25 липня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Внутрішній аудит
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
  Головна>Новини>Як стати волонтером
  П'ятниця, 22 вересня 2023 14:17

  Як стати волонтером

  Українські волонтери збирають значні суми для допомоги армії або жителям країни, які постраждали від війни. Але, за українським законодавством, якщо збирати гроші на особисту картку, не зареєструвавшись у Реєстрі волонтерів, з цих сум доведеться платити податки.

  Реєстр волонтерів веде Державна податкова служба. Для включення до нього потрібно подати відповідні документи особисто, до будь-якого органу податкової служби, або поштою до органу ДПС за місцем реєстрації.

  Отже, для включення до Реєстру фізична особа-благодійник має подати до органу ДПС:

   - заповнену та підписану заяву про включення чи внесення змін до Реєстру волонтерів за формою № 1-РB, з позначкою «Включення до реєстру»;

  - оригінал та копію ідентифікаційного коду;

  - копію паспорта;

  - довідку про відкриття рахунку чи рахунків, які будуть використовуватись для отримання донатів (довідка видається банком, у якому відкрито рахунок).

  Іноземці та особи без громадянства додатково пред’являють документ, що підтверджує законність перебування на території України.

  У заяві зазначається дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО та/або ООС, яка не може бути раніше 21 листопада 2013 року.

  Дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО та/або ООС не може бути раніше дати відкриття рахунка, що призначений для здійснення благодійної діяльності.

  Також звертаємо вашу увагу, що у разі подання документів поштою підпис фізичної особи-благодійника на заяві та копія довідки про відкриття чи закриття рахунка фізичною особою, який призначений для здійснення благодійної діяльності, мають бути завірені нотаріально.

  Детальніше про документи та процес реєстрації передбачено в Порядку формування та ведення реєстру, затвердженого Наказом Мінфіну від 30.10.2014 року № 1089, а також вказані зразки заяви на включення до нього.

  У випадку, коли всі документи підготовлені та подані згідно до вимог, то ДПС має включити волонтера в Реєстр протягом одного робочого дня.

  Отже, якщо фізична особа-благодійник зареєструється в Реєстрі волонтерів, то кошти, які збиралися фізичною особою на свій особистий розрахунковий рахунок не включаються до оподатковуваного доходу, за умови, що вони були виплачені у вигляді благодійної допомоги на користь платників, зазначених у пп. «в» пп. 165.1.54 ПКУ (Податкового кодексу України), зокрема:

  - учасників бойових дій, військовослужбовців, резервістів, працівників ЗСУ, НГУ, СБУ, МВС, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, які задіяні у відсічі російській агресії;

  - фізичних осіб, які мешкали на території населених пунктів, в яких проводяться бойові дії, або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у населених пунктах тощо.

   При цьому слід звернути увагу, що 08.10.2022 року набрав чинності Закон України № 2600, яким додано ще одну вимогу, яка передбачає, коли отримані кошти не включаються до оподатковуваного доходу волонтерів, наведених у п. «б» пп. 165.1.54 ПКУ.

  Цією вимогою є документальне підтвердження витрат таких волонтерів.

  Винятком є необов’язковість документального підтвердження витрат таких волонтерів лише у період з 24 лютого 2022 року до 1 травня 2022 року, згідно з п. 29 підр. 1 розд. ХХ ПКУ.  

  Переглядів 1793
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua