватися попитом і серед пересічних громадян. Найбільш популярні продукти – енергоефективні матеріали та обладнання. На їх придбання близько 4,5 тис. українських сімей залучили майже 70 млн грн. лише протягом останнього тижня.

    Варто відмітити, що більшу частину цих коштів – 50,2 млн грн. – освоїли 3,5 тис. родин, які отримують субсидії на оплату житлово-комунальих послуг і також прийняли рішення долучитися до енергозбереження.

    Крім того, протягом останніх семи днів приватні домогосподарства залучили 2,5 млн грн. на придбання 155 негазових котлів.

    Всього за останній тиждень у рамках програми освоєно коштів на утеплення у сумі 73,4 млн гривень.

    За весь час дії державної програми з енергоефективності залучено понад 2,2 млрд грн. на утеплення.

    Детальніше про розміри безповоротної фінансової допомоги на утеплення читайте на сайті Держенергоефективності за посиланням: http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya

     

    Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

    За весь період дії програми «теплих» кредитів у червні цього року залучено рекордну суму коштів на утеплення - 350 млн гривень

    Так прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук дані щотижневого моніторингу реалізації державної підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

    Лише за місяць населенню та ОСББ на придбання «негазових» котлів, енергоефективного обладнання й матеріалів видано 21180 «теплих» кредитів на суму 350 млн гривень. З них малозабезпечені родини залучили 221 млн гривень на покупку енергоефективних продуктів, що становить 14 989 кредитів.

    За останній тиждень червня, з 21 по 29 червня 2016 року, учасниками програми з утеплення житла залучено 4826 «теплих» кредитів сумою 78,9 млн гривень.

    Найбільшою популярністю як серед населення, так і ОСББ, користувалися енергоефективні матеріали та обладнання – 4639 «теплих» кредитів на суму 74,96 млн гривень.

    Друге місце за кількістю виданих енергоефективних кредитів посідають «негазові» котли», на придбання яких залучено 3,19 млн грн і оформлено 181 кредит.

    Також, 3428 «теплих» кредитів на суму 49,48 млн гривень видано субсидіантам.

    Зацікавленість «теплими» кредитами спостерігалася з боку ОСББ. Так, з 21 по 29 червня 2016 року до програми з утеплення долучилося ще 6 ОСББ, які залучили 705 тис гривень на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів. Загалом, з початку дії програми ОСББ отримано 264 енергоефективні кредити.

    «Сьогодні Держава надає населенню унікальну можливість – отримати безповоротну фінансову допомогу на утеплення. І, варто відмітити, що програма має велику підтримку з боку самих учасників. Адже, впровадження заходів з енергозбереження у помешканнях допомагає заощадити кошти на оплаті комунальних послуг й підвищити комфорт в оселях», -  зауважив Голова Агентства та додав, що за весь час дії програми в цьому місяці Сумщина стала лідером за кількістю взятих «теплих» кредитів у регіональному розподілі.

    Кредитування «зелених» проектів для малого та середнього бізнесу стає доступнішим

    Укргазбанк прийняв рішення знизити процентну ставку при кредитуванні еко-проектів: з 24% до 20,5% у вітчизняній валюті, з 10% до 7,7% у доларах США та з 9% до 6,7% у євро.

    Кредитуватимуть інвестиційні «зелені» проекти, зокрема, в таких напрямках: проведення заходів з підвищення енергоефективності та енергозбереження; скорочення споживання природних енергоресурсів; використання відновлюваних джерел енергії (вітряні парки, сонячні парки, гідроелектростанції) тощо.

    Еко-кредити видаватимуть як на придбання нового енергоефективного чи екологічного обладнання, так і на заміну або модернізацію наявного обладнання.

    «Сьогодні трендом провідних світових країн стало вкладати інвестиції на користь відновлюваної енергетики, а ніж традиційної. І з кожним роком сума коштів у екологічно чисті проекти збільшується», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що Україна теж у цьому тренді.

    «Завдяки підтримці іноземних партнерів та появі на вітчизняному ринку провідних світових гравців, які можуть надавати не лише технічну та експертну, а й фінансову допомогу, в України з’являється більше можливості стимулювати впровадження «зелених» проектів», - зазначив Сергій Савчук.

    «Така фінансова підтримка України дозволила знизити процентну ставку на еко-кредити, що додатково сприятиме збільшенню кількості реалізованих проектів з відновлюваної енергетики», - наголосив Сергій Савчук.

    Довідково:

    18 травня 2016 року IFC (Міжнародна фінансова корпорація (член Світового банку) та АБ «Укргазбанк» підписали Угоду про співпрацю щодо фінансування компаній, які бажають запровадити відновлювані та енергозберігаючі технології.

    Метою такої співпраці є спрощення доступу цих компаній до фінансових ресурсів.

     

    Більше 2 млрд гривень залучено населенням на утеплення за програмою «теплих» кредитів

    Повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи оперативні дані моніторингу державної програми стимулювання населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

    «Цього тижня населенням залучено чергову рекордну суму коштів на придбання енергоефективних продуктів за програмою «теплих» кредитів», - підкреслив Сергій Савчук та додав, що з 13 по 21 червня ц.р. оформлено 6352 «теплі» кредити на суму 103,9 млн гривень.

    Попитом продовжують користуватися «негазові» котли, на придбання яких лише за тиждень видано 252 кредити сумою 4,2 млн гривень.

    Серед учасників програми найбільш популярним енергоефективним продуктом залишається придбання матеріалів і обладнання. За цей тиждень залучено 6096 «теплих» кредитів на суму майже 99 млн гривень.

    Також, до програми продовжують активно долучаються субсидіанти. З 13 по 21 червня п.р. ними залучено 67,4 млн гривень на 4571 «теплий» кредит.

    За цей тиждень до програми долучилося ще 4 ОСББ, які взяли 700 тисяч гривень на проведення заходів з утеплення. Загалом, за весь період дії програми ОСББ видано 258 кредитів, загальною сумою майже 23 млн гривень.

    «Сьогоднішня статистика вчергове підтвердила, що у 2014 році Уряд зробив правильний крок, прийнявши програму з утеплення житла. За час її існування інтерес з боку населення, ОСББ та субсидіантів постійно зростає і громадяни вже залучили великі кошти на енергозбереження в житлі», - повідомив Голова Агентства та додав, що такий механізм співфінансування заходів з енергоефективності - це реальна можливість провести термомодернізацію житла в масштабах всієї країни.

    Від початку дії програми, станом на 21 червня 2016 року, державною підтримкою скористалося близько 150 тисяч домогосподарств на суму більше 2 млрд гривень.

     

    Переглядів 83267 Останнє редагування Середа, 01 квітня 2020 14:35
    Розробка: Відділ інформаційних технологій
    апарату Волинської облдержадміністрації
    Інформаційне наповнення:
    Володимир-Волинська районна державна адміністрація
    Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
    Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
    © 2014 vvadm.gov.ua